Kenčiančiam skausmą patarimas - laukti(6)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-10-18 12:45

Gyvename ne viduramžiais, tačiau kartais gydytis gali tekti tokiomis pat priemonėmis, kaip prieš daugelį šimtmečių. Sekmadienį sukako savaitė, kai Tauragės rajono gyventojas Vytautas Bitinas bando išsireikalauti Tauragės medikų, kad jie operuotų jam lūžusį petį. Deja, vietiniai gydytojai padėti neskuba, o Klaipėdos medikai priimti ligonį žada tik spalio 23 dieną. Geliančią ranką supdamas lyg kūdikį, ligonis laukia išsvajotosios dienos, kai jam bus suteikta medicinos pagalba.

Suleido vaistų ir parašė siuntimą

V.Bitinas petį susilaužė spalio 7-osios vakarą savo namuose, Tuščių kaime. Eidamas tamsoje griuvo kieme. Atsikėlęs pajuto, kad nebegali valdyti dešinės rankos, ją skauda. Grįžusi namo žmona patarė kuo skubiau važiuoti pas medikus. Ji įsodino vyrą į automobilį ir nuvežė į Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyrių.

Ligoninėje buvo padaryta peties nuotrauka, iš kurios paaiškėjo, kad vyrui petys lūžo. „Dešiniojo žastikaulio gumburėlio lūžis" - parašyta medikų išvadoje. Rentgeno nuotraukoje matyti, kad nuo žastikaulio atšokusi nemaža atplaiša. Tačiau V.Bitinas sako, kad Priėmimo skyriuje jam tik buvo suleista nuskausminamųjų vaistų. Tą vakarą skyriuje budėję medikai išrašė siuntimą kitai dienai pas gydytoją traumatologą-ortopedą Ramutį Štelmoką ir išleido į namus.

„Jei nepaguldė, tai nereikėjo"

Ligonį ne visada privalu guldyti į ligoninę - taip „Tauragės kurjeriui" paaiškino Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyriaus vedėja Vilija Laurinaitienė. Jos teigimu, ligonį priėmęs ir apžiūrėjęs gydytojas sprendžia, ar reikia jį guldyti į ligoninę.

- Jei nepaguldė, vadinasi, nereikėjo, - apie V.Bitino atvejį sakė skyriaus vedėja.

Paprašius pasakyti, kas tą sekmadienio vakarą priėmė ir apžiūrėjo dėl lūžusio peties pagalbos ieškojusį V.Bitiną, V.Laurinaitienė žurnalistui pasiūlė kreiptis į ligoninės administraciją.

Gydytojas priėmė tik antradienį

Sekmadienio vakarą į namus grįžęs V.Bitinas pirmadienį taip ir nesulaukė medikų pagalbos. Prieš vidurdienį atvažiavęs į Tauragę sužinojo, kad gydytojas R.Štelmokas dirba tik iki 11 valandos. Tuo metu gydytojo priėmimo valandos jau buvo pasibaigusios.

- Nebeturėjau ką daryti - išvažiavau atgal į namus, - apie savo vizitą pas medikus pasakojo vyras. Jis tik antradienio popietę buvo priimtas gydytojo.

Nukreipė į Klaipėdą

Pasak V.Bitino, antradienį gydytojas R.Štelmokas apžiūrėjo lūžusios rankos nuotrauką ir parašė siuntimą į Klaipėdos universitetinės ligoninės Konsultacinę polikliniką, davė telefono numerį, kuriuo liepė pasiskambinti ir susitarti dėl priėmimo laiko.

Klaipėdoje laukė dar viena „džiugi" žinia. V.Bitinui buvo paaiškinta, kad artimiausia data, kada medikai galės jį priimti, yra tik spalio 23-oji, 12 valanda.

Bijodamas, kad tiek laiko nepajėgs kęsti rankos skausmo, V.Bitinas grįžo pas R.Štelmoką prašyti, kad gydytojas imtųsi operuoti lūžusį petį. Lyg ir pavyko prisiprašyti, tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad V.Bitino organizme yra per didelis cukraus kiekis, todėl operuoti negalima.

Gydytojas nežino, ką daryti

- Ką aš žinau, ką jam daryti? Tauragėje mes tikrai nedarysime operacijos, nes tai per daug sudėtinga. Gauna jis nuskausminamuosius, tegul laukia, - apie situaciją „Tauragės kurjeriui" trumpai sakė Tauragės apskrities ligoninės gydytojas traumatologas-ortopedas R.Štelmokas.

Jis nenorėjo plačiau kalbėti apie šią situaciją ir atsitvėrė fraze „Aš nieko nekomentuosiu".

Specialisto žodis lemiamas

- Ramutis Štelmokas - vienas geriausių peties sąnario specialistų Lietuvoje ir jeigu jis nesiima operuoti, vadinasi, priežastis tam yra, - „Tauragės kurjeriui" sakė Eugenijus Palekas, Tauragės apskrities ligoninės direktorius.

Jis tvirtino žinąs apie V.Bitino situaciją, nes prieš keletą dienų buvo užėjusi ligonio žmona ir pasakojo apie tai, kas nutiko.

- Aš jai patariau važiuoti į Klaipėdą ir prašyti ten dirbančių medikų, kad jie pasistengtų operaciją atlikti greičiau. Negaliu versti specialisto padaryti ar nedaryti kažkokios operacijos, nes specialistas geriausiai žino situaciją ir sprendžia, kaip pasielgti kiekvienu konkrečiu atveju, - įsitikinęs E.Palekas.

- Karvė ar arklys, kai nusilaužia koją, atvažiavęs veterinaras jį gydo. O čia žmogus, bet jam neskubama padėti, - situacija stebėjosi V.Bitino draugas, nepanoręs skelbti savo pavardės. Jis apie tai ir papasakojo „Tauragės kurjerio" žurnalistams, tikėdamasis, kad tik viešumas gali padėti jo draugui.

Tuo tarpu medikai V.Bitinui kol kas gali patarti tik laukti. Laukti, kol ateis eilė operuoti.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras