Angelo sargo suspardytas(15)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-06-16 07:16

Ūkininkas Virginijus Banys po susitikimo su policijos pareigūnu pateko chirurgų globon.

Ką turi jausti penkerių ir dvylikos metų vaikai matydami, kaip jų namų kieme įsiutęs policininkas spardo tėtį? Sunkiai sveiku protu suvokiamą situaciją praėjusį šeštadienį matė Pagėgių savivaldybės Ropkojų kaimo žmonės. Toks buvo Renato Šimkaus, Pagėgių policijos komisariato pareigūno, vizitas pas ūkininką Virginijų Banį. Šiuo metu ūkininkas gydomas Tauragės apskrities ligoninės Chirurgijos skyriuje – nuo policininkų smūgių jam trūko šlapimo pūslė. Tačiau angelais sargais save mėgstantys vadinti Pagėgių pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ne dėl V.Banio sužalojimo, o dėl jo pasipriešinimo policininkui.

 

 

 

 

„Spardė kaip šunį...“

- Suspardė kaip šunį ir paliko gulėti, - taip pareigūno apsilankymą savo namuose Ropkojų kaime apibūdina ūkininkas V.Banys.

Šiuo metu jis gydomas Tauragės apskrities ligoninėje. Šeštadienį po pareigūno smūgių iš skausmo besiraičiojantį vyrą į ligoninę atvežė jo žmona Daiva.

- Pacientas atvežtas rimtos būklės – kentė stiprų skausmą pilve, negalėjo šlapintis. Įtariau, kad gali būti trūkusi šlapimo pūslė, - apie V.Banio traumą pasakojo jį gydantis Chirurgijos skyriaus vedėjas Antanas Sakalauskas.

Įtarus vidaus organų sužalojimą ir atlikus tyrimus, sumuštas ūkininkas nedelsiant operuotas. Operacijos metu paaiškėjo, kad vyro šlapimo pūslėje žiojėjo 6-7 centimetrų žaizda - plyšys, į pilvo ertmę iš šlapimo pūslės liejosi šlapimas.

Pasak chirurgo A.Sakalausko, ūkininkas dar apie savaitę praleis ligoninėje ir, jei nekils komplikacijų, galės važiuoti į namus. Tačiau iki visiško pasveikimo turės praeiti dar ne vienas mėnuo.

Gydytojo vertinimu, tai viena retesnių traumų, pasitaikanti dažniau po avarijų nei po muštynių. Mediko nuomone, ūkininkas V.Banys patyrė vidutinio sunkumo traumą.

Mušė matant vaikams 

Sužeistojo žmona, mačiusi incidentą, „Tauragės kurjeriui“ sakė nesuprantanti, kodėl jos vyrą sumušė policininkas.

- Vyras savo namų verandoje gurkšnojo su draugu alų, kai į kiemą įvažiavo policijos automobilis. Iš jo išlipo Renatas Šimkus, o mašinoje pasiliko kaimyno žmona. Policininkas priėjo prie kaimyno ir užmaukšlino jam ant akių kepurę. Tada mano vyras paklausė policininko, ko šis šeimininkauja mūsų kieme lyg savo kambaryje, - pasakojo Daiva Banienė.

Pasak jos, po šių žodžių pareigūnas pastūmė jos vyrą ant žemės, papurškė jam į veidą dujų, o vėliau ėmė spardyti. Spyręs į pilvą gulinčiam ūkininkui policininkas neva dar kartą papurškė dujų.

Visą konfliktą matė ir mažamečiai V.Banio sūnūs. Jų mamos teigimu, mažasis – penkiametis sūnus dar ir dabar bijo važiuoti pas tėtį į ligoninę, o ir vyresnysis dvylikametis pamatęs, kad policininkas muša tėvą, spruko slėptis.

- Ligoninėje bijo eiti į palatą, bijo ten pamatyti tėvą, - apie tai, kaip jaučiasi penkiametis sūnus, kalbėjo D.Banienė.

Kaltina pasipriešinimu 

Pagėgių policijos komisariato tyrėjai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pasipriešinimo policijos pareigūnui. Pareigūnas R.Šimkus parašė tarnybinį pranešimą, kuriuo tvirtina, kad V.Banys ir jo kaimynas Vytas Benėta kibo jam į atlapus, norėjo mušti.

Pagėgių policijos komisariate dėl šio incidento pradėtas ir tarnybinis patikrinimas. Sigitas Mikutavičius, komisariato viršininkas, linkęs palaikyti savo pavaldinį. Anot komisariato viršininko, pareigūnas atliko savo tarnybines pareigas, o kad traumą patyrė ūkininkas, S.Mikutavičiaus teigimu, tebuvo „prieš kumštį panaudotas kumštis“. Paklaustas, kokius sužalojimus patyrė pareigūnas, komisariato vadovas nebepanoro toliau komentuoti situacijos, teisindamasis, kad negali atskleisti ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Sutepė uniformą 

Tyrimą kuruojantis Raimundas Aukštakalnis, Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras, sakė kad kol kas apklausta tik viena incidento pusė – pasipriešinimu pareigūnui besiskundžiantis policininkas R.Šimkus. Jis, prokuroro teigimu, kaltina ligoninėje gydomą V.Banį ir jo kaimyną tuo, esą vyrai kibo į atlapus policininkui ir norėjo jį mušti.

- Kai bus apklausta antra pusė, tada situacija bus aiškesnė, - „Tauragės kurjeriui“ trumpai situaciją komentavo prokuroras R.Aukštakalnis.

Konflikto metu policininkas nenukentėjo. Pasak prokuroro, pareigūnui tik buvo sutepti uniforminiai marškiniai.

Gintis geriausia puolant? 

Kol sužalotasis tebegydomas, prokurorai jo neapklausė. Tačiau jie dar neturi ir sumuštojo ūkininko pareiškimo, kad jį sumušė pareigūnas. Pasak D.Banienės, jai prokurorai paaiškino, kad ikiteisminis tyrimas jau pradėtas ir pareiškimo apie sumušimą rašyti esą nebereikia.

Kol kas šia situacija nesusidomėjo ir Pagėgių vaikų teisių apsaugos tarnyba. Šios tarnybos vadovė Lina Augustinavičiūtė tik iš žurnalistų sužinojo apie tai, kad mažamečių vaikų tėvas policininko buvo mušamas jų akivaizdoje. Pasak specialistės, tokie dalykai jokiu būdu nėra leistini. L.Augustinavičiūtė pažadėjo šia istorija pasidomėti.

Trumpai pakomentuoti tai, kas įvyko Ropkojuose, paprašėme advokatą Piotrą Orlovą. Pasak jo, tai jau ne pirmas kartas, kai policininkai gintis ima puolimu. Advokatas liūdnai juokavo, jog net patarlė yra, kad geriausia gynyba - puolimas.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras