R.Venckaus fotoparodoje – kitoks požiūris(0) 

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-04-27 19:01

Remigijus Venckus. Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijų galerijoje pristatyta medijų menininko doc. dr. Remigijaus Venckaus fotografijų paroda „Fotoatkarpos Nr.2“. Išskirtinį požiūrį į fotografiją turintis autorius savo fragmentiškais darbais stebina žiūrovą.

Įdomaus ir Lietuvoje žinomo autoriaus fotografijų parodos atidarymas vyko kone kamerinėje aplinkoje. Nedidelis būrelis vizualiojo meno entuziastų išklausė meno ir kultūros kritiko R.Venckaus paskaitos. Po to buvo galima apžiūrėti fotografijų „Fotoatkarpos Nr.2“ parodą.

38 autorines parodas Lietuvoje surengęs menininkas pats juokauja, kad ne kiekvienas supras iš pažiūros „sugadintus kadrus“, epizodiškai vaizduojančius kasdienius, mus supančius objektus. Tačiau jo kūriniai reprezentuoja autoriaus išskirtinį požiūrį į fotografijos meną.

„Nors kūryboje gausu potemių, kurias provokuoja gyvenimas, vizualinės kultūros posūkiai, technologijų tobulėjimas, komunikacijos fonas ir nuolatinė savianalizė, tačiau atmintis man yra svarbiausia. Ji yra labiausiai susijusi su savianalizės gestu ir su tuo ką aš drįstu vadinti fotoatkarpų rinkiniu. Esu įsitikinęs, kad tikro menininko kūryba yra pirmiausia nukreipta į jį patį. Tai nuolatinis nuosavų žaizdų draskymas, stebėjimas reakcijų į savąjį aš, dialogas su savo jausmais ir protu, kuris nenutyla net poilsio akimirkomis“, – pranešime spaudai įvardijo R.Venckus, dažnai kūryboje atvaizduojantis savotiškas atminties, laiko, seksualumo interpretacijas.

Žiūrovas nuotraukose gali išvysti vietas, kurios lyg dekonstruotos į skirtingas detales. Atvaizduojami fragmentai priverčia į matomą vietą pažvelgti kitu kampu.

Remigijaus Venckaus išskirtiniai darbai Tauragės fotografijų galerijoje lankytojų dėmesiui atviri bus iki gegužės 27 dienos.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras