Paauglės egzekucija – miesto centre(31)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-04-03 07:39

Praėjęs trečiadienis penkiolikmetei iš Tauragės dvaro įsimins kaip viena košmariškiausių dienų jos gyvenime. Tą dieną ją mušė, filmavo, persekiojo mieste, po to dar kartą mušė. Kitą dieną „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokiniai galėjo „gėrėtis“ į jų telefonus išsiuntinėtos egzekucijos vaizdais. Nukentėjusiosios pareiškimą gavusi policijos tyrėja aiškinasi tik tai, kas pažeidė viešąją tvarką.

Patyrė nežymų sveikatos sutrikdymą

Penktadienį penkiolikmetę apžiūrėjęs teismo medicinos ekspertas Antanas Gedminas konstatavo, kad ant merginos kaklo yra poodinių kraujosruvų, kurios galėjo atsirasti suduodant smūgius ranka ar koja. Ant dešiniojo merginos kelio pastebėtas nubrozdinimas. Eksperto nuomone, šis sužalojimas galėjo atsirasti nukentėjusiajai griūvant. Ekspertas savo išvadoje konstatuoja, kad penkiolikmetei padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

Bijojo, bet susitiko 

- Aš labai bijau. Nežinau, kaip reikės toliau lankyti mokyklą, - verkdama žurnalistams kalbėjo smurtą patyrusi penkiolikmetė penktadienį, kai ją jau buvo apžiūrėjęs ekspertas.

Tauragės dvare mergina gyvena su savo mama ir dviem broliais, lanko „Aušros“ pagrindinę mokyklą. Ji teigia, kad ją sumušė Tauragės jaunimo mokyklos auklėtinė, taip pat penkiolikmetė.

Sumuštoji tvirtina, kad dar per Velykų atostogas sulaukė ją mušti ketinančios paauglės grasinimų. Išsigandusi ji trečiadienį nebenuėjo į mokyklą, o laiką leido mieste. Užpuolikė pasigedo savo aukos ir telefonu pradėjo reikalauti susitikti.

- Aš supratau, kad to neišvengsiu, todėl susitariau su ja susitikti pilies kieme po pamokų, - pasakojo nukentėjusioji.

Mergina sako supratusi, kad susitikimo metu gali būti mušama.

Mušė ir filmavo 

Susitikimas pilies kieme baigėsi muštynėmis. Pasak nukentėjusiosios, ji ten nuėjo viena, užpuolikė atsivedė apie 10-12 bendraamžių. Tarp jų buvo ir nukentėjusiosios klasės draugių. Mergina tvirtina, kad kieme ją pradėjo mušti Jaunimo mokyklos auklėtinė, o jos draugė egzekuciją filmavo telefono kamera. „Operatorė“ esą buvo užlipusi ant vieno iš pilies bokštų laiptų, kad vaizdas geriau matytųsi.

- Kai mane mušė, stengiausi užsidengti veidą. Bet smūgiai pylėsi į kaklą, paskui pargriuvau, - prisiminė muštynes penkiolikmetė.

Jai pavyko pasprukti tik pasinaudojus proga, kai iš pastato išėjo ten dirbanti moteris.

Persekiojo mieste 

Pasprukusiai bėglei tuntas persekiotojų ramybės nedavė. Sumušta penkiolikmetė bandė bėgti į Gedimino gatvėje gyvenančių senelių namus. Užpuolikė su draugėmis sekė ją beveik iki buto durų. Ten sumušta penkiolikmetė pažadėjo tuoj išeiti į lauką.

- Žinojau, kad jos manęs nepaliks ramybėje, ryžausi geriau išeiti nei laukti pasislėpusi, - pasakojo mergina. Pasak jos, Gedimino gatvėje Jaunimo mokyklos auklėtinė ją sumušė dar kartą.

Įrašą išplatino mokykloje 

Vaizdo įrašą apie mušamą penkiolikmetę, dar tą pačią dieną galėjo matyti „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokiniai. Jį kažkas išplatino ne tik šios mokymo įstaigos, bet ir Jaunimo mokyklos mokiniams. Pati nukentėjusioji jo nematė, tačiau merginos klasės draugės ėmė jos klausinėti, kodėl ši nesigynusi, kai buvo mušama.

- Kelios draugės pasakojo, kad matė tą įrašą, bet man jo neparodė, - sakė sumuštoji.

Policija tiria tik viešosios tvarkos pažeidimą 

Tik vėlai vakare penkiolikmetė papasakojo apie patirtą smurtą savo motinai. Kitą dieną jos abi nuvažiavo į Tauragės rajono policijos komisariatą ir parašė pareiškimą dėl sumušimo. Pareiškime nukentėjusioji teigia ir apie tai, kad muštynės buvo filmuojamos bei išplatintas jų vaizdo įrašas. Tačiau tyrėja Loreta Peldžienė paklausta apie šį įvykį su spauda bendrauti nepanoro. Teisindamasi, kad apie tyrimą neturi teisės kalbėti, tyrėja išvengė atsakymo į klausimą, ar policija tiria sumušimo ir filmuotos medžiagos išplatinimo atvejus, ar tik sumušimą. Vakar tyrėja sakė, kad pradėtas tyrimas tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

- Byloje daug įvykį mačiusių mergaičių, daug liudytojų, - sakė tyrėja ir pasiūlė daugiau informacijos prašyti prokuratūroje.

„Pas mus neproblemiškų vaikų nėra...“ 

Apie tai, kad Jaunimo mokyklos mokinė sumušė „Aušros“ auklėtinę ir kad filmuota įvykio medžiaga pasklido tarp paauglių, pedagogai kalba nenoriai. Rasa Kazlauskienė, Jaunimo mokyklos direktorė, sakė girdėjusi, kad dėl jų mokykloje besimokančios penkiolikmetės yra parašytas pareiškimas policijoje, tačiau smulkmenomis tikina dar nesidomėjusi. Pedagogė sakė lauksianti, kol policija baigs tyrimą ir tik po to svarstys, ką toliau daryti.

Paklausta, ar bendraamžę sumušusi mokyklos auklėtinė yra problemiška, direktorė sakė, kad šioje mokykloje neproblemiškų vaikų nėra. Smurtavusi penkiolikmetė įrašyta į rizikos grupės vaikų sąrašą.

Bendrauti su žurnalistais „Aušros“ moksleivę sumušusi Jaunimo mokyklos auklėtinė atsisakė. Ji sakė, kad nenori, jog apie šį incidentą rašytume.

Atsiprašė sumuštosios 

Penkiolikmetę sumušusi bendraamžė jau buvo nuvažiavusi į sumuštosios namus atsiprašyti. Ten buvo kalbama ir apie tai, kad nukentėjusioji nebereikštų pretenzijų savo skriaudikei. Tačiau vakar nukentėjusiosios motina dar nebuvo apsisprendusi, kaip pasielgti.

Rajono savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybai vakar apie šį incidentą dar nebuvo pranešta. Pasak šios tarnybos specialistės Zinos Jucikienės, tarnybai apie panašius incidentus pranešama tik tada, jei medžiaga patenka į teismą.

Skaityti komentarus (31) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras