Į knygų pasaulį – per protmūšį (0) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-27 14:45

Literatūriniame protmūšyje smagiai dalyvavo penkios mokinių komandos. Autorės nuotrauka 

Dar pavasarį pradėtas Bibliotekų metams skirtas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos literatūrinių protmūšių projektas, skirtas jauniesiems skaitytojams, atkeliavo ir į Tauragės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Trečiadienį penkios mokinių komandos klaidžiojo po knygų pasaulį.

Šio projekto tikslas – pademonstruoti vaikams, kad skaitymas gali būti linksmas, patrauklus, azartiškas užsiėmimas, ne tik su literatūros pamokomis siejama nuobodi veikla. Tam pasirinktas ir patrauklus protmūšių formatas.

Į Vaikų literatūros skyrių susirinko penkios 4–5 klasių mokinių komandos iš „Aušros“, Jovarų pagrindinių mokyklų, Martyno Mažvydo, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų. Jovarų mokinukai smagiam žaidimui net atostogų laiko nepagailėjo paaukoti.

Protmūšį sudarė keturi turai po dešimt klausimų. Mokinukai atsakinėjo į pačius įvairiausius klausimus iš lietuvių ir užsienio literatūros, atliko su literatūra susijusias logines užduotis.

Komandos skaičiavo Eglės žalčių karalienės vaikus, turėjo prisiminti, koks gyvūnas padeda našlaitei Sigutei, ką įsimylėjo arklys pasakoje „Arklio Dominyko meilė“ ir atsakinėjo į daugybę kitų klausimų. O protmūšio vedėjo, svečio iš Vilniaus, tauragiškiai mokinukai net prašė nepasakinėti per daug užuominų.

Geriausiai protmūšyje sekėsi „Šaltinio“ progimnazijos komandai. Antri liko M.Mažvydo progimnazijos mokinukai, treti – „Aušros“ pagrindinės mokyklos atstovai. O ketvirtąja ir penktąja vietomis pasidalijo Jovarų ir Tarailių mokyklų atstovai. Protmūšio dalyviai neliko be prizų ir saldžių vaišių.

Į šį projektą įsitraukė 35-ios šalies bibliotekos. Tauragėje vyko jau 15-asis šio projekto renginys.

Literatūriniais protmūšiais siekiama, pasitelkus žaidimą, propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti gerą ir vertingą literatūrą bei ugdyti kūrybiškumą.

Šis projektas įtraukia ne tik vaikus, bet ir su jais dirbančius suaugusiuosius – mokytojus ir bibliotekininkus skatindamas juos bendradarbiauti, suvienyti jėgas siekiant bendro tikslo – užauginti skaitančią, mąstančią ir kuriančią kartą.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras