Tauragės teismą pasiekė pirmosios girtų vairuotojų baudžiamosios bylos(3)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-04-14 08:01

Virginijus Prielgauskas teismo prašė leisti už jį laiduoti buvusiai žmonai. Daivos Žebelienės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teisme įvyko pirmasis teismo posėdis, kuriame buvo nagrinėjama baudžiamoji prie vairo girto sučiupto vairuotojo byla. Nuo šių metų pasikeitus atsakomybei už vairavimą išgėrus, į teismo suolą pirmasis sėdo penkiasdešimtmetis Šilutės rajono gyventojas Virginijus Prielgauskas, kurį policijos pareigūnai vairuojantį girtą sučiupo magistraliniame kelyje Tauragės rajone, ties Joniškės sodais. Jo kraujyje rasta 2,32 promilės alkoholio.

Virginijus Prielgauskas teisme pripažino kaltę ir aiškino, kad sausio 21-ąją buvo nuvykęs pas draugą į Joniškės sodus. Išgėrė degtinės, o kadangi pas šeimininką atvažiavo kitų svečių, jam nebuvę kur likti nakvoti, tad sėdo prie vairo ir išvyko į namus Šilutės rajone. Nuvažiavo netoli. Magistraliniame kelyje ties sodais jį sustabdė policijos pareigūnai. V.Prielgauskui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis. Pasak teisiamojo, iki namų jam būtų reikėję važiuoti apie 70 kilometrų.

– Važiavau lėtai kelkraščiu, todėl policija ir sustabdė. Blogai padariau, nepagalvojau, kad galėjau mašinoje miegoti, – sunkiai rinkdamas žodžius teismo salėje aiškino vyras.  

Jis neslėpė žinojęs, kad už vairavimą išgėrus nuo šių metų gresia baudžiamoji atsakomybė.

– Dviese gėrėme „valstybinę“. Dvi bonkas išgėrėme per maždaug tris valandas, – teisėjo paprašytas, detales vardijo V.Prielgauskas.

Vyras prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoja jis pasirinko buvusią sutuoktinę Salomėją Prielgauskienę. Anot V.Prielgausko, jiedu išsiskyrę formaliai, šeimyninį gyvenimą esą gyvena 30 metų. Vyras atskleidė, kad su žmona išsiskyrė, nes norėjo gauti daugiau finansinės paramos iš valstybės, mat augino keturis vaikus.  

– Tais laikais daug kas dėl to skyrėsi, – į teisėjo pastebėjimą, kad taip siekė mokestinės naudos, atsakė teisiamasis.

V.Prielgauskas neblaivus prie vairo įkliūva nebe pirmą kartą. 2011 metais jo kraujyje buvo rasta 0,7 promilės alkoholio. Būtent dėl šios priežasties prokuroras Gintautas Tranelis suabejojo, ar po pirmojo atvejo išvadų nepadaręs V.Prielgauskas šįkart gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės. Prokuroras teismo prašė teisiamajam skirti 50 MGL (1900 Eur) dydžio baudą, dvejiems metams atimti teisę vairuoti ir konfiskuoti mašiną, kurią jis girtas vairavo.  

Šilutiškis sakė, kad labai gailisi sėdęs prie vairo neblaivus, ir dėl to jam gėda prieš savo šeimą ir visuomenę. Laiduotoja S.Prielgauskienė šluostydamasi ašaras teismą tikino, kad jos vyras jai pažadėjo daugiau prie vairo neblaivus nesėsti. Šiuo metu V.Prielgauskas – bedarbis, esą netrukus turi grįžti į sezoninį darbą.  

Nuosprendį teismas skelbs balandžio 20 dieną.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras