Turizmo parodoje Tauragei atstovaus muziejininkai(7)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-01-20 12:06

Tauragiškių stendas

Savaitgalį Vilniuje šurmuliuos jau penktoji tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2017“. Joje dalyvaus ir Tauragė. Pernai likvidavus Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrą, Tauragės miesto pristatymas patikėtas muziejaus kolektyvui. Šiam reikalui savivaldybė atseikėjo beveik 5000 eurų. Tiek lėšų šįkart prisistatyti Lietuvai, pasak Tauragės krašto muziejaus direktoriaus Romualdo Vaitkaus, pakaks, tačiau plačiąja prasme krašto turizmo reklama – brangus dalykas, todėl muziejui priskirtai funkcijai vykdyti jų nepakanka. 

Žada unikalų Tauragės stendą

Sausio 20–22 dienomis į Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose vyksiančią penktąją tarptautinę  turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur“ iš Tauragės krašto muziejaus vyks šešių žmonių komanda. Parodai pasiruošti iš savivaldybės biudžeto muziejui skirta 4840 eurų, dar 818 eurų iš savo biudžeto išleisti ketina pats muziejus.

Anot Tauragės krašto muziejaus direktoriaus Romualdo Vaitkaus, parodoje dalyvaus kultūrinės ir turistinės veiklos vadybininkė Inga Beišienė, kultūros, turizmo projektų ir viešųjų ryšių specialistė Agnė Vitartaitė, kiti muziejaus darbuotojai, Pagramančio regioninio parko atstovas, medžio drožėjas Nerijus Alšauskas. Kadangi šie metai šalyje paskelbti Piliakalnių metais, Tauragės krašto muziejus visuomenei pristatys Pagramančio, Batakių ir Karšuvos piliakalnius. Tauragės atstovai į Vilnių vešis lankstinukų, virtualios realybės akinius, kuriuos užsidėjus bus galima nusikelti į Pagramančio, Batakių ar Karšuvos piliakalnių istorinę praeitį. Parodoje bus pristatoma vienintelė Lietuvoje interaktyvi smėlio dėžė ir kiti eksponatai, kuriems išryškinti, pasitelkiant šviesotamsos efektą, bus sukurta speciali erdvė. Išskirtinius gamtos išteklius pristatys Pagramančio regioninio parko direkcija.

„Adventur“ parodoje, kuri šiemet pavadinta „Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“, tauragiškiams padės atsiskleisti ir rėmėjai – bendrovės Vilkyškių pieninė bei „Molupis“. Pagramančio regioninio parko darbuotojai vešis arbatžolių, užaugintų vietiniame ūkyje.

Pasak R.Vaitkaus, parodai ruošiasi visi muziejaus darbuotojai, ne tik specialistės, atsakingos už turizmo sritį. Anot muziejaus vadovo, šiųmetis Tauragės prisistatymas žadamas įspūdingesnis nei pernai: Tauragės rajono turizmo stendas išsiskirs unikalia koncepcija – bus perteiktas kontrastas tarp praeities ir dabarties. Šiam sumanymui realizuoti savivaldybės skirtų lėšų pakaks, tačiau paklaustas apie muziejui priskirtą turizmo funkciją R.Vaitkus neslėpė, kad pinigų trūksta.  

– Muziejus ir turizmas – skirtingi dalykai. Turizmo srityje galima nuveikti labai daug, tačiau pati turizmo reklama labai brangi. Būtų gerai, kad turizmui gautume tiek lėšų, kiek Telšiai, Plungė ar Birštonas. Šiems metams iš biudžeto  prašome papildomai 50 tūkstančių eurų. Tuomet galėtume įgyvendinti visas savo vizijas. Nesakau, kad mūsų savivaldybės administracija nereaguoja į prašymus, tačiau ar tiek gausim, bus matyti. Gavus tik dalį, grandinė nutrūksta, – sakė Tauragės krašto muziejaus direktorius.

Savivaldybės svetainėje informacijos nerado 

Apie Tauragės krašto muziejui primestą turizmo funkciją „Tauragės kurjeriui“ pasiūlė pasidomėti redakcijai laišką parašęs tauragiškis Matas, kadangi jam kilo klausimas, ar Tauragėje apskritai yra turizmo paslaugas viešinanti institucija.   

„Nusprendžiau pasiskaityti platesnę informaciją Tauragės savivaldybės internetinėje svetainėje, naujienose – nėra nieko, einu toje pat svetainėje į rubriką „Turistams“ – ten jau įdomiau, nors ir liūdna, ką radau. Bandau paspausti aktyvias nuorodas – jos neveikia <...> Jeigu Turizmo informacijos centras vos ne metus neturi savo svetainės, tai tikriausiai ir nėra joje ką viešinti“, – redakcijai rašo Matas.

Kitoje laiško dalyje tauragiškis teiraujasi apie likviduotą Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrą ir jo likvidavimo procesą. Laiško autorius kerta negailėdamas: „Vasarą centrą likvidavo, išmokėjo darbuotojams dideles išeitines kompensacijas (po šešis atlyginimus) ir tuo pačiu įsteigė krašto muziejuje vėl Turizmo informacijos centrą, ir vėl kitą dieną po likvidavimo pradėjo dirbti buvusi likviduoto centro viena darbuotoja, gavusi iš savivaldybės  kompensaciją. Įdomus valdžios žingsnis. Vasaros pabaigoje ten buvau užėjęs lankstinuko, pasirodo, nedirba šeštadienį. Anksčiau, kad ir kaip blogai ta įstaiga dirbo, bet ir kvietimus į parodą gaudavome nemokamai, įvairios informacijos ne tik apie Tauragės turizmo paslaugas, bet ir apie kitus miestus rasdavome ir šeštadienį su svečiais teko lankytis. Matyt, vėl valdžios vyrai norėjo geriau, o išėjo kaip visada...“ 

Sutaupytus pinigus skirs turizmo projektams 

Tauragės krašto muziejaus direktorius R.Vaitkus „Tauragės kurjerį“ informavo, kad jau šią savaitę pradės veikti nauja Tauragės informacinio centro interneto svetainė taurageinfo.lt.

Tauragės rajono savivaldybės administracija, sulaukusi „Tauragės kurjerio“ klausimų šia tema, paviešino informaciją apie atsinaujinantį Tauragės krašto muziejų, kuris nuo praėjusių metų vasaros atlieka ir turizmo paslaugų teikimo funkciją. Savo parengtoje informacijoje valdininkai pasidžiaugė, kad pastarąjį pusmetį esą įvyko daug teigiamų pokyčių – jų teigimu, Tauragėje buvo sukurti nauji ir sutvarkyti esami turistų traukos objektai, tačiau kurie, neatskleidė, esą net tris kartus padidėjo  muziejaus lankytojų ir turistų Tauragėje skaičius, sėkmingai startavo muziejaus renovacijos, modernizavimo darbai. Kita likviduoto Tauragės turizmo ir verslo funkcija – verslo sritis, valdininkų teigimu, perduota Tauragės rajono savivaldybės administracijai, šią sritį kuruoja mero patarėjas Dovydas Kaminskas ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistai. Likvidavus turizmo ir verslo informacijos centrą, esą gerokai sumažėjo administracinės ir kitos išlaidos, kasmet būsią sutaupoma per 20 tūkstančių eurų.

Likvidavimas atsiėjo apie 22 tūkstančius eurų 

Anot mero patarėjo D.Kaminsko, Tauragės turizmo ir verslo  informacijos centras buvo išregistruotas 2016 metų liepos 27 d., baigus likvidavimo procedūras. Šios įstaigos likvidavimas kainavo 21 700 Eur. Likvidatoriaus paslaugas atliko bendrovės Verslo administravimo ir apskaitos centras vadovė Silvija Rimkuvienė. Savivaldybė už darbą jai sumokėjo 500 eurų.

Likviduojant Tauragės turizmo ir verslo informacijos centrą, visi centro darbuotojai buvo atleisti. Likviduoto centro darbuotoja I.Beišienė priimta į Tauragės krašto muziejaus kultūrinės ir turistinės veiklos vadybininkės pareigas. 

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras