Tauragės ligoninėje – pirmoji sąnario protezavimo operacija(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-12-15 09:32

Jurgis Žemaitis po peties sąnario protezavimo operacijos džiaugiasi, kad medikai jį išvadavo iš skausmų. Autorės nuotrauka

Gruodžio 5-ąją Tauragės apskrities ligoninėje atlikta pirmoji sąnario protezavimo operacija. Ją atliko gydytojas traumatologas Ramutis Stelmokas, jam asistavo gydytojai traumatologai Eugenijus Alekna ir Tomas Lingaitis, operacijoje dalyvavo operacinės slaugytojos Rita Paliokienė ir Lina Paulikienė.

Nereikėjo laukti eilėje

Po pirmosios Tauragės apskrities ligoninėje atliktos sąnario protezavimo operacijos „Tauragės kurjerio" pakalbintas direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis sakė, kad tai dar vienas žingsnis pirmyn teikiant kokybiškas medicinos paslaugas, plečiant jų asortimentą.

- Kviečiu ir kitus pacientus, kuriems būtina protezuoti sąnarius, pasinaudoti proga ir kreiptis į mūsų traumatologus. Pas mus kol kas nereikia laukti eilėje, nes naudojame už ligoninės lėšas pirktus protezus. Siekdami įrodyti, kad ligoninė sugeba kokybiškai teikti pacientams labai reikalingą paslaugą, ketiname šiemet ir kitąmet be eilės dešimčiai pacientų protezuoti peties, klubo ar kelio sąnarius. 2010 metais Ligonių kasa su ligonine turėtų pasirašyti sutartį, po to gydymo įstaigai būtų mokama ne tik už operaciją, bet ir pacientams kompensuojama už protezus. Sumažėtų ligoninės išlaidos, didėtų uždarbis, tačiau pacientai, norintys gauti kompensuojamus protezus, turės laukti eilėje, - „Tauragės kurjeriui" sakė D.Masiulionis.

Pirmasis pacientas - laimingas

Pirmasis pacientas, kuriam buvo persodintas kairiojo peties sąnarys, - Jurgis Žemaitis, dienraščio „Lietuvos rytas" Tauragės biuro vairuotojas. Kai su juo kalbėjomės po sudėtingos, keletą valandų trukusios operacijos, po jos buvo praėjusios penkios dienos. Tuomet puikiai nusiteikęs Jurgis sakė, kad viskas gerai, nieko neskauda, tik vakarais šiek tiek pakyla temperatūra.

Paklaustas, kaip jautėsi atsigavęs po operacijos, atsakė - panašiai kaip žemaitis iš vieno anekdoto:

- Viskas būtų buvę gerai, tik nugarą labai skaudėjo nuo ilgo gulėjimo ant operacinio stalo.

- Tai, ką padarė Ramutis Stelmokas ir kiti jam talkinę gydytojai, - tikras stebuklas, - susijaudinusi kalbėjo vyro į ligoninę aplankyti atėjusi žmona Irena.

Jurgis neslėpė, kad galbūt dėl savo kaltės pateko į nepavydėtiną padėtį - skubiai teko protezuoti kairiojo peties sąnarį. Atrodė, kad trauma nėra didelė - paslydęs griuvo ir susitrenkė petį, todėl nepaklausė gydytojo R.Stelmoko, nesigulė į ligoninę operacijai. Pas gydytoją grįžo po penkių mėnesių, nebegalėdamas kęsti skausmo.

- Matyt, taip lėmė likimas. Daugiau kaip keturiasdešimt metų dirbu vairuotoju, yra tekę patirti nedidelių eismo įvykių, bet vis likdavau sveikas. Nelaimė atsitiko einant namo šaligatviu pro „Ravitos" parduotuvę. Kaip kartais juokaujama, bet aš iš tiesų paslydau ant banano žievės, - pasakojo Jurgis.

Sąnarius protezuoti pasirengę trys gydytojai

„Tauragės kurjerio" pakalbintas J.Žemaitį operavęs gydytojas traumatologas R.Stelmokas sakė, kad protezuoti sąnarius Tauragėje buvo galima pradėti daug anksčiau, jis pats sąnarius operuoja nuo pat darbo pradžios Tauragės apskrities ligoninėje, mokydamasis yra asistavęs maždaug 200 tokių operacijų. Jo mokytojas - garbaus atminimo daktaras Rimvaldas Broga. Sąnarių protezavimo operacijoms tinkamai turėjo pasirengti ir ligoninė - reikėjo renovuoti operacines. Tai buvo padaryta tik šiemet. Reikėjo parengti nemažai dokumentų, gauti akreditaciją, papildomai mokyti specialistus. Sąnarius protezuoti Tauragės ligoninėje pasirengę trys gydytojai.

- Taip jau išėjo, kad aš buvau pirmasis, - sakė R.Stelmokas.

Iš Kaišiadorių rajono kilęs R.Stelmokas į Tauragę su šeima atvažiavo prieš penkerius metus baigęs mokslus. Žmona Aušra - gydytoja odontologė, dirba Pirminės sveikatos priežiūros centre. Antrąjį iš gydytojų traumatologų komandos, pasirengusios protezuoti sąnarius, tauragiškį Eugenijų Alekną pažįsta daugelis. Trečiasis komandos narys - tauragiškis gydytojas Tomas Lingaitis, baigęs mokslus į gimtąjį miestą dirbti grįžęs šių metų vasarą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras