Skulptoriaus atminimą žada įamžinti jo puoselėtomis idėjomis(0)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-09-13 07:40

Regimanto Midvikio skulptūrinis ekslibrisas E.Hemingvėjui. Sigito Kancevyčiaus nuotrauka

Trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės taryba Tauragės rajono garbės piliečio vardą suteikė šviesaus atminimo skulptoriui tauragiškiui Regimantui Midvikiui. Oficiali garbės vardo suteikimo ceremonija vyks sekmadienį katalikų bažnyčioje per iškilmingą koncertą. O rajono valdžia pradėjo įgyvendinti menininko viziją Tauragę papuošti unikaliomis skulptūromis.

Tauragės kultūros centro iniciatyva kreiptasi į rajono savivaldybės tarybą su prašymu įamžinti vieno ryškiausių šių dienų Lietuvos skulptorių, daug nusipelniusio Tauragei menininko Regimanto Midvikio atminimą. 

Lietuvos Respublikos nacionalinės premijos laureatas, skulptorius R.Midvikis gimė ir augo Eidintų kaime, gyvenęs ir kūręs Klaipėdoje, paskutiniuosius 16 savo gyvenimo metų praleido Tauragėje. Birželio 12-ąją menininkas palaidotas Gaurės kapinėse, taip ir nespėjęs susitikti su rajono meru Sigitu Mičiuliu ir supažindinti jo su idėja unikaliomis skulptūromis papuošti Tauragę.

Apie šią iniciatyvą „Tauragės kurjeriui“ papasakojo menininko bičiulis Tauragės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Pasak jo, jie abu dažnai ir ilgai diskutuodavo, kad Tauragei trūksta veido, to, kas ją išskirtų iš kitų miestų. Ir tada skulptoriui, kaip sako S.Kancevyčius, atėjo nušvitimas ir skulptūrinio ekslibriso idėja – iš pradžių sunkiai įsivaizduojama skulptūros ir ekslibriso samplaika, meno žanro naujadaras. Vieną tokią skulptūrą menininkas spėjo sukurti, bet tik vieną.

– Tai Ernestas Hemingvėjus, dėl kurio kūrybos ir asmenybės Regimantas buvo „išprotėjęs“, – prisiminė S.Kancevyčius. – Kitos asmenybės, galinčios papuošti miestą, – pasaulinio garso, kad bet kas užsukęs į mūsų miestą nepraeitų pro šalį, o atpažintų ir stabteltų. Menininkas mąstė apie Kristijono Donelaičio, Vydūno, Onorė de Balzako įamžinimą. Ir vietas, kuriose galėtų stovėti skulptūros, Regimantas įsivaizdavo.

Ar bus jo mintys įgyvendintos, dabar jau priklauso nuo rajono valdžios. Pirmąją – E.Hemingvėjaus skulptūrą belieka išlieti. Pagal skulptoriaus sumanymą ji turi stovėti prie Viešosios bibliotekos.

Ketvirtadienį „Tauragės kurjerio“ kalbintas meras S.Mičiulis sakė, kad jau po mirties aplankė skulptoriaus šeimą, dirbtuves, apžiūrėjo darbus.

– Kreipėmės į Regimanto Midvikio bičiulį architektą Vytenį Mazurkevičių, kad pateiktų viziją, kaip turėtų atrodyti šios gražios idėjos visuma. Tada taryba svarstys ir kitų metų biudžete ieškosime lėšų. Tikimės, kad jau pavasarį bus pastatyta pirmoji skulptūra, o per kelerius metus ir kitos, – apie tokio projekto reikalingumą ir svarbą kraštui kalbėjo meras S.Mičiulis.

Projektui įgyvendinti savivaldybėje jau dėliojama ir komisija, kurioje turėtų būti savivaldybės architektai Šarūnė Beitaitė ir Feliksas Sermontis, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė, paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, miesto seniūnas Virginijus Žilius ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas.

Rugsėjo 13 dieną, 13 val., Tauragės katalikų bažnyčioje menininko atminimui skiriamas V tarptautinio Tauragės vokalinės muzikos festivalio koncertas. In MEMORIAM tauragiškiui skulptoriui R.Midvikiui vargonuos viešnia iš Japonijos, laukiama svečių iš visos Lietuvos.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras