Šventiniame sūkuryje patariama elgtis atsargiai(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-12-24 11:31

Mortos Mikutytės nuotrauka

Lietuvos policijos pareigūnai informuoja, kad gruodžio 21–sausio 1 dienomis aktyviai prižiūrės viešąją tvarką, vykdys sustiprintas žmonių ir eismo saugumą užtikrinančias prevencines ir kontrolės priemones. Šalies keliuose taip pat budės daugiau pareigūnų. Pajėgos bus sustiprintos vietose, kuriose lankosi daug žmonių ar vyksta intensyvus eismas, tokiose vietose, kur pagalbos prireikia dažniausiai.

Pareigūnai pastebi, kad daugumai šventinis periodas šiais metais truks net 12 dienų. Nemažai žmonių žiemos atostogų metu, ko gero, išvyks iš namų, lankys artimuosius, keliaus.

Pranešime spaudai pareigūnai atkreipia dėmesį, kad šv. Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių metu būsite saugūs, jeigu laikysitės 6 patarimų:

1. Nevartosite alkoholio

Šventiniu laikotarpiu policijos pareigūnai netoleruos alkoholinių gėrimų vartojimo ir girtų asmenų pasirodymo viešosiose vietose. Gruodžio 23–sausio 2 d. eismą prižiūrintys pareigūnai aktyviai tikrins vairuotojų blaivumą, drausmins pėsčiuosius ir teiks visokeriopą pagalbą eismo dalyviams. Nebus toleruojami kelių chuliganai, neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotikų vairuotojai.

2. Pasirinksite saugų važiavimo greitį ir manevravimo būdą

Žiemos laikotarpiu kelio danga dažnai būna slidi arba apsnigta. Dėl to svarbu ne tik laikytis leistino važiavimo greičio, bet ir jį pasirinkti saugų. Pareigūnai pataria atsakingai įvertinti savo įgūdžius, nepasiduoti skubėti verčiantiems prieššventiniams rūpesčiams. Pagrindinės eismo įvykių priežastys lieka panašios – dažniausiai vairuotojai šventiniu laikotarpiu skuba ir dėl to nepasirenka saugaus važiavimo greičio, neatsižvelgia į kelio būklę, nesuvaldo automobilių, nuvažiuoja nuo kelio arba įvažiuoja į priešpriešinio eismo juostą, kur kaktomuša susiduria su kitomis transporto priemonėmis. Neretai eismo įvykių kaltininkai būna neblaivūs – tiek vairuotojai, tiek pėstieji.

3. Pasirūpinsite savo ir artimųjų saugiu dalyvavimu eisme

Vairuodami automobilį, nepamirškite užsisegti saugos diržo, įsitikinkite, kad visi keleiviai važiuoja užsisegę. Vaikus vežkite tik tam skirtose specialiose saugos sėdynėse, kelionės metu įsitikinkite, kad vaikas saugiai užsegtas. Mopedų ir motociklų vairuotojus, jų keleivius prašome užsisegti saugos šalmus. Atkreipkite dėmesį į važiavimą per sankryžas, įsitikinkite, kad važiuodami sraute laikotės tokio važiavimo greičio, kad priekyje važiuojančiam automobiliui staigiai stabdant, į jį neatsitrenksite.

4. Pėstiesiems – išskirtinio atsargumo priemonės

Policijos pareigūnai pastebi, kad šventiniu laikotarpiu pėsčiųjų dalyvavimas eisme suaktyvėja. Viena iš dažnų eismo įvykių priežasčių – užvažiavimai ant tamsoje nematomų pėsčiųjų. Tokie skaudūs įvykiai dažniausiai nutinka dėl neatsakingo pačių pėsčiųjų elgesio. Sutemoje blogo matomumo sąlygomis vairuotojai per vėlai pastebi pėsčiąjį, nesilaikantį reikalavimų segėti atšvaitus, naudoti šviesą atspindinčius elementus, neštis šviečiantį žibintą. Policijos pareigūnai prašo atidžiai ir dėmesingai eiti per kelią, prieš įžengiant į pėsčiųjų perėjas, įsitikinti, kad važiuojantys automobiliai sustojo, o tamsoje išlipus iš automobilio, būtinai užsivilkti šviesą atspindinčią liemenę.

5. Išvykdami iš namų, pasirūpinsite savo būsto ir turto saugumu

Šventinėms dienoms policija ragina išvykstančiuosius iš namų atidžiau pasirūpinti savo būsto saugumu, išvykstant įsitikinti, kad užrakintos durys, uždaryti langai, įjungta apsaugos signalizacija. Patartina bendrauti su kaimynais, paprašyti, kad prižiūrėtų jūsų būstą. Juk saugumą užtikrina ne tik techninės priemonės, bet ir bendruomeniškumas, tarpusavio pagalba prižiūrint bendrą gyvenamąją aplinką.

6. Fejerverkai ir petardos – tik legaliai ir atsakingai

Fejerverkus, petardas ir kitus pirotechnikos gaminius saugiai sprogdinti galima tik legaliai įsigytus. Atidžiai reikia laikytis instrukcijoje nurodyto saugaus atstumo, įvertinti vėjo stiprumą ir kryptį – kad nenukentėtumėte patys, kad nenukentėtų ir kiti šalia esantys žmonės, automobiliai, kitas turtas. Kurdami šventinę nuotaiką, nesugadinkite jos neatsakingu ir neatidžiu elgesiu.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras