Gruziniškomis daugiabalsėmis startuoja vyrų chorų festivalis(0) 

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2017-04-20 11:49

Margaritos Rimkutės nuotrauka

Šiandien Žalgirių gimnazijoje įvykusiu Terjola (Gruzija) miesto vyrų choro „Maspindzelo“ pasirodymu prasideda tris dienas truksiantis festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“. Keturbalses dainas traukiančių gruzinų bus galima pasiklausyti dar rytoj ir poryt.

Valandos pasirodymas gimnazistų sutiktas ovacijomis. Klausydamiesi paskutinio kūrinio žiūrovai atsikabino per pečius taip, kaip ir scenoje dainuojantys „Maspindzelo“ choristai. Atlikėjai aiškino, kad apsikabinimu dainuojant išreiškiama draugystė. Gruzinų atliekami kūriniai pasižymi tonacijų kaita ir daugiabalsiškumu. Į savo repertuarą gruzinai įtraukė ir vieną lietuvių liaudies dainą bei pasaulyje žinomus klasika tapusius kūrinius „Suliko“ ir „Tbiliso“.

Šį vakarą gruzinai 19 valandą koncertuos Mažonų kultūros namuose. Ten taip pat pasirodys Rygos kultūros ir laisvalaikio centro „Imanta“ vyrų vokalinis kvartetas „Harmony 4 Riga“.

Penktadienį, 18 val., abu vyrų chorai pasirodys Tauragės kultūros rūmuose vyksiančiame koncerte.  

Šeštadienį festivalį tęs Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“. Lietuviai 11 val. dainuos Skaudvilės Šv. Kryžiaus bažnyčioje. Ten pat keletą kūrinių atliks ir Vidaus reikalų miniterijos vyrų choras „Sakalas“.

Baigiamasis ir svarbiausiasis festivalio koncertas kartu su Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestru numatomas šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose15 val.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras