Sandėris užkandinėje(14)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-05-19 07:04

Petro Jokubausko (kairėje) teigimu, sutartį respublikinei tremtinių šventei rengti jis pasirašė kažkokioje užkandinėje

Tauragės kultūros centro vedėjas Petras Jokubauskas didžiuojasi esąs vadybininkas ir tai įrodyti visuomenei stengiasi tik jam vienam suprantamais metodais. Valdžios ir žiniasklaidos dėmesį šis veikėjas atkreipė, kai buvo įtartas neskaidriu pinigų paskirstymu. Viešai suabejota, ar tokie biudžetinės įstaigos vadovo veiksmai nekvepia korupcija.

 

.

Atmetė pasiūlymą

Paskelbus gegužės pabaigoje vyksiančios Tauragės miesto šventės scenos įrangos ir įgarsinimo paslaugų kainų apklausą, tarp kitų pasiūlymus atsiuntusių firmų buvo ir tauragiškių UAB „Muzikos servisas“. Ši bendrovė pasiūlė Kultūros centrui 120 kvadratinių metrų ploto sceną ir įgarsinimo įrangą bei garso operatorių trims dienoms už 12500 litų. Tame pačiame pasiūlyme buvo ir pigesnis variantas – renkantis 70 kvadratinių metrų sceną su įgarsinimo įranga mokėti reikėtų 9500 litų.

Kaip teigia „Muzikos serviso“ vienas savininkų Raimondas Marozas, gavęs pasiūlymą jam paskambino Kultūros centro vedėjas P.Jokubauskas ir pranešė, kad jų pasiūlymas atmestas, esą atsirado firma, tą pačią paslaugą pasiūliusi už mažesnę kainą.

- Nenusiminėme, nes renginių vasarą daug ir būtume gavę kitų užsakymų, - „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo R.Marozas.

Tačiau sceninės įrangos tiekėjus po kelių dienų šokiravo paaiškėję nauji faktai.

Laimėtojai nutarė samdyti pralaimėjusiuosius 

- Sulaukėme skambučio iš klaipėdiečių firmos TKP. Jie paprašė išsinuomoti mūsų turimą sceninę įrangą renginiui Tauragėje, vyksiančiam gegužės pabaigoje. Tik jau siūlė didesnę kainą, nei mes Kultūros centrui. Supratome, kad tai Kultūros centro skelbtą apklausą laimėjusi firma, kuriai Kultūros centras sutiko mokėti daugiau nei mums, - „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Marozas.

Kad UAB „TKP“ yra galima laimėtoja, gali patvirtinti ir Tauragės kultūros centro bei šios firmos juodraštinis sutarties variantas. Jį pataisyti klaipėdiečių firmos atstovams nusiuntė Tauragės kultūros centras. Kopiją gauti pavyko ir „Tauragės kurjerio“ redakcijai.

Sutartimi, kurioje P.Jokubausko atstovaujamas Kultūros centras vadinamas užsakovu, o UAB „TKP“ - nuomotoju, pastarasis įsipareigoja išnuomoti 120 kvadratinių metrų ploto sceną ir garso aparatūrą. Visą įrangą nuomotojas įsipareigoja į šventės vietą atvežti gegužės 30–birželio 1 dienoms. Už išnuomotą įrangą užsakovas įsipareigoja sumokėti nuomotojui 13924 litus. Sutartyje taip pat numatyta, kad 6000 litų užsakovas sumokės iki gegužės 23 dienos, likusią sumą – per 10 dienų po renginio.

„Gal pasireiškia nekompetencija“ 

Juodraštinis sutarties variantas nebuvo pasirašytas, įsikišus Kęstučiui Balašaičiui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui. Antradienį rajono savivaldybės administracijoje vyko posėdis dėl birželio pradžioje vyksiančios šventės organizavimo. Jos metu kalbėta, kiek lėšų prireiks šventei organizuoti. K.Balašaitis informavo P.Jokubauską, kad yra firma, galinti sceninę ir įgarsinimo įrangą šventei išnuomoti už 9500 litų. Tačiau vėliau, po posėdžio, pasak K.Balašaičio, buvo gautas P.Jokubausko prašymas skirti 14000 litų įrangos nuomai.

Netrukus vėl buvo sušauktas tos pačios komisijos posėdis, kuriame P.Jokubauskui teko aiškintis, kodėl jis nuomoja brangesnę įrangą.

Tik vėliau, kai paaiškėjo, kad Tauragės UAB „Muzikos servisas“ siūloma kaina 9500 litų - pati mažiausia, P.Jokubauskas pasirašė su šia firma paslaugų sutartį.

- Nežinau, kodėl Petras Jokubauskas norėjo išsinuomoti įrangą brangiau. Gal taip pasireiškia jo nekompetencija, gal buvo kitų priežasčių, - svarstė K.Balašaitis.

Pasirašė nenaudingą sutartį 

Tačiau Kultūros centro vedėjas jau yra pasirašęs vieną sutartį, pagal kurią iš rajono biudžeto lėšų perkamos brangesnės, nei siūlyta, paslaugos. Balandžio 10 dieną P.Jokubauskas pasirašė sutartį su vilniete 77 metų Nina Prapras, iš kurios nuomojama garso įranga ir laiptų chorams konstrukcijos birželio 22 dieną Tauragėje vykstančiai Tremtinių dainų šventei. Jau pasirašytoje sutartyje numatyta, kad už tai Tauragės kultūros centras sumokės 19000 litų.

Tačiau UAB „Muzikos servisas“ komercinis pasiūlymas - pigesnis, ši bendrovė pasiūlė tokią pat  įrangą išnuomoti už 16000 litų.

Atsakomybės kratosi 

Kodėl Kultūros centras pasirinko nuomoti brangesnę įrangą, pasiteiravome P.Jokubausko. Tačiau konkretaus atsakymo redakcijai taip ir nepavyko gauti. Kultūros centro vedėjas tikino, kad šį klausimą sprendė ne jis.

- Negaliu to aiškinti, tai komisijos reikalas, ne mano, - „Tauragės kurjeriui“ pareiškė P.Jokubauskas.

Pasak jo, iš kitų Kultūros centro darbuotojų, jo pavaldinių, sudaryta komisija išrenka nugalėtojus, o jis tik paruošiąs sutartis ir jas pasirašąs. Centro vedėjas sakė nežinąs, kodėl pasirinkta didesnė paslaugos kaina.

Dalykinis susitikimas - prekybos centre 

Sutartis dėl scenos ir įgarsinimo įrangos nuomos balandžio 10-ąją buvo pasirašyta Vilniuje, viename prekybos centrų. Paprašius centro vedėjo patikslinti, kur tai vyko, konkrečios vietos jis  taip ir nenurodė.

- A, nežinau, kažkur prekybos centre. Kažkokioj užkandinėj susėdom, viešoj vietoj, prie prekystalio, - „Tauragės kurjeriui“ pasakojo P.Jokubauskas.

Paklaustas, su kuo jis pasirašė sutartį, centro vedėjas tikino, kad sutartį kartu su juo pasirašė Viktoras Prapras. Tačiau sutartyje įrašyti ne Viktoro Prapras, o Ninos Prapras vardas ir pavardė. Būtent ši moteris sutartyje įvardijama kaip įrangos nuomotoja, kuri verčiasi pagal verslo liudijimą. Įdomu, ar P.Jokubauskas neprisimena, kas, be jo, pasirašė šią sutartį, ar ant svarbaus dokumento suklastotas N.Prapras parašas?

P.Jokubauską pavyko prakalbinti tik paklausus jo asmeninės nuomonės apie tai, kuri suma mažesnė - 16000 ar 19000 litų.

- Aš, kaip Petras, manau, kad esmė ne tame. Esmė yra kokybėje. Labai blogai, kad Lietuvos įstatymai yra durni ir mes nežiūrim. Kad ir š... duoda, bet kad pigiau, - mintimis pasidalijo P.Jokubauskas.

Sutarties nutraukti nebegalima 

Su N.Prapras P.Jokubausko pasirašyta sutartis rajonui kainuos 3000 litų daugiau nei tuo atveju, jei sceną ir įgarsinimo įrangos nuomos sutartis būtų buvusi pasirašyta su UAB „Muzikos servisas“. Jų pasiūlyme buvo įrašyta 16000 litų suma. Tačiau dabar ką nors pakeisti vėlu. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius K.Balašaitis sako, kad pasirašytos sutarties atšaukti nebegalima.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras