Drąsus skaudviliškių teatras(20)  

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-12 11:57

Momentas iš spektaklio. Sigito Tauragio nuotr.

Antradienį Tauragės kultūros rūmuose, savo naujausią spektaklį „Ponios Alisos gimtadienis“ vaidino Skaudvilės bendruomenės teatras. Tragikomedijos pagal Vandos Juknaitės to paties pavadinimo pjesę premjera vyko prieš mėnesį - balandžio 9 dieną. Tauragiškio režisieriaus Sigito Kancevyčiaus pastatytas  spektaklis gvildena šiandieninei vartojimo visuomenei nepalankias temas – senatvės ir mirties. Beje, drįstantys peržengti žmogiškumo ribą pastaruosius dalykus paverčia prekėmis.

Trumpai šį spektaklį galima būtų apibrėžti kaip vartotojiškos visuomenės būties paveikslą, kurio pabaigoje vis tik triumfuoja meilė, rūpestis, paprastas žmogiškasis padorumas.

- Šį spektaklį žiūrovai neišvys dažnai, todėl, kad jam reikalinga scena su rimta garso ir šviesos įranga, o Skaudvilėje ir kitur kur mes dažniausiai vaidiname to stinga. Tačiau, kad jis mūsų repertuare bus bent penketą metų, galiu pažadėti, nes atsiranda progų kuomet tokios sąlygos pasitaiko. Beje, šį spektaklį mes statėme ilgiau nei pusmetį ir tai nebuvo tik repeticijos. Šia tema ilgai kalbėdavome ir kartais Skaudvilės kultūros namus palikdavome labai vėlai. Tai buvo magiškas procesas į kurį įdėjome daug širdies... Esu labai dėkingas ne tik aktoriams, ne tik pagrindinio vaidmens atlikėjai mokytojai iš Adakavo Zitai Jarašūnienei, bet ir pjesės autorei Vandai Juknaitei, kurios sąlyga buvo tik viena – „parašyk, kad spektaklis pagal Vandą Juknaitę ir su pjese daryk ką nori“. Prisipažinsiu, kai į pirmąją repeticiją atsinešiau šią pjesę, kolektyvas ja nė kiek neapsidžiaugė. Sakė, kad niekas to nesupras. Suprato. Netgi pripažino, kad tai labai aktuali tema. Išties, teatras, nesvarbu jis mėgėjiškas ar profesinis, turi būti aktualus. Aš jį suvokiu kaip mūsų dabarties gyvenimo atspindį, kuris išryškina esmę, verčia susimąstyti, kartais net pamoko. Neslėpsiu, statyti šį spektaklį reikėjo nemažai drąsos, nemažiau jos reikia šiandien suvaidinti, - sako S.  Kancevyčius

Skaudvilės bendruomenės teatras jau gyvuoja 6 metus. Per tą laikotarpį pastatyti keturi spektakliai, o trys iš jų šiuo metu yra vaidinami. Kolektyvas vaidina ne tik Tauragės krašto bendruomenėms, bet važinėja į festivalius, šventes kuriuose sulaukia teigiamų vertinimų. Štai dar šio mėnesio 28 dieną dalyvaus Prienų rajone vyksiančioje Mėgėjų teatrų šventėje „Šaltupis“. 

 

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras