Tauragėje šurmuliuoja vaikų ir jaunimo teatrų šventė(0) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-03-18 10:55

„Šimtakojo“ dalyvius ir žiūrovus Kultūros rūmuose pasitinka linksma Moksleivių kūrybos centro kompanija. Autorės nuotrauka 

Šį savaitgalį Tauragėje karaliauja teatras – į IX Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų regioninę apžiūrą-šventę „Šimtakojis 2017“ sugužėjo jaunieji aktoriai iš įvairių šalies miestų. Per dvi šventės dienas organizatoriai skaičiuoja sulauksią per 400 svečių. Po linksmo šventės atidarymo pirmieji į sceną kopė svečiai iš Radviliškio.

Kaip juokauja šios atrankos organizatorė Moksleivių kūrybos centro (MKC) direktorė Jolanta Kazlauskienė, „Šimtakojis“ virsta „tūkstantkoju“ – atrankoje užsiregistravo ir dalyvaus beveik 300 jaunųjų artistų ir dar apie 100 aptarnaujančių komandų narių iš dešimties miestų: Jurbarko, Radviliškio, Joniškio, Plungės, Raseinių, Panevėžio, Akmenės, Šiaulių, Rietavo ir Tauragės.

Per dvi atrankos dienas žiūrovai išvys 18 spektaklių, kurie bus rodomi Tauragės kultūros rūmuose ir MKC.

Kas antrus metus vykstančio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio atranka Tauragėje šįkart vyks ne pirmą kartą. O ir Tauragės jaunieji teatralai jau ne kartą dalyvavo atrankose ir net respublikiniame ture MKC aktoriai yra tapę laureatais.

Lietuvos nacionalinis kultūros centro organizuojamo „Šimtakojo 2017“ tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą. Regioninėje apžiūroje dalyvauja šalies miestų ir miestelių, rajonų centrų ir kaimų vaikų bei jaunimo teatrai, veikiantys prie kultūros ir švietimo įstaigų. Dalyviai skirstomi į dvi grupes: vaikų teatrai (dalyviai iki 15 m.) ir jaunimo teatrai (nuo 15 m.).

Vertinimo komisijų paskelbti regioninių apžiūrų laureatai bus kviečiami į baigiamąją šventę: jaunimo teatrai – balandžio 29–30 d. Pasvalyje, vaikų teatrai – gegužės 13–14 d. Rokiškyje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras