Joninės pradėtos vainikų pynimu, muzika ir šokiais(1)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-06-22 20:20

Mortos Mikutytės nuotraukos

Tradicinės Joninės įsibėgėjo. Šiandien Jonai ir Janinos jau pasveikinti Dacijonuose ir Jovaruose. Džiugu, kad žiūrovų netrūko ir lietus susirinkusiųjų neišgąsdino.

Dacijonuose esančioje bendruomenės namų aikštelėje kaimo gyventojai, matyt, išsigando lietaus. Mat šventės pradžioje svečiai rinkosi vangiai ir nedrąsiai. Tik muzikai įsismarkavus ne viena šeima patraukė link šventės vietos.

„Spietliaus“ šokių kolektyvas visus išjudino smagia polka ir kitais tautiniais šokiais. Renginio vedėja išdavė, kad vėliau ir susirinkusieji bus mokomi vieno kito šokio judesių.

Susirinkusiuosius džiugino ir grupė „Kablys“, atlikusi populiarias estrados dainas, kurios ne vieną žiūrovą išjudino šokiui. Bendruomenės nariai sukviesti pinti vainikus.

Žinoma, buvo ir tradicinės Dacijonų nominacijos. Simbolinėmis padėkomis ir gėlėmis apdovanoti bendruomenei gerais darbais nusipelnę žmonės.

„Tauragės kurjeris“ užsuko ir į Jovarus. Jovariškiai šventei kaip ir kasmet pasiruošė labai atsakingai. Į pasiruošimą įtraukta visa bendruomenė. Dar vakar dvi dešimtys moterų pynė vainikus iš gėlių ir žolynų, vyrai dar ir šiandien triūsė, kad tik viskas būtų laiku paruošta. Edis Budginas kaip ir ankstesniaisiais metais pagamino specialią šiaudinę Joninių skulptūrą.

Susirinkusiems koncertą paruošė Jovarų ansamblis. Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė dėkojo visiems prisidėjusiems. Ji pasidžiaugė ir pavasarį atnaujinta Jovarų estrada.

Šventės metu apdovanoti ne tik Jonai, bet ir nuo praėjusių Joninių gimę mažieji jovariškiai. Šiemet tokių net 14. Kiek pamena bendruomenės pirmininkė, pernai teko sveikinti aštuonias vaikelių susilaukusias šeimas.

Devintą valandą koncertą pradėjo žinoma grupė „Jonis“. Šiam koncertui pinigų bendruomenė gavo iš Kultūros rėmimo fondo. Su įgarsinimu koncertas atsiėjo 1300 eurų.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras