Gerumo sparnas – už tarnybinį dosnumą?(33)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2008-03-07 06:00

Praėjęs pirmadienis LNK televizijoje tapo Gerumo diena. Šeštąkart simboliniai Gerumo sparnai išdalyti, vienos populiariausių šalies komercinių televizijų nuomone, to labiausiai nusipelniusiems žmonėms. Į vieną gretą su apdovanotaisiais stojo ir vienintelis politikas - Tauragės rajono savivaldybės meras Robertas Piečia. Jau kitą dieną „Tauragės kurjerio“ redakciją užplūdo skaitytojų skambučiai ir komentarai – suabejota, ar rajono vadovas geradariu tituluotas pelnytai. Gerumo sparnas R.Piečiai įteiktas už tai, jog skyrė tarnybinį automobilį nuvežti į oro uostą tauragiškei Editai, kad ši susitiktų su mylimuoju - afganu Navidu. Kritikos tituluotam tauragiškiui negaili ir respublikinė žiniasklaida.

Vienas iš keturiolikos

Kovo 10-ąją vykęs renginys, kurio metu šalies žmonės vėžiu sergantiems ligoniams suaukojo bemaž pusantro milijono litų, buvo tiesiogiai transliuojamas iš LNK studijos, kur vyko nusipelniusiųjų apdovanojimai, ir iš Vilniaus Katedros aikštės, kur skambėjo žymiausių šalies atlikėjų dainos. Koncerto metu žiūrovų minioje plevėsavo ir Tauragės vėliava.

Penkias valandas trukusių apdovanojimų metu akcijos nominantus pristatė skirtingos LNK laidos. Išdalyta 14 statulėlių įsimintiniausiems laidų herojams. Gerumo sparno, LNK nuomone, nusipelnė sunkia liga sergančio vyro žmona – už beatodairišką meilę; onkologine liga sirgusio vaikelio netekusi moteris – už dvasios stiprybę; du pasvaliečiai policininkai, iš degančio senelių namų pastato išgelbėję dešimtis jų gyventojų – už drąsą; saugumiečio V.Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė, pasiekusi, kad jos vyro žūties byla būtų atnaujinta, nors valstybė, LNK televizijos laidos „Paskutinė instancija“ teigimu, ir nusigręžė nuo saugumo karininko, – už valią siekti tiesos; Trakų gamtosaugininkas, „Paskutinės instancijos“ duomenimis, į viešumą iškėlęs nederamus valdininkų veiksmus, - už atkaklią kovą ginant unikalų gamtos kampelį nuo valdininkų godumo; su vėžiu kovojantys dainininkai Vytautas Kernagis ir Danė Jurkšaitytė – už dvasios stiprybę ir optimizmą; praradusiam atmintį Lietuvos emigrantui padėjęs medikas – už pasiryžimą ir kantrybę; šiaulietis verslininkas, du dešimtmečius savo lėšomis maitinantis skurdžiai gyvenančius vaikus; 70-metis plungiškis, išgelbėjęs du skęstančius vaikus; lėlių teatro įkūrėjai, nemokamai rodantys spektaklius vaikams. Specialus Nacionalinės pažangos premijos Gerumo sparnas įteiktas profesorei Laimai Griciūtei – už indėlį į vėžio profilaktiką ir naujų gydymo metodų kūrimą.

Kartu su šiais žmonėmis apdovanotas ir liberalcentristas Tauragės rajono savivaldybės meras R.Piečia. kaip praneša LNK televizija, apdovanojimas jam skirtas už paramą jaunai afganistaniečio ir lietuvės iš Tauragės šeimai. Esą pamatęs laidoje stulbinančią meilės istoriją apie dvi negalinčias susitikti įsimylėjusias širdis, Tauragės meras susisiekė su laidos kūrėjais ir pasiūlė paramą – savo tarnybinį automobilį su vairuotoju tauragiškei Editai į Vilniaus oro uostą nuvežti.

Apdovanojimas – iš klasės draugo laidos 

Būtent pastarasis apdovanojimas sulaukė itin prieštaringų vertinimų. „Lietuvos rytas“ Tauragės merą pašaipiai vadina angelu, kritikos žodžių už tokį rajono vadovo apdovanojimą negaili ir patys tauragiškiai. Redakcijai savo nuomonę išsakę žmonės tikino suvokiantys šį gestą kaip mero savireklamą, susikurtą su buvusio klasės draugo, LNK laidos „Nepriklausoma paieškų tarnyba“ kūrėjo Egidijaus Knispelio palaiminimu.   

Trečiadienį „Tauragės kurjerio“ kalbintas LNK žurnalistas E.Knispelis patvirtino, kad kadaise su dabartiniu Tauragės rajono meru R.Piečia mokėsi vienoje klasėje, neslėpė, kad Knispeliai ir Piečios draugauja šeimomis. Paklaustas, ar, jo nuomone, Tauragės politikui televizijos įvertinimas atiteko pelnytai, E.Knispelis patikino, kad tai nebuvo jo vieno sprendimas.

- Tai buvo viso laidos kolektyvo sprendimas. Ne apie merą kalba, apie dėmesį jaunai šeimai, juolab, kad mūsų laidos herojė Edita, pamilusi Afganistano pilietį, sulaukė nerimą keliančių tauragiškių vertinimų, - „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Knispelis.

Pasak „Nepriklausomos paieškų tarnybos“ kūrėjo, Gerumo sparnas Tauragės merui skirtas su dideliu avansu, mat politikas pasižadėjęs ne tik tapti šios šeimos globėju, bet ir padėti afganui Tauragėje rasti darbą. Afganas Navidas – anglų kalbos dėstytojas.

- Jokia paslaptis, kad tauragiškiams jaučiu didelę simpatiją ir kol gyvas esu, ją jausiu. Tačiau kad būtent ši pora tapo mūsų laidos herojais, visiškas atsitiktinumas, - sakė iš Tauragės kilęs žurnalistas.    

E.Knispelio žiniomis, šiuo metu Editą ir jos išrinktąjį Navidą užgriuvo biurokratiniai rūpesčiai. Kad Navidas galėtų likti Lietuvoje, jiedu turi susituokti. Šios procedūros dokumentų tvarkymas gali trukti ne vieną mėnesį. Vizos, leidžiančios afganui gyventi Lietuvoje, galiojimas baigiasi, tolimesnį jo likimą spręs Migracijos tarnyba.

Sumokės iš asmeninių lėšų 

Tauragės rajono savivaldybės meras R.Piečia tikino buvęs nustebintas LNK sprendimo apdovanoti jį Gerumo sparnu.

- Tikrai nesu jo vertas, esu įsitikinęs, kad šis įvertinimas perdėtas. Yra darbų ir poelgių, vertesnių šio apdovanojimo. Tačiau kviečiamas atvykti į apdovanojimų ceremoniją atsisakyti negalėjau, - „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Piečia.

Paklaustas, ar apdovanojimas nesusijęs su artima jo ir E.Knispelio bičiulyste, R.Piečia patikino, kad su žinomu žurnalistu bendrauja nuo mokyklos laikų ir tuo labai džiaugiasi.

- Galbūt teikdamas apdovanoti mano kandidatūrą, Egidijus turėjo omenyje ne tik šį pasiūlymą padėti jaunai šeimai, bet ir mano asmeninę paramą kitoms Tauragės rajono šeimoms. Apie tai niekada viešai nesigyriau, - sakė meras.

R.Piečia žada padėti „Nepriklausomos paieškų tarnybos“ herojų – tauragiškės ir afgano šeimai: jei tik Navidas išlaikys lietuvių kalbos egzaminą, padės jam rasti darbą, galbūt kurioje nors Tauragės mokykloje. R.Piečios žiniomis, anglų kalbos specialistų Tauragėje trūksta.

Už tarnybinį automobilį, kuriuo į Tauragę buvo parvežti įsimylėjėliai, ir savivaldybės administracijos vairuotojo paslaugas R.Piečia teigė sumokėjęs asmeninėmis lėšomis – iš atlyginimo jam bus išskaičiuota 302,79 Lt. Asmeninėmis lėšomis meras teigė apmokėjęs ir dar 18 tauragiškių kelionę į Vilnių palaikyti LNK inicijuotos Gerumo dienos akcijos. Būtent šios delegacijos iniciatyva Katedros aikštėje kovo 10-osios vakarą ir plevėsavo Tauragės vėliava.

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras