Ligoninei laikinai vadovauja provizorius(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-05-26 06:00

„Migdulės“ vaistinės direktorius Žilvinas Macijauskas sutiko laikinai vadovauti ligoninei.

Gegužės 21-osios rytą susirinkusiai Tauragės apskrities ligoninės gydymo tarybai ir administracijos darbuotojams apskrities viršininkė Irena Ričkuvienė pristatė laikinąjį šios įstaigos vadovą - provizorių, verslininką Žilviną Macijauską.

 

 

 

 

Spėliojo visas rajonas

Šiandien nutilo spėliojimai ir gandai, iki tol redakcija sulaukė daugybės telefono skambučių. Šis gyventojams labai svarbios įstaigos – apskrities ligoninės direktoriaus postas tauragiškių buvo „matuojamas“ įvairiems asmenims: verslininkui, bankininkui, privačios medicinos įstaigos vadovui, kai kuriems gydytojams ir medikams, dirbantiems ne tik gydymo įstaigose. Tarp galimų pretendentų buvo minimas ir Ž.Macijauskas.

Trečiadienį priešpiet buvo išplatintas apskrities viršininko administracijos Tarptautinio bendradarbiavimo, aplinkos ir ryšių su visuomene skyriaus pranešimas spaudai, kad tądien ketinama pristatyti naująjį ligoninės vadovą Ž.Macijauską, nors tuo metu jis jau ėjo naująsias pareigas. Tačiau nekantraudami sužinoti naujienų „Tauragės kurjerio“ žurnalistai dar iki šio pranešimo išplatinimo jau buvo apsilankę ligoninėje, spėję ten užtikti apskrities viršininko administracijos gydytoją Birutę Bagdonavičienę, besikalbančią su naujuoju vadovu. Laukdami stebėjome, kaip nuo direktoriaus kabineto durų nuimama lentelė su buvusio ligoninės vadovo pavarde, kaip, ant palikus tik užrašą „Direktorius“ be jokios pavardės, ji vėl tvirtinama į ankstesniąją vietą. Turėjome progos pasveikinti naująjį vadovą, pasikalbėti su apskrities gydytoja.

Konkurse nedalyvaus 

Šilalės rajone, Kvėdarnoje, gimusį ir augusį Ž.Macijauską daugelis tauragiškių

Pažįsta kaip vaistininką. Eglės ir Žilvino Macijauskų šeima Tauragėje apsigyveno 1993 metais. Tais pačiais metais Macijauskai vieni pirmųjų Tauragėje įkūrė privačią vaistinę „Migdulė“, kuri sėkmingai dirba iki šiol. Bendraamžiai Macijauskai (gimę 1970 metais) yra baigę Kauno medicinos akademiją, augina du vaikus – keturiolikmetę Ievą ir septynmetį Vilių.

Į klausimą, kaip ryžosi tapti laikinuoju ligoninės vadovu, Ž.Macijauskas atsakė trumpai:

- Nors šiuo metu padėtis ligoninėje nėra gera, sutikau, nes manęs labai prašė. Apsisprendimui laiko turėjau tik keletą minučių.

Verslininkas tikino, kad šis pasiūlymas jam buvo netikėtas. Sakė vadovauti ligoninei sutikęs tik laikinai, kol įvyks konkursas nuolatinėms direktoriaus pareigoms eiti. Ž.Macijauskas tikino, kad pats šiame konkurse dalyvauti neketina. Paklaustas, kodėl, su humoru paaiškino, kad tuomet jo verslą galbūt kas nors kitas turėtų gelbėti.

Išeidamas atleido ir pavaduotoją 

Tauragiškiams rūpimus klausimus pateikėme ir apskrities viršininko administracijos gydytojai B.Bagdonavičienei. Ji neslėpė, kad prasidėjusią krizę ligoninėje pagilino ir žmogiškasis faktorius. Ankstesniame „Tauragės kurjerio“ numeryje buvo rašyta apie krizę ligoninėje: dėl per didelio darbo krūvio ir nesprendžiamų problemų pasiprašius atleisti iš darbo visoms trims Vidaus ligų skyriaus gydytojoms terapeutėms, šis skyrius gegužės 16 dieną laikinai uždarytas. Tą pačią dieną atsistatydinimo prašymą parašė ligoninės direktorius Eugenijus Palekas. Gegužės 19 dieną iš komandiruotės grįžusi direktoriaus pavaduotoja Vitalija Cholomskienė, išsigandusi naštos, kad krizės metu laikinai ligoninei gali tekti vadovauti vienai, taip pat parašė prašymą išeiti iš darbo. Direktorius jos prašymą patenkino tą pačią dieną. V.Cholomskienė liko dirbti kaip gydytoja neurologė. E.Palekas, vadovaudamasis įstatymu, kad pensininkai iš darbo turi būti atleisti po trijų dienų pateikus prašymą, ilgiau ligoninei vadovauti nesutiko.

Apskrities ligoninė liko be vadovo. Apskrities viršininkė parašė įsakymą sudaryti komisiją ir perimti visus ligoninės reikalus. Pirmininke buvo paskirta B.Bagdonavičienė, kol atsiras laikinasis ligoninės vadovas.

Tikisi, kad iš krizės pavyks išbristi 

Prieš keletą dienų buvo kilusi grėsmė, kad ligoninėje ligoniams visą parą nebus teikiama būtinoji terapinė pagalba – įstaiga nebevykdys sutarčių su pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis. Tačiau įsitikinę, kad nutraukus sutartį, būtinąja terapine pagalba turės patys rūpintis, kitaip Ligonių kasa nutrauktų sutartis, visi sutiko padėti.

- Gydytojai terapeutai budi visą parą, ligonius priima Intensyviosios terapijos skyrius, taip pat jie guldomi į kitas ligonines, - pasakojo B.Bagdonavičienė.

Ji įsitikinusi, kad Vidaus ligų skyriaus gydytojos pailsėjusios grįš į darbą, nes patenkinti jų prašymai: Priėmimo skyriuje nuo birželio 1 d. laikinai dirbs gydytojas, ieškoma, kas jį pakeis. Budintys gydytojai darbą pradeda 17, o ne 19 valandą.

Apskrities viršininkė I.Ričkuvienė, išvykdama į Vyriausybės posėdį, trumpai pakomentavo, kad krizę pavyko pristabdyti, kuo skubiau bus skelbiamas konkursas ligoninės direktoriaus pareigoms eiti.

Pasitraukė 

Patyręs ausų, nosies, gerklės gydytojas E.Palekas nuo gegužės 20 dienos atsisakė ir darbo Konsultacinėje poliklinikoje. Šiuo metu jis išvykęs pailsėti. Paskutinę darbo dieną kalbinamas „Tauragės kurjerio“ jis pripažino, kad per ilgai užsibuvo šiame poste.

- Norėjau anksčiau pasitraukti, bet vis stabdė pradėti darbai, remontai. Rodėsi, kad baigsiu kokį nors darbą, tada bus jau laikas išeiti, bet vėl prasidėdavo kiti svarbūs darbai, taip ir likdavau, - kalbėjo E.Palekas, atsisveikindamas su vienintele  darboviete, kurioje pradėjo dirbti prieš keturiasdešimt penkerius metus, ligoninei vadovavo trisdešimt šešerius.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras