Du ekslibrisai Tauragei – ir abu apdovanoti(0)

Eugenijus ŠALTIS

2018-12-24 08:38

Alfonso Čepausko ekslibrisas

Gruodžio 13-ąją Gariūnų verslo ir kultūros parko parodų salėje atidaryta tarptautinė ekslibrisų paroda „Ekslibrisai atkurtai Lietuvai“ . Dar gerokai prieš parodos atidarymą, spalio 10 d., surengtas tarptautinio ekslibrisų konkurso „Atkurtai Lietuvos nepriklausomybei – 100“ kūrinių peržiūra ir vertinimas. Šio konkurso iniciatorius, parodos koordinatorius – grafikas, Tauragės garbės pilietis Alfonsas Čepauskas. Konkursui savo darbus pristatė ir tauragiškis paveldosaugininkas ir dailininkas, taip pat Tauragės garbės pilietis Edmundas Mažrimas. Vertinimo komisija – labai rimta, solidi: penkios žinomos Lietuvos dailininkės, Dailininkų sąjungos narės, tarp kurių – ir Dailininkų sąjungos pirmininkė.

Konkurse dalyvavo 36 menininkai iš 15 šalių – tai Lietuvos kaimynės Latvija, Baltarusija, Lenkija, taip pat Ukraina, Serbija, Slovėnija, Belgija, Vokietija, Rumunija, Argentina, Makedonija, Norvegija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Įdomu tai, kad abu mūsų dailininkų (kraštietį Alfonsą Čepauską, nors gyvena Vilniuje, laikau saviškiu) sukurti ekslibrisai vertinimo komisijos buvo pažymėti. A.Čepausko sukurtas ekslibrisas Tauragės kultūros centrui pelnė konkurso diplomą, o Edmundo Mažrimo eklibrisas Tauragės krašto muziejui „Santaka“ pelnė Lietuvos dailininkų sąjungos padėką. Parodos atidarymo metu Tauragės vardas nuskambėjo keletą kartų, o tai rodo, kad tokios nedidelės apimties darbai, kaip eklibrisai, tikrai gali labai daug pasitarnauti skelbiant žinią pasauliui apie Tauragę, jos Kultūros centrą ir muziejų. Beje, šie abu mūsų dailininkai per savo ilgą kūrybinį kelią jau yra dalyvavę ne vienoje dešimtyje įvairiausių eklibrisų konkursų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, laimėję daug įvairių diplomų, prizų, padėkų. Jų darbai katalogų pavidalu plačiai pasklidę po pasaulį.

Ir šį kartą išleistas puikus parodos katalogas, kurį sudarė kraštietis ir parodos kuratorius A.Čepauskas, pasklis po visas 15 šalių, dalyvavusių konkurse. Tai ypač vertintina.

Gariūnų verslo ir kultūros parke paroda veiks iki ateinančių metų vasario 16 d. Kovo mėnesį ji atkeliaus į Tauragės kultūros centrą ir visą mėnesį čia bus eksponuojama. Tuo jos kelias nesibaigs – paroda pasieks Pagėgius, vėliau bus vežama į Lenkiją ir kitur.

Sveikiname dailininkus A.Čepauską ir E.Mažrimą, tarptautiniame konkurse pelniusius reikšmingus apdovanojimus.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras