Žemaičiai linksminosi Pagramantyje(1)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-16 21:10

Šventės svečius Norkaičių tradicinių amatų centras vaišino ir arbata. Raimondos Alysienės nuotrauka

Kad žemaičiai linksmi žmonės, buvo galima įsitikinti šiandien Pagramantyje vykusioje didžiojoje žemaičių šventėje. 

Liepos 16-ąją Lietuvos mažosios kultūros sostinėje Pagramantyje vyko Didžioji žemaičių šventė, kuri startavo pirmosiomis Žemaitijos bendruomenių sporto žaidynėmis.

Miestelio stadione šventės svečius pasitiko ant laužo kepamos duonelės kvapas, išdrįsusieji ir patys tešlos gabalėlį paruošė kepimui, dažnas ragavo žemaitiško kastinio su namine duona ar rūgusio pieno, užkąsdami druska ir kanapėmis skanintomis bulvėmis.

Nors Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška sveikindamas šventės dalyvius sakė, jog labai pergyveno, kad tik neprapliuptų lietus, šeštadienis buvo puikus ne tik dėl puikaus oro, bet ir dėl smagiai nusiteikusių susirinkusiųjų. 

Popiet prasidėjo daug žiūrovų sutraukusios linksmybės. Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ miuziklu „Pagramančio šnekučiai“ startavo tarptautinis Tauragės vokalinės muzikos festivalis, kurio iniciatorius – kraštietis operos solistas Liudas Mikalauskas. .

Vakarop Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras su solistais pakvietė pasiklausyti nuotaikingos programos.

Susirinkusiuosius pakerėjo Deivio ir Renatos duetas, liūdėti neleido ir grupė „16Hz“.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras