Pilies teatras – tarp ryškiausių šalies kolektyvų(3)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-03-26 09:12

Tarp šalies vaikų ir jaunimo teatrų režisierių – ir Pilies teatro režisierė Jolanta Kazlauskienė (viduryje). Asmeninio albumo nuotrauka

Tradiciškai jau daugiau kaip 10 metų Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos inicijuojama respublikinė šventė ,,Tegyvuoja teatras“, skirta tarptautinei Teatro dienai, šiemet kovo 24 dieną vyko Molėtų rajone. Nors nugalėtoja ir netapo, Moksleivių kūrybos centro (MKC) Pilies teatro vadovė Jolanta Kazlauskienė buvo nominuota ,,Ryškiausio vaikų ir jaunimo teatro režisieriaus“ apdovanojimui. Tauragės teatralai iš šventės grįžo su geriausiais įspūdžiais ir dar didesniu polėkiu kurti ir šventę dovanoti kraštiečiams. Artimiausia tokia dovana – jau kovo 29-ąją. Tauragės kultūros rūmuose bus parodytas naujausias spektaklis „Musė“.

Savaitgalį praūžusios šventės pagrindiniai organizaciniai rūpesčiai atiteko Molėtų kultūros centro teatro studijai ,,Remarka“ ir režisierei Jolantai Žalalienei. Kaip po šventės pastebėjo Jolanta Kazlauskienė, šio kolektyvo išradingumas ir kūrybingumas lėmė, kad šventė buvo labai teatrališka ir iškilminga, šeimyniškai jauki ir šilta.

– Renginyje įspūdingai pagerbti 36 kūrėjai, į šventinę apdovanojimų ceremoniją atvykę iš visos Lietuvos. Jiems įteikti diplomai, laureatams – „Tegyvuoja teatras“ statulėlės, o visą ceremoniją puošė teatralizuotas koncertas ir itin išradinga scenografija, – šventės įspūdžiais dalijosi J.Kazlauskienė.

Šiemetinės šventės nominacijoje „Ryškiausias vaikų ir jaunimo teatro režisierius“ tarp diplomantų buvo ir MKC Pilies teatro režisierė J.Kazlauskienė. Beje, šiam kolektyvui ir režisierei tai jau ne pirmas iš Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos gaunamas diplomas. 2014 m. Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje Tauragės Pilies teatro kolektyvas nominuotas „Ryškiausiu vaikų teatrinės kultūros skleidėju“, o 2015 m. Birštone vykusios „Tegyvuoja teatras“ šventės metu už ryškų ir kūrybingą įsiveržimą į suaugusiųjų kategoriją su psichologiniu spektakliu „Jeigu tai žinotume“ pelnytas diplomas nominacijoje „Ryškiausias sezono debiutas“.

Šventės Molėtuose dalyviai 

Į Molėtuose vykusią šventę režisierė J.Kazlauskienė vyko kartu su keletu jaunųjų aktorių, vaidinusių spektaklyje „Namisėda“ (pagal Teklės Kavtaradzės pjesę). Būtent šis J.Kazlauskienės režisuotas spektaklis tapo respublikinės vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros „Šimtakojis 2017“ laureatu: iš 100 apžiūroje dalyvavusių spektaklių pateko į geriausiai įvertintų spektaklių penketuką. Pasak režisierės J.Kazlauskienės, labiausiai ir norisi padėkoti diplomo atsiimti ją lydėjusiai „Namisėdos“ aktorių grupei – Eugenijui Ambrozui, Ginai Kimantaitei, Tomui Jonikai, Kornelijai Kiniulytei, Ugniui Martynaičiui. Šio spektaklio kūrimas, jo pristatymai žiūrovams ir komisijai iš jų bei kitų kartu vaidinusių jaunųjų artistų – Mato Gudausko, Dovydo Dabulskio, Domanto Čiapo, Rugilės Užkuraitės, Gabijos Čiapaitės, negalėjusių vykti į šventę, pareikalavo ne tik daugybės laiko, bet ir jėgų, kantrybės, draugiško ir vieningo komandinio susitelkimo.

– Smagu, kad į šventę kartu nuvykti pavyko bent daliai šio spektaklio aktorių: nesutrukdė nei traumos, nei emigracija, nes meilė teatrui ir bendraminčių kolektyvui įkvėpė užmiršti ir skausmus, ir po darbų užsienyje atostogoms skirtą laiką, – pasididžiavimo savo aktoriais neslėpė J.Kazlauskienė.

Beje, Tarptautinės teatro dienos proga kolektyvas dar susimatys ir kovo 29 dieną 18 val., Tauragės kultūros rūmų scenoje, kur visiems teatrą mylintiems tauragiškiams Pilies teatro jaunimo trupė parodys naujausią savo spektaklį „Musė“, sukurtą pagal dramaturgės Daivos Čepauskaitės pjesę.

– Po spektaklio visiems susirinkusiems tauragiškiams – ir žiūrovams, ir vyresniosios kartos kolegoms artistams bei režisieriams – kolektyvas skirs ir papildomų, mielų ir nuotaikingai teatralizuotų siurprizų. Tad ryškus ir linksmas Tauragės MKC Pilies teatro kolektyvas su meile ruošia teatrines dovanas ir laukia žiūrovų, – intrigavo J.Kazlauskienė.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras