Paaiškėjo dvyliktojo „Aukso vainiko“ laureatai(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-10-27 08:36

Po apdovanojimų „Aukso vainiko“ regioninio turo laureatai ir vertinimo komisijos nariai sustojo bendrai nuotraukai. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Medžiams metant auksaspalvius lapus, Tauragės krašto muziejuje surengta tradicinė, jau dvyliktoji regioninė paroda-konkursas „Aukso vainikas“, kurioje dalyvavo liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų bei Pagėgių savivaldybės – iš viso 25 autoriai. Vakar įvyko parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė. 

Komisija, sudaryta iš Lietuvos liaudies kultūros centro specialistų ir Tauragės rajono dailės žinovų, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui. Kūrinių vertinimo komisijos pirmininkė, Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė, vyriausioji specialistė dr. Teresė Jurkuvienė prisipažino kasmet laukianti šios parodos, nes ji įrodo, kad liaudies menas regionuose gyvas, kad kūrėjai nepritrūksta idėjų, noro kurti ir vis nudžiugina naujais puikiais darbais. Parodos-konkurso tikslas toks ir yra – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.

Šiemet regioninėje parodoje-konkurse dalyvauja 25 autoriai: 9 tauragiškiai, 7 jurbarkiškiai, 6 iš Šilalės ir 3 – iš Pagėgių, iš viso eksponuojama 180 darbų.

Regioniniame ture už liaudies vaizduojamąją dailę trečiąsias trečiąsias vietas laimėjo tauragiškiai medžio drožėja Ona Paulauskienė už skulptūrą ir Zenonas Radvilas už juvelyriką, antrąsias – šilališkis medžio drožėjas Alfonsas Maulius už medžio skulptūrą ir jurbarkiškė Elena Montvydienė už siuvinėtas staltieses. Pirmąsias vietas laimėjo ir į respublikinį turą pateko Laimutė Ašmonaitienė iš Jurbarko už tapybą, Milana Jaceničienė iš Tauragės už lovatieses bei šilališkis kryždirbys Alvydas Pocius.

Parodos-konkurso laureatus pasveikino, dilpomus ir dovanėles jiems įteikė Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus ir Tauragės savivaldybės vicemerė Aušrinė Norkienė. 

Respublikinis parodos turas tradiciškai vyks Jonavoje sausio 6-ąją, per Tris karalius.

Lietuvos liaudies kultūros centras 2005 m. įsteigė „Aukso vainiko“ apdovanojimą, kuris skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus)

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras