Nuverstas direktorius(9)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-05-29 09:48

Juozas Jankevičius nesupranta, kodėl neteko darbo.

Praėjusį penktadienį iš pareigų atšauktas Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Juozas Jankevičius. Tai padarė tą pačią dieną išrinkta nauja centro valdyba.

 

 

 

 

Atšaukti pasiūlė Pagėgių atstovas

Atšaukti J.Jankevičių iš pareigų pasiūlė Pagėgių savivaldybės atstovas Edgaras Kuturys. Valdybos narys penktadienį vykusiame posėdyje, pasak Tauragės savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Balašaičio, nepateikė jokių savo siūlymą pagrindžiančių motyvų. Tačiau siūlymo pakako, kad valdyba nuspręstų jam pritarti. Balsuojant dėl J.Jankevičiaus atleidimo iš pareigų, susilaikė tik K.Balašaitis, Tauragės savivaldybės atstovas TRATC valdyboje. Centro valdybą sudaro visų apskrities savivaldybių atstovai.

TRATC yra finansuojamas iš apskrities savivaldybių biudžetų ir Aplinkos ministerijos bei Europos Sąjungos fondų lėšų. Jis skirtas rūpintis Tauragės apskrities atliekų tvarkymu, ES standartus atitinkančio sąvartyno įrengimu, senųjų sąvartynų uždarymu.

Tauragė – prieš atleidimą 

Robertas Piečia, Tauragės rajono savivaldybės meras, po sprendimo atleisti iš pareigų partietį liberalcentristą J.Jankevičių „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad Tauragės rajono savivaldybės pozicija šiuo klausimu iš esmės skiriasi nuo valdybos priimto sprendimo.

- Juozas Jankevičius ilgai dirba šiose pareigose ir gerai žino, kokia yra susidariusi situacija. Atėjęs naujas žmogus mažiausiai pusmetį turės praleisti, kol įsigilins į naują darbą. Tuo tarpu jau ateinantį rudenį turi pradėti veikti naujasis sąvartynas, todėl naujo žmogaus atėjimas į šias pareigas tikrai nepasitarnaus greitesniam jo atidarymui, - įsitikinęs R.Piečia.

Tauragės meras neatmeta galimybės, kad J.Jankevičius atleistas dėl politinių sumetimų. Pagėgių ir Jurbarko savivaldybių atstovai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ žmonės, Šilalės savivaldybės atstovas valdyboje – socialdemokratas.

- Suprantu, kodėl Pagėgių ir Jurbarko atstovai balsavo už direktoriaus atleidimą. Tik nesuprantama Šilalės savivaldybės atstovo pozicija, - „Tauragės kurjeriui“ sakė R.Piečia.

Mero nuomone, jei direktorius atleistas dėl politinių motyvų, naujasis direktorius turėtų būti „Tvarkos ir teisingumo“ arba socialdemokratų atstovas ar šioms partijoms artimas žmogus.

Priežasties nežino 

- Nepatenkinamas darbas. Negaliu pasakyti, kas konkrečiai. Viskas negerai daroma, - „Tauragės kurjeriui“ apie tai, kas netenkino atleisto TRATC direktoriaus darbe, „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Kuturys, Pagėgių savivaldybės atstovas centro valdyboje. Jo teigimu, vėluoja senųjų sąvartynų uždarymas, dar neįrengtas naujas apskrities sąvartynas. Tai esą ir paskatino keisti direktorių. Anot E.Kuturio, kol kas dar nenumatytas naujas kandidatas į atleisto direktoriaus kėdę.

Povilas Kazėnas, Jurbarko savivaldybės atstovas TRATC, „Tauragės kurjerio“ paprašytas  pasakyti, kodėl balsavo už direktoriaus atleidimą, sutriko.

- Kaip čia jums pasakius? Buvo toks balsavimas, tai ir nubalsavau. Gal jūs geriau paskambinkit ir paklauskit mero. Per lėtai eina visi darbai. Kitur padėtis geresnė, - „Tauragės kurjeriui“ sakė P.Kazėnas.

Jurbarko savivaldybės administracijos specialistas P.Kazėnas sakė manantis, kad TRATC direktoriaus pakeitimas darbų nepaspartins.

Direktoriaus atšaukimo motyvų „Tauragės kurjeriui“ nepaaiškino ir naujasis TRATC valdybos pirmininkas Virginijus Noreika, Šilalės savivaldybės atstovas valdyboje.

- Atšaukėme, vadovaudamiesi Akcinių bendrovių įstatymu. Įstatyme nenurodoma, kad turime nurodyti motyvus, - apie atleidimo priežastis paklaustas sakė V.Noreika.

Valdybos pirmininkas nedaug ką pasakė ir apie tai, ar yra numatytas kitas kandidatas į centro direktoriaus kėdę.

- Stengsimės kitą direktorių rasti kuo greičiau. Šį mėnesį dar nepaskirsime, bet sekantį tai tikrai. Gal skelbsime konkursą, gal akcininkai pasiūlys, - konkrečiai nepanoro kalbėti naujasis TRATC valdybos pirmininkas.

Buvęs direktorius ketina ilsėtis 

Atšauktasis direktorius J.Jankevičius sako, kad atleidimas jam buvo netikėtas.

- Išėjau vos kelioms minutėms iš posėdžių salės, kai buvo išrinkta naujoji valdyba. Grįžęs girdžiu, siūloma balsuoti už mano atšaukimą iš pareigų. Niekas nieko neklausinėjo, niekas nieko nesakė, kad blogai dirbu, - stebėjosi atšauktasis direktorius.

J.Jankevičiaus teigimu, spaudimą dėl galimo atleidimo jis jautė nuo rudens. Jo teigimu, ir senoji TRATC valdyba buvo atšaukta tik dėl to, kad nepasidavė kai kurių rajonų merų spaudimui atleisti jį iš pareigų.

Atšauktas direktorius savo pareigas perduos laikinai centrui vadovausiančiai centro Gamybos skyriaus vadovei Vilmantei Krištopaitienei. O nuo birželio 3 dienos, kai baigiasi jo darbas TRATC, J.Jankevičius ketina pailsėti.

- Šešerius metus dirbau, dabar jau laikas ir atsikvėpti, - „Tauragės kurjeriui“ sakė buvęs direktorius.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras