Gobelenų parodoje – meilės žmonai atspindžiai(3)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-08-29 07:14
Margaritos Rimkutės nuotrauka

A.Lapinskas (groja), B.Orlingytė-Lapinskienė, greta – jų sūnus. Autorės nuotrauka

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka kartkartėmis surengia svetur gyvenančių iškilių darbų parodas. Penktadienį  buvo pristatyta iš Matiškių (Mažonų sen.) kilusios kraštietės Bronislavos Orlingytės-Lapinskienės tapybos darbų ir gobelenų paroda. Jos kūrybos darbai saugomi Lietuvos dailės bei M.K.Čiurlionio dailės muziejuose.

Paprastai parodų pristatymų kalbos neretai skamba pernelyg pompastiškai ar nuobodžiai. Šįkart buvo žavinga: iš parodą pristatančio autorės vyro Anatolijaus Lapinsko lūpų pagiriantieji žodžiai skambėjo švelniai ir ilgesingai.

– Ji gali nupiešti bet kokį paveikslą. Mene ji gali viską, – kalbėjo autorės vyras, kompozitorius, pedagogas bei žurnalistas A.Lapinskas. – Jau nuo mažų dienų radusi plotelį laikraštyje ji jį užpildydavo savo piešiniu. Dabar gal jau ir reikėtų pailsėti nuo tų paveikslų.

Šarmingas vyriškis pianinu ėmė skambinti savo kūrybos melodiją, kurios natos ir žodžiai kadaise buvo atspausdinti leistame žurnalėlyje vaikams „Genys“, puslapis su kūriniu buvo apipavidalintas jo žmonos.

Renginio metu B.Orlingytė-Lapinskienė buvo tyli, nekalbėjo. Šyptelėdavo ir švelniu „labai ačiū“ palydėdavo ją sveikinančiuosius. Vyras žurnalistei pripažino, jog žmona turi sveikatos problemų, kokių, prašė neminėti. Pasak jo, pora visą laiką leidžia kartu. Autorė nebekuria.

Parodoje eksponuojami B.Orlingytės-Lapinskienės gobelenai, tapybos, akvarelės darbai bei tautinių kostiumų projektai. Kūrėja nuo 1968 m. yra nacionalinių ir tarptautinių parodų, simpoziumų bei plenerų dalyvė. Jos darbai eksponuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, saugomi Lietuvos dailės M.K.Čiurlionio dailės muziejuose.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras