Mirė kraštietis poetas Juozas Arbačiauskas(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2016-04-06 13:37

Juozas Arbačiauskas

Kovo 16 d. mirė Anglijos lietuvių poetas Juozas Arbačiauskas, kilęs iš Tauragės rajono Batakių kaimo.

Juozas Arbačiauskas gimė 1924 m. bežemių šeimoje. Nuo septynerių metų uždarbiavo pas ūkininkus. Ganė karves, nuo keturiolikos tapo pusberniu ir dirbo sunkius vyriškus darbus. Būdamas vienuolikos metų baigė Lomių pradinės mokyklos keturis skyrius. Mokslo troško, bet tėvai neišgalėjo leisti progimnazijon.

Prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas J.Arbačiauską blaškė nuo tarnybos vokiečių kariuomenėje iki anglų nelaisvės. Iš pabėgėlių stovyklos jaunuolis pateko dirbti į Anglijos anglių kasyklas, kuriose plušėjo 35-erius metus. Karo metų odisėją jis vaizdžiai aprašė eseistinio pobūdžio pasakojime „Nepamirštamos dienos“.

Su tėvais, gyvenusiais Batakiuose, J.Arbačiauskas susisiekė tik 1958 metais.Lietuvoje (tik Vilniuje ir Trakuose) pirmą kartą apsilankė 1984 m. Atkūrus Nepriklausomybę, Tėvynėje, taip pat ir Tauragėje, buvo dažnas svečias. Kraštietis domėjosi Lietuvos ir mūsų rajono gyvenimu, buvo aktyvus „Tauragiškių balso“ skaitytojas, rašė straipsnius, atsiminimus, eiles.

Prieš porą mėnesių J.Arbačiausko giminės Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai perdavė jo rankraščių archyvą, kuriame – šio Anglijos lietuvių poeto eilės, pasakos ir nuotraukos.

Kraštiečio atminimas ir darbai liks saugomi tauragiškių atminty.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras