Mokinių pietūs – tešlainiai ir limonadas iš „bambalio“(7)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-10-08 22:00

3,38 lito - tiek valstybė skiria nemokamiems vieno mokinio pietums. Nors ši suma ir taip skamba lyg pasityčiojimas iš mokinio, Dauglaukio pradinio ugdymo skyriuje iš nemokamai maitinamų mokinukų sugebama dar kartą pasityčioti - iki šiol jie buvo maitinami sausu daviniu, atsigerti duodama pigaus limonado iš penkių litrų talpos plastikinių „bambalių". Nemokamus pietus valstybė skiria tiems vaikams, kurių šeimos gyvena itin skurdžiai.

Mokytojos stebėjosi

- Kokia čia problema? Kas čia jus pakvietė? Mes jau susitvarkėme su ta problema, vaikai bus maitinami tris kartus per savaitę, - stebėjosi Jovarų vidurinės mokyklos Dauglaukio pradinio ugdymo skyriaus mokytojos Danutė Naujokienė ir Edita Macienė, kai į mokyklą atvažiavo „Tauragės kurjerio" korespondentas.

Iki vakar šioje ugdymo įstaigoje vaikai tik kartą per savaitę buvo maitinami karštu maistu, kai tai privalu daryti kasdien. Tokį pažeidimą Dauglaukyje nustatė savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus tikrintojai, praėjusią savaitę tyrę, kaip vaikai maitinami šioje mokykloje. Dauglaukio mokytojos net stebėjosi, kad žurnalistams kažkodėl parūpo vaikų maitinimas.

Vedėjas paprašė pasiaiškinti direktorių

- Karštą maistą pietums Dauglaukyje vaikai gaudavo tik pirmadieniais. Tą dieną jiems maistą tiekiančios Algirdo Spurgos įmonės darbuotojai palikdavo sausą davinį likusioms savaitės dienoms. Karštą maistą vėl atveždavo tik kitą pirmadienį, - apie mokinių maitinimo sistemą Dauglaukyje „Tauragės kurjeriui" pasakojo Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas.

Jovarų vidurinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis Švietimo skyriaus buvo paprašytas pateikti pasiaiškinimą, kodėl Dauglaukio pradinio ugdymo skyriuje pažeidinėjama mokinių maitinimo tvarka.

Taupė vaikų sąskaita

Vieno vaiko nemokamiems pietums iš biudžeto skiriama 3,38 lito, papildomai 1,58 lito skiriama pusryčiams. Vaikus maitinanti įmonė papildomai gauna 25 procentus nuo šios sumos, ji skiriama gamybos išlaidoms padengti. Dauglaukyje nemokamą maitinimą gauna 11 vaikų (keturi jų gauna ne tik nemokamus pietus, bet ir pusryčius, iš viso šioje mokyklėlėje mokosi 15 pradinukų), todėl nesunku suskaičiuoti, kad kasdien A.Spurgos įmonei priskaičiuojama 54,37 lito. Apie 10 litų šios sumos sudaro gamybos išlaidos. Iš viso per savaitę susidaro 271,87 lito, per mėnesį - 1087,5 lito.

Lena Spurgienė, įmonės savininko žmona, kalbėdama su „Tauragės kurjerio" žurnalistu prisipažino, kad tik vieną kartą per savaitę, taip taupant lėšas, į mokyklą buvo vežamas karštas maistas, o likusiomis dienomis vaikams teko tenkintis sausu daviniu. Ji taip pat pripažino, kad sutartyje numatyta, jog vaikams kasdien reikia atvežti karšto maisto.

Sausą davinį vaikams sudarė jogurto arba desertinės varškės indelis ir pakelis tešlainių. Šie produktai kainuoja pigiau nei valstybės skiriama ir taip maža suma vaikams maitinti.

- Dabar tai jau būtinai kas dieną vešime karštą maistą, nors mums tai ir nuostolinga, - užtikrino L.Spurgienė.

Nenorėjo spaudos dėmesio

Kalbantis telefonu apie Dauglaukio mokinukų maitinimą, L.Spurgienė pasiūlė „Tauragės kurjerio" žurnalistui susitikti pasikalbėti akis į akį. Pokalbis su Dauglaukio pradinukus maitinančia L.Spurgiene „Kretos" kavinėje baigėsi tuo, kad, žurnalistui išeinant, į kišenę jam buvo įbruktas banknotas.

- Čia tau ant alaus, ant kavos, tik nerašyk labai daug. Būk geras, būk protingas, - žurnalisto prašė L.Spurgienė.

Tačiau „dovaną" L.Spurgienei grąžinome - primindami, kad „Tauragės kurjeris" tokiais metodais nedirba.

Pažadėjo problemas išspręsti

„Pirmadienį, 2007-10-01, mokyklos maitinimo ir socialinės rūpybos komisijos pirmininkė Eugenija Juškienė mane informavo apie nusiskundimus dėl maitinimo Dauglaukio skyriuje. Pokalbyje su maitinimą tiekiančios įmonės savininku aptarėme maitinimo skyriuose problemas ir kylančius nesklandumus. Sutarėme, kad maitinimo problemos, atsiradusios Dauglaukio skyriuje, bus išspręstos", - tokį atsakymą Švietimo skyriaus vedėjui atsiuntė Jovarų vidurinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis.

„Tauragės kurjeriui" jis sakė, kad nesusipratimas Dauglaukio skyriuje kilo todėl, jog maisto tiekėjo įmonė nebuvo tinkamai „susistygavusi" maršrutų, o iki Dauglaukio - nemažas kelio galas. Vakar direktorius tikino, kad nesusipratimas jau išspręstas, vaikus maitinančios įmonės darbuotojai pažadėjo kasdien jiems nuvežti karšto maisto.

Sudarė komisiją

- Vaikai turi kasdien gauti karšto maisto, o mokyklos direktorius privalo kontroliuoti, kad tai būtų daroma, - įsitikinęs Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas.

Po užfiksuoto pažeidimo Dauglaukyje savivaldybės administracija sudarė komisiją, kuri tirs, kaip Tauragės rajono mokyklose maitinami vaikai. Komisija netrukus rinksis į pirmąjį posėdį, kuriame patvirtins tvarką, kaip tai bus daroma. E.Šteimantas patvirtino, kad šios komisijos įsteigimą Dauglaukio atvejis paskatino.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras