Rajono valdžia griūva(100)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-06-18 06:37

Apie Tauragės rajono savivaldybės valdančiosios koalicijos griūtį kalbos netilo nuo pat jos darbo pradžios, tačiau gandai nesitvirtino. Lygiai po metų rajono meras Robertas Piečia sakė, kad keturių partijų Tauragės skyrių pasirašyta koalicinė sutartis yra tvirta. Atvirai demonstruota partijų draugystė iširo.

Tauragės rajono valdžioje bręsta kardinalios permainos. Iki šiol stabiliai dirbusi keturių politinių partijų koalicija byra į šipulius. „Tauragės kurjeriui“ pavyko sužinoti, kad jau sudaryta nauja koalicija, pradėsianti vadovauti rajonui artimiausiomis dienomis. Suirutė iš kėdžių išvers ne vieną aukštą rajono vadovą. Kai kurie politikai šią situaciją pavadino amžiaus politine išdavyste.

 

 

Subyrėjo savaitgalį

Po savivaldos rinkimų sudaryta keturių politinių partijų – Valstiečių liaudininkų, liberalcentristų, konservatorių ir tuometinių liberalų demokratų - savivaldybės Taryboje koalicija ėmėsi vadovauti rajonui. Opozicijoje tuomet liko socialdemokratai ir Naujoji sąjunga. Gerą pusmetį ore tvyrojo nuotaikos, kad naujoji valdžia dirbti rajono labui nesugebės. Tačiau po metų intensyvaus darbo koalicija atrodė tvirta ir nepajudinama, pasišovusi kovoti su korupcija, valdininkų savivale, gražinti miestą ir dirbti eilinių tauragiškių labui.

Savaitgalį kaip perkūnas iš giedro dangaus redakciją pasiekė žinia, kad viena iš koalicinių partijų – Tėvynės sąjunga krikščionys demokratai, sulaužydama sutartį, naują rajono valdžią pasiūlė formuoti socialdemokratams. Tačiau naujos valdžios kūrėjams – konservatoriams šis bandymas gali kainuoti aukštus postus. Ketvirtadienį vyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje bus svarstoma galimybė atleisti vicemerą Raimondą Matemaitį iš užimamų pareigų. Kliba ir savivaldybės administracijos direktoriaus valstiečio liaudininko Kęstučio Balašaičio kėdė. Jo kandidatūrai naujojoje koalicijoje vietos taip pat nebeliko.  

„Pasirašė keturios partijos“ 

Tauragės rajono mero liberalcentristo Roberto Piečios „Tauragės kurjeris“ paklausė, kodėl buvo sugriauta valdančioji koalicija, kurios partijos pasirašė naująją sutartį, kokie postai bus perdalyti, kam jie atiteks.

- Valdančioji koalicija iš tiesų sugriuvo. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad viena partija ją sugriovė savo veiksmais – dėl naujos koalicijos sutarties ėjo tartis į kitą pusę, nors šios partijos vadovai prieš tai neišsakė jokių priekaištų, nekėlė jokių reikalavimų. Kai taip daroma, kitos partijos turi teisę elgtis taip, kaip joms geriau. Praėjusią savaitę iš tiesų buvo pasirašyta naujos valdančiosios koalicijos preliminari sutartis. Nesu įpareigotas atskleisti, kas ją pasirašė, apie numatomus dalytis postus. Galiu pasakyti tik tiek, kad sutartį pasirašė keturios partijos, o naujoje valdančiojoje koalicijoje nebus Tėvynės sąjungos atstovų. Siūlau palaukti iki ketvirtadienį vyksiančio Tarybos posėdžio, ten viskas ir paaiškės, - atsakė R.Piečia.

Susvyravo ir nugriuvo 

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ rajono skyriaus pirmininkas, mero patarėjas Sigitas Kancevyčius, klausiamas apie valdančiosios koalicijos griūtį, buvo lakoniškas:

- Susvyravus esamai valdančiajai koalicijai ėmė burtis nauja, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai buvo pakviesti prie jos prisidėti ir sutiko. Nenorėdamas įvykiams užbėgti, nuo platesnių komentarų susilaikysiu.

Nieko neardė, bet nukentės 

Valstiečių liaudininkų sąjungos rajono skyriaus pirmininkas, rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Balašaitis į visus klausimus apie valdančiosios koalicijos griūtį – kodėl taip atsitiko, kas dėl to kaltas, kokioje situacijoje dėl to  atsidurs valstiečiai liaudininkai, atsakė:

- Koalicijos sutartį pradžioje bandė griauti Tėvynės sąjungos atstovai, vėliau buvo apsieita be jų, nes susitarė kiti. Mes nieko negriovėme, bet kažkodėl turėsime likti opozicijoje. Daugiau nieko komentuoti nenoriu. Kai viskas įvyks, surengsiu spaudos konferenciją, viską išdėstysiu, jeigu tik kas mano mintis norės spausdinti.

Neatsisakė, kai pakvietė prisidėti 

Naujosios sąjungos rajono skyriaus pirmininkas, Seimo narys Vaclovas Karbauskis, paklaustas, ar šios partijos atstovai Taryboje dalyvaus naujojoje koalicijoje, kaip jis vertina politinę susidariusią situaciją, atsakė:

- Mūsų partijos atstovai Taryboje buvo pakviesti prisidėti prie naujos koalicijos ir kvietimą priėmė. Vertinimas kol kas būtų toks: mes visuomet esame pasirengę dirbti tauragiškių labui, matysime, kaip viskas toliau klostysis.

Griūties iniciatoriai - Tėvynės sąjunga liks už borto 

Tėvynės sąjungos rajono skyriaus pirmininkas, vicemeras Raimondas Matemaitis, paklaustas, ar iš tiesų ėjo derėtis pas opozicijos atstovus dėl naujos valdančiosios koalicijos rajono Taryboje sudarymo, atsakė:

- Pokalbių su opozicija buvo, mes su visais kalbamės, turime tokią teisę, bet su niekuo dėl naujos valdančiosios koalicijos nesiderėjome. Nesuprantu, kas atsitiko. Šįryt meras man pasakė, kad kuriama nauja valdančioji koalicija, rodos, joje trylika Tarybos narių, Tėvynės sąjungos atstovų ten nėra. Kodėl taip atsitiko, komentuoti ir padėties įvertinti dar negaliu, nes turiu nepakankamai informacijos, ji yra prieštaringa, bet manau, kad buvo duotas nurodymas manęs atsikratyti.

Susisiekti nepavyko 

Su Socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininku, opozicijos Taryboje lyderiu Pranu Petrošiumi vakar visą dieną susiekti telefonu nepavyko – vienas telefonas buvo išjungtas, kitas – už ryšio zonos.

Procesas prasidėjo 

Nors visi kalba tik užuominomis, procesas jau prasidėjo - pakeistoje rajono Tarybos posėdžio, kuris vyks birželio 19 dieną, darbotvarkėje jau įrašyti klausimai, numatantys atleisti iš darbo vicemerą Raimondą Matemaitį ir savivaldybės administracijos direktorių Kęstutį Balašaitį.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, vicemero postą turėtų užimti buvęs meras Pranas Petrošius, administracijos direktoriaus – socialdemokratas Algirdas Mosėjus, UAB „Dunokai“ direktorius, Tarybos sekretoriumi vietoje Mindaugo Maco turėtų dirbti Naujosios sąjungos atstovė Virginija Kubilienė, Seimo nario V.Karbauskio padėjėja, Valstiečių sąjungos atstovę, mero patarėją Aušrinę Norkienę šiame poste turėtų pakeisti Naujosios sąjungos atstovas Arūnas Beišys. Turėtų atsirasti dar viena politinio pasitikėjimo pareigybė –  administracijos direktoriaus pavaduotojo, šis postas turėtų atitekti partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovui.

Skaityti komentarus (100) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras