Tarnybine mašina - lyg nuosava(6)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-07 17:00

Valdiškas transportas lyg barščiai muses traukia tuo pasinaudoti galinčius valdiškų įstaigų darbuotojus. Antradienį „Tauragės kurjeris“ pastebėjo valdišku transportu besinaudojantį Tauragės kelių tarnybos viršininko pavaduotoją Albiną Zajauską. Valdiška mašina kelininkas po darbo buvo atvažiavęs į sodybą Baltrušaičiuose. Tai ne pirmas kelininko pasinaudojimas valdišku transportu. Įmonės mašina sodyboje Baltrušaičiuose jis lankėsi ir pirmadienio vakarą.

Nors taisyklės ir galioja...

Antradienį, apie 17.30 valandą, Tauragės kelių tarnybai priklausantis automobilis „Audi 100“ (valstybinis numeris DJB 300) stovėjo sodybos Baltrušaičiuose kieme. Netoli jo vaikščiojo ir A.Zajauskas, Tauragės kelių tarnybos viršininko pavaduotojas.

Tarnybiniu automobiliu savo poreikiams besinaudojantis biudžetinės įmonės darbuotojas ne iš karto prisipažino važinėjantis už mokesčių mokėtojų pinigus. Kalbinamas „Tauragės kurjerio“ A.Zajauskas sakė, kad Tauragės kelių tarnybos tarnybiniu transportu galima važiuoti tik numatytais ir patvirtintais maršrutais. Darbo sutartyje, pasak A.Zajausko, numatyta galimybė, kad įmonės darbuotojai ne daugiau kaip du kartus per metus gali pasinaudoti valdišku transportu asmeninėms reikmėms.

Pasak viršininko pavaduotojo, pageidaujantys pasinaudoti valdiška mašina privalo parašyti prašymą, o ja pasinaudoję – sumokėti už sunaudotus degalus. A.Zajauskas tikino, kad tokia tvarka privaloma visiems Kelių tarnybos darbuotojams.

Kelionių nefiksavo 

Tačiau paklaustas, ar jis pirmadienio ir antradienio kelionėms į sodybą Baltrušaičiuose rašė tokį prašymą, kelininkas sutriko.

- Tai, vadinasi, kažkas paskundė? O kas? Tai dabar esu kaip ir vagis? - klausė žurnalisto A.Zajauskas.

Kelių tarnybos viršininko pavaduotojas prisipažino, kad dvi dienas naudojosi tarnybiniu automobiliu asmeniniais reikalais, tačiau jokio prašymo nerašė ir savo kelionių neįformino. Tvirtai pažadėjo tai padaryti rytojaus dieną.

- Sumokėsiu už tas keliones, neliksiu skolingas, - tikino A.Zajauskas.

Ištesėjęs šį savo pažadą, viršininko pavaduotojas šiemet pasinaudoti tarnybine mašina savo reikalais nebeturės galimybės.

Važinėja nežymėtomis mašinomis 

Sutapimas ar ne, tačiau Tauragės kelių tarnyba turi tik tris įmonės logotipais nepažymėtus automobilius, kuriais važinėja viršininkas ir du jo pavaduotojai. Ant kitų įmonės transporto priemonių užklijuoti lipdukai su specialiais ženklais.

- Nežinau, kodėl būtent šie automobiliai nepažymėti. Gal lipdukų neužteko? - abejojo A.Zajauskas.

Valdišku transportu pasinaudoja ne vienas 

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pernai spalį priėmė rezoliuciją, kuria skatina griežtinti tarnybinio transporto naudojimo kontrolę. Komisija rekomenduoja tarnybinio transporto valstybinius numerius ir jų valdytojų duomenis viešai skelbti internete, tarnybinius automobilius žymėti specialiais užrašais, o įstaigų vidaus teisės aktuose vienareikšmiškai nustatyti, kad tarnybiniai automobiliai negali būti naudojami asmeniniams poreikiams tenkinti.

Kad Tauragės kelininkai ir ne tik jie naudojasi valdišku transportu savo reikalams – neretas reiškinys. „Tauragės kurjerio“ žurnalistai neleistinai besielgiančius valdininkus užklumpa ne pirmą kartą. Pernai rugsėjį valdiška „Toyota“ į namus pietauti važinėjantis buvo pastebėtas „Tauragės regiono kelių“ darbuotojas Arūnas Urbutis. Tarnybiniu automobiliu į namus Pagramantyje važinėjo ir buvęs rajono meras Pranas Petrošius, Kultūros centro vadovas Petras Jokubauskas valdiška mašina važiavo į bažnyčią Pagramantyje, Profesinio rengimo centro direktorius Stasys Lapė į Griežpelkius pietauti tarnybiniu automobiliu vežė Švietimo ir mokslo ministerijos auditorę.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras