Valdančioji koalicija subyrėjo(42)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-06-21 13:00

Ketvirtadienį vykęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo išskirtinis – pirmą kartą rajone nesibaigus kadencijai griuvo valdančioji koalicija. Naujosios koalicijos iniciatyva iš darbo atleisti vicemeras ir savivaldybės administracijos direktorius.

 

 

Buvę politiniai oponentai liberalcentristas Robertas Piečia ir rajono socialdemokratų lyderis Pranas Petrošius pasižadėjo dirbti sutartinai.

J.Strikaitienės foto

 

Vieni iškrito, kiti atėjo 

Situacija buvo gana pikantiška – naują valdančiosios koalicijos sutartį su liberalcentristais, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovais pasirašė buvę aršūs ankstesniosios koalicijos oponentai – socialdemokratai ir Naujosios sąjungos atstovai. Iš valdančiosios koalicijos pasitraukė Tėvynės sąjungos ir krikščioniškųjų demokratų bei valstiečių liaudininkų atstovai. Nebuvo atskleistos tikrosios griūties priežastys, nuskambėjo tik viena kita užuomina, kodėl valdančioji koalicija gyvavo taip trumpai – kiek ilgiau negu metus. Į posėdį susirinko daugiau nei įprastai žiūrovų – savivaldybės administracijos darbuotojų, buvo neįprastai tylu.

Užsiminė apie užsakytą atleidimą

Iš 27 Tarybos narių posėdyje dalyvavo 25, nebuvo valstiečių liaudininkų atstovų Eduardo Anulio ir Benedikto Antanavičiaus. Su papildytais klausimais darbotvarkėje buvo 26 klausimai, bet pirmiesiems keturiems – mero pavaduotojo Raimondo Matemaičio atleidimas, naujo mero pavaduotojo rinkimas, administracijos direktoriaus Kęstučio Balašaičio atleidimas ir naujo direktoriaus rinkimas - teko daugiau laiko negu likusiems 22.

Pirmąjį klausimą – dėl mero pavaduotojo R.Matemaičio atleidimo iš pareigų pristatė meras Robertas Piečia. Jis pasakė, kad mero pavaduotojas atleidžiamas dėl politinio pasitikėjimo praradimo, daugiau nieko neaiškino.

R.Matemaitis papasakojo, ką ir kaip dirbo eidamas vicemero pareigas, padėkojo visiems už bendrą darbą, sakė, kad iš posto yra šalinamas kažkieno užsakymu. R.Matemaičio partietis Darius Bredelis pakartojo šią užuominą, tačiau nė vienas jųdviejų nepasakė nieko konkretaus. D.Bredelis pareiškė, kad Tėvynės sąjungos atstovai Tarybai svarstant mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus atleidimo iš pareigų klausimus posėdyje nedalyvaus. Visi šeši šios partijos atstovai paliko salę.

Nors salėje liko 19 Tarybos narių, balsavime dėl R.Matemaičio atleidimo iš pareigų dalyvavo 17. Visi jie buvo už tai, kad R.Matemaitis paliktų postą.

Meras R.Piečia į savo pavaduotojo pareigas pasiūlė socialdemokratų atstovą Praną Petrošių, pristatydamas jį kaip patyrusį politiką – ilgametį Tarybos narį, buvusį rajono merą.

Balsavo tik valdančiosios koalicijos nariai

Padėkojęs už pasitikėjimą P.Petrošius kalbėjo:

- Mano patirtis padės konsoliduoti naująją valdančiąją daugumą. Įsipareigoju dirbti sąžiningai ir tvarkingai.

Mero pavaduotojas buvo renkamas slaptu balsavimu. Visi 17 balsavusiųjų buvo už P.Petrošiaus kandidatūrą.

Po pasveikinimo ir rožių puokštės įteikimo naujam mero pavaduotojui pereita prie klausimų dėl administracijos direktoriaus. Meras R.Piečia pranešė, kad gautas administracijos direktoriaus Kęstučio Balašaičio prašymas atleisti jį iš darbo nuo birželio 19 dienos. Nors K.Balašaitis šiuo metu turi nedarbingumo lapelį, nebuvo kliūčių priimti sprendimą jį atleisti iš darbo. Dėl savivaldybės administracijos direktoriaus atleidimo iš pareigų balsuota atvirai – 16 Tarybos narių balsavo už K.Balašaičio atleidimą.

Meras R.Piečia administracijos direktoriumi skirti pasiūlė UAB „Dunokai“ vadovą socialdemokratą Algirdą Mosėjų. Pristatydamas jį meras sakė, kad šis politikas turi nemažai savivaldybininko darbo patirties – ne vieną kadenciją buvo rajono Tarybos narys. Direktorius rinktas atviru balsavimu. Šešiolika Tarybos narių buvo už A.Mosėjaus kandidatūrą.

Naujasis savivaldybės administracijos vadovas pareigas pradės eiti liepos 1 d.

Skaityti komentarus (42) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras