„Karaliukų“ dienos baigiasi?(30)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-05-08 07:28

Ne darbo vietoje savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vidas Bičkus užklupo Batakių seniūną Joną Juozapaitį.

„Tauragės kurjeryje“ ne kartą rašėme apie tarnybiniu transportu lyg nuosavu važinėjančius valdininkus. Tačiau savivaliautojai nesiliauja. Matyt, tikisi būti nepastebėti, nenubausti, o gal manosi esą nebaudžiami. Prieš ilgąjį savaitgalį buvome pakviesti į Batakius, kur didžiuliuose žemės plotuose burzgė asmeninis Batakių seniūnijos seniūno Jono Juozapaičio traktorius. Prie jo vairo darbo dienos metu sėdėjo seniūnijos santechnikas Antanas Visockis. Greta ant keliuko stovėjo ir seniūnijos „Suzuki“ markės automobilis bei pats seniūnas J.Juozapaitis.

 

 

Seniūnas melavo

Užkluptas darbo metu ne ten, kur jam derėtų būti, Batakių seniūnas J.Juozapaitis „Tauragės kurjeriui“ ir kartu į Batakius atvykusiam savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Vidui Bičkui aiškino tarnybine mašina važiavęs pro šalį ir tik trumpam užsukęs apžiūrėti savo vasarojų.

Iš pradžių atkakliai melavęs, kad prie traktoriaus kultivatoriaus darbuojasi ne seniūnijoje dirbantis žmogus, vėliau J.Juozapaitis tikino, kad santechniko A.Visockio jis paprašė apžiūrėti iš vakaro sugedusios technikos. „Tauragės kurjerio“ korespondentės pakalbintas A.Visockis iš pradžių net savo pavardės nedrįso pasakyti.

- O kokią pavardę sakė seniūnas? – keliskart korespondentę kamantinėjo vyras.

Seniūno laukuose dirbo ne vieną dieną ir ne vienas? 

Jei tikėtume į redakciją paskambinusiu anonimu, J.Juozapaičio žemėje, kurios jis esą turi du šimtus hektarų, keletą dienų iki mums atvykstant dirbo ne vienas seniūnijos darbininkas.

- Vietoje to, kad darbininkai dirbtų seniūnijos naudai, jie pluša seniūno laukuose. Žmonės dirba, o seniūnas vaikšto baltais marškiniais ir nurodinėja. Savaitgalį seniūno laukuose sukiojosi ir kita technika. Visą valdišką transportą reikia žymėti skiriamaisiais ženklais, kad žinotume, kuris seniūnijos, o kuris asmeninis, - kalbėjo į redakciją paskambinęs vyras.

Savo laukuose darbo metu kalbinamas J.Juozapatis bandė švelninti padėtį sakydamas, kad savo traktoriumi ne kartą dirbo seniūnijos naudai ir neigė, kad jo arimuose plušėjo ir daugiau seniūnijos darbininkų. Tačiau rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui V.Bičkui užteko to, ką pamatė. Pasak V.Bičkaus, išsisukti nuo atsakomybės seniūnui nepavyks.

Kaip bausti, spręs komisija 

Grįždamas iš Batakių, V.Bičkus „Tauragės kurjeriui“ sakė surašysiąs tarnybinį pranešimą savivaldybės administracijos direktoriui Kęstučiui Balašaičiui. Už naudojimąsi tarnybine padėtimi seniūnas J.Juozapaitis turės rašyti pasiaiškinimą. Savivaldybės Juridinio skyriaus sudaryta komisija atliksianti tyrimą ir skirsianti nuobaudą. 

Pasak V.Bičkaus, nuobaudos valdininkams už panašius pažeidimus gali būti kelių tipų – pastaba, papeikimas, griežtas papeikimas ir atleidimas iš darbo. Kokią nuobaudą komisija skirs Batakių seniūnui už viešųjų ir privačių interesų supainiojimą, kol kas neaišku. Atsižvelgiant į tai, kad anksčiau nuobaudų nebuvo gavęs, J.Juozapaitis neturėtų būti baudžiamas labai griežtai.  

Karaliauti neleis 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, ne vienerius metus dirbusio Gaurės seniūnu, K.Balašaičio paklausėme, ar nesunku bus bausti buvusį kolegą, jei to prireiks.

- Nemalonu, bet jei žmogus nemąsto, ką daro, tai privalau imtis priemonių neteisėtiems veiksmams užkirsti. Ar sunku buvo į laukus nuvažiuoti nuosava mašina? Tada būtų pabartas tik už tai, kad savo reikalais važinėja darbo metu. Darbininkui galėjo įforminti nemokamą dieną ir už dabą jo laukuose mokėti iš asmeninių lėšų. Apie važinėjimą tarnybiniu transportu ar kitokį naudojimąsi tarnybine padėtimi ne kartą kalbėjau per gamybinius susirinkimus. Tačiau kai kurie taip išnaglėjo, kad laiko save karaliukais ir jaučiasi nebaudžiami. Bet taip nėra ir aš tai įrodysiu, - griežtą žodį tarė savivaldybės administracijos direktorius K.Balašaitis.

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras