Prakiuro vamzdis? Šeštadienį pagalbos nesitikėkite(2)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2007-08-30 15:49

Redakcijos archyvo nuotrauka

Jei gyvenate „Tauragės butų ūkio" eksploatuojamame name, galite tik melstis, kad santechnikos avarija ištiktų darbo metu. Priešingu atveju jūsų niekas neskubės gelbėti. Tai patyrė Dariaus ir Girėno gatvės 38-ojo namo gyventoja. Kol į jos butą atvažiavo santechnikas, iš trūkusio gyvatuko karštas vanduo apliejo kelių aukštų butus. Butų ūkio santechnikams tuo metu buvo ne darbo laikas.

Santechniką rado tik direktoriaus pavaduotoja

Šeštadienio vakare, apie 22.30 valandą, Mėtos Sprainytės bute šeštame aukšte trūko karšto vandens gyvatukas. Moteris pagalbos suskubo ieškoti „Tauragės butų ūkio" telefonais. Deja, vėlų šeštadienio vakarą šioje įstaigoje niekas nedirba ir į moters pagalbos šauksmą niekas neatsiliepė.

Paskambinusi informacijos telefonu 118, M.Sprainytė sužinojo UAB „Tauragės vandenys" avarinės tarnybos numerį, tačiau ir iš ten niekas neatskubėjo jai padėti. „Tauragės kurjeriui" buto savininkė pasakojo, kad atsiliepęs šios bendrovės darbuotojas paaiškino, jog vandentiekininkai į „Tauragės butų ūkio" eksploatuojamus namus tvarkyti trūkusių vamzdžių nevažiuoja.

Vakar M.Sprainytė džiaugėsi, kad atsitiktinai pavyko sužinoti „Tauragės butų ūkio" direktoriaus pavaduotojos Editos Vaitkutės telefono numerį.

- Kai naktį paskambinau jai, netrukus atvažiavo santechnikas ir užsuko viso namo karštą vandenį, - žurnalistui pasakojo M.Sprainytė.

Vandens teko keliems aukštams

Taip buvo sustabdytas maždaug valandą iš trūkusio vamzdžio šniokštęs vanduo. Pribėgusį vandenį buto savininkė sako sėmusi dar kelias valandas, tačiau nemažai jo pritekėjo ir į žemesnius aukštus.

Deformuotos grindų dangos lentelės, vandeniu apibėgusios vonios sienos. Tokie avarijos padariniai M.Sprainytės bute. Bute esantį turtą jo savininkė buvo apdraudusi, tačiau grindys ir sienos į draudžiamo turto sąrašą neįrašytos, todėl patirtos žalos greičiausiai niekas neatlygins.

- Visus mokesčius moku laiku, Butų ūkiui nesu skolinga nė cento. O kai ištiko avarija, pinigus gaunantys šios įmonės darbininkai negalėjo man padėti - jiems tuo metu ne darbo laikas, - pyko moteris.

Kai vakar lankėmės M.Sprainytės bute, kaimynų, kurių butai - po šios moters butu, rasti namie nepavyko. Klausimas, kas atlygins nuostolius šiems žmonėms - kol kas atviras. 

Būtina avarinė tarnyba

Avarinės tarnybos „Tauragės butų ūkis" neturi ir neaišku, kada ji gali atsirasti.

- Tokia tarnyba būtina. Namai sensta ir panašių avarijų Tauragėje tik daugės, - liūdnai prognozuoja Nijolė Talvienė, laikinai pavaduojanti sergantį įmonės direktorių Vidą Čereškevičių.

Laikinoji vadovė sakė, kad tokiai tarnybai įkurti reikia pačios įmonės iniciatyvos ir savivaldybės pritarimo. Deja, iniciatyvos ši įmonė dėl avarinės tarnybos kūrimo dar nerodė. O kol nėra avarinės tarnybos, įmonės santechnikai dirba beveik taip pat, kaip ir kitų įmonių darbuotojai - darbo dienomis nuo 8 valandos iki 18, šeštadieniais - 8-13 valandomis. Kitu laiku Butų ūkyje darbuotojų nėra.

- Laiptinėse turime pakabinę skelbimus su įmonės vadovų telefonais. Ištikus avarijai žmonės gali jiems skambinti, - sakė N.Talvienė.

Tačiau Dariaus ir Girėno gatvės 38 namo laiptinėje tokio skelbimo nebuvo matyti.

Santechnikas neturėjo priemonių

Pirmadienio rytą Dariaus ir Girėno gatvės 38 name dar nebuvo karšto vandens. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį atvažiavęs Butų ūkio santechnikas tik užsuko karšto vandens sklendę ir sustabdė karšto vandens tiekimą į visą namą. Pirmadienį į M.Sprainytės butą atėjo kitas Butų ūkio santechnikas, kuris sprendė, ką daryti. Jis buto savininkei pasiūlė nuimti trūkusį gyvatuką ir sujungti vamzdžius žarna. Taip problemą išspręsti siūlęs santechnikas turėjo tik idėją, kaip tai padaryti, bet ne priemones. Žarnai nupirkti pinigų jis paprašė buto šeimininkės.

Tuo tarpu laikinoji „Tauragės butų ūkio" vadovė negalėjo žurnalistui paaiškinti, kaip panaudojami daugiabučių gyventojų mokami mokesčiai. Pavyzdžiui, M.Sprainytė liepos mėnesį mokėjo šiai bendrovei už administravimo išlaidas, nuolatinius techninės priežiūros ir privalomuosius remonto darbus.

Seniūnas atsakomybės kratosi

- Kad ir kaip „biednai" gyvenam, bet tarnybos tokioms avarijoms šalinti reikia, - „Tauragės kurjeriui" sakė Virginijus Žilius, Tauragės miesto seniūnas.

Jo nuomone, tokios tarnybos sukūrimą galėtų inicijuoti Butų ūkis ar savivaldybė.

- Prieš kelis dešimtmečius buvo avarinė tarnyba, kuri padėdavo žmonėms ištikus panašioms avarijoms. Dabar namai senesni, tikėtina, kad avarijos dažnės, o tokios tarnybos nebėra, - apgailestavo seniūnas.

Tačiau jam neatrodo, kad avarinės tarnybos kūrimo iniciatorė galėtų būti miesto seniūnija.

- Mes prižiūrime žolynus, laisvą valstybinę žemę. Privačiu žmonių turtu mes nesirūpiname, - atsakomybės kratėsi seniūnas.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras