Vietoj humoro vakaro – kaimiečių muštynės(17)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-10 06:38

Tauragės kultūros darbuotojai verkia didesnių atlyginimų, skundžiasi skurdžiomis darbo sąlygomis. Tuo tarpu auditą rajono savivaldybės administracijoje atlikę auditoriai pateikia išvadas, kad už lėšas, skiriamas rajono kultūrai, tauragiškiai galėtų sulaukti daugiau ir aukštesnio lygio renginių. Koks tas lygis, įsitikinti nebuvo sunku – penktadienį apsilankėme Skaudvilėje. „Balandžio 4 dieną, 20 valandą, Kultūros centro Skaudvilės filiale – humoro vakaras „Juokis ir lieknėk!“ Anekdotų pasakojimo varžytuvės“. Taip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės interneto tinklalapyje. Tačiau vietoj žadėtos linksmos vakaronės skaudviliškiai kultūros darbuotojai tesurengė masinėmis muštynėmis pasibaigusius šokius.

Vietoj vakaronės – šokių vakaras

Aštuntą valandą vakaro vietoje skelbtos vakaronės Skaudvilės kultūros namuose repetavo tik grupelė jaunuolių. Vaikinukai, susibūrę į sunkiojo metalo grupę, susirinkę „šlifavo“ savo dainas. Kultūros namų koridoriuje sutikta moteris pradžioje nė nesuprato apie kokią vakaronę jos klausiame. Tik vėliau prisiminė, kad vakaronės nebus – esą anekdotus pasakoti planuojama jaunimo šokių metu.

Netrukus kultūros namuose atsirado ir Romualdas Jurkšaitis, Skaudvilės kultūrinio darbo organizatorius. Jis taip pat patvirtino, kad jokia vakaronė nevyks, o tik bus rengiamos varžytuvės šokių vakaro metu.

Taip ir nepamačius iš anksto viešai skelbto renginio, žurnalistui teko tenkintis „ekskursija“ po tuščią Skaudvilės kultūros namų salę.

Nepapasakojo nė vieno „jumoro“ 

- Jumoro vakaras – kaip reikia, - apie vėlesnius to vakaro įvykius vakar telefonu sakė R.Jurkšaitis.

Taip jis apibūdino muštynėmis pasibaigusį kultūrinį vakarą. Pasak kultūros renginio organizatoriaus, penktadienį taip ir nespėta papasakoti nė vieno anekdoto. Užtai apie 22 valandą šokių salėje kilo susistumdymas. Jį pavyko numalšinti. Dar po valandos vienas iš pirmojo incidento nukentėjusiųjų atsivežė „palaikymo komandą“ ir salėje įsiplieskė muštynės. R.Jurkšaitis džiaugėsi, kad „mūšio“ dalyvius pavyko išprašyti iš salės. Kas vyko lauke, kultūrinio darbo organizatorius sakė nematęs, prie kultūros namų netrukus buvo iškviesti policininkai.

Apie vidurnaktį šokių vakaras buvo nutrauktas. R.Jurkšaičio teigimu, kultūros namams žalos nepadaryta, kultūros darbuotojai taip pat nenukentėjo.

Pareigūnai tiria incidentą 

Trys kultūrinio vakaro metu nukentėję skaudviliškiai kreipėsi į policiją, prašydami išaiškinti, kas jų skriaudikai. Tokius duomenis „Tauragės kurjeriui“ pateikė Eugenijus Motiekaitis, Tauragės policijos komisariato viršininko pavaduotojas. Pasak pareigūno, nukentėjusiesiems medikų pagalbos neprireikė. Policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. E.Motiekaičio teigimu, jau išaiškinti incidento kaltininkai. Konflikto priežastimi viršininko pavaduotojas įvardijo asmeninius nukentėjusiųjų ir pažeidėjų nesutarimus.

Pavaldinį prašys pasiaiškinti 

Vakar prieš vidurdienį Petras Jokubauskas, Tauragės kultūros centro vedėjas, dar nežinojo apie incidentą Skaudvilėje, nors visa tai vyko Kultūros centrui pavaldžioje įstaigoje. Tik „Tauragės kurjerio“ korespondentui pradėjus klausinėti, kas vyko Skaudvilės kultūros namuose, vedėjas pažadėjo pasidomėti. Pradžioje telefonu kalbėjęs ir ragelį numetęs vedėjas šia tema kalbėti viešai sutiko tik savo kabinete.

Deja, ir susitikimo akis į akį metu P.Jokubauskas negalėjo konkrečiau atsakyti apie penktadienio įvykius Skaudvilėje.

- Aš vertinti negaliu, incidentą vertins policija, - išsisukinėjo P.Jokubauskas.

Ne kaip Kultūros centro vedėjas, o kaip eilinis pilietis P.Jokubauskas išdrįso pasakyti savo poziciją. Anot jo, jaunimas visoje Lietuvoje mėgsta linksmintis ir aiškintis santykius.

- O apsaugos samdyti kiekviename kaime per šokius mes negalime, - tikino P.Jokubauskas.

Vedėjas taip pat nežinojo ir to, kodėl nevyko iš anksto skelbta vakaronė.

- Renginys yra toks dalykas, kad nežinosi, kada susirinks žmonės, - pradžioje bandė gudrauti vedėjas. Bet kai sužinojo, jog patys kultūros darbuotojai prisipažino, kad vietoje žadėtos vakaronės turėjo vykti tik anekdotų pasakojimo varžytuvės šokių vakaro metu, tačiau neįvyko ir tos, vedėjas nebežinojo, ką atsakyti.

- Na, nežinau, kaip čia buvo suderinta... - sakė P.Jokubauskas.

Jis pažadėjo paprašyti raštu pasiaiškinti Skaudvilės kultūros namų kultūrinio darbo organizatorių R.Jurkšaitį.

Skundžiasi ir laukia pinigų 

Lankantis Skaudvilėje, R.Jurkšaitis skundėsi sunkia kaimo kultūros būkle. Anot jo, finansavimą renginiams gauti labai sudėtinga. R.Jurkšaičio teigimu, paskutinį kartą Kultūros centro Skaudvilės filialas gavo 100 litų literatų vakarui, kuris vyko pernai spalį. Net instrumentams pinigų neskiriama. Yra susibūrusi grupelė jaunimo, grojanti sunkųjį roką. Vaikinai patys atsineša savo instrumentus, tik senutėlius būgnus pavyko surasti kultūros namuose. Kaimo kapelos padėtis panaši – du smuikininkai jau baigia „sugroti“ savo instrumentus, o naujų jiems nėra iš ko nupirkti.

R.Jurkšaitis Skaudvilės kultūros namuose dirba 1,5 etato, tikina gaunantis apie 1400 litų algos „į rankas“. Visi Skaudvilės kultūros namų darbuotojai laukia, kol bus skirta pinigų pastato remontui. R.Jurkšaitis sako girdėjęs, kad ši suma turėtų siekti apie 500 tūkstančių litų.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras