Šuo užmigdytas, jo gelbėjimo istoriją nagrinės prokuratūra (10)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-08-10 11:33

Gyvūnų globėjų Vilku pavadinto šuns nebėra gyvo, tačiau jo gelbėjimo istoriją dar ilgai nagrinės teisėsaugininkai  

Skandalu virtusi Trumpininkų kaimo bulvių lauke prie medinės dėžės grandine prirakinto, vėliau veterinaro užmigdyto vokiečių aviganio istorija nesibaigia. Nors Tauragės policijos komisariatas atsisakė pradėti tyrimą dėl šunį priglaudusios gyvūnų globėjos savavaldžiavimo, Tauragės rajono apylinkės prokuratūra užvedė baudžiamąją bylą dėl vagystės. Nesnaudžia ir pati gyvūnų globėja – Šilutės rajone registruotos asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ vadovė Andželika Bajorinaitė. Apie tai, kad institucijos nereagavo į jos pranešimą, moteris pranešė Seimo kontrolieriui.

Vietoj administracinio protokolo – baudžiamoji byla

Į bėdą asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ vadovė Andželika Bajorinaitė pateko nusprendusi priglausti tauragiškio Tomo Kesarausko bulvių lauke aptiktą vokiečių aviganių veislės šunį. Keturkojis buvo prirakintas grandine prie medinės dėžės, atstojusios jam būdą. Šuns kailis buvo purvinas ir  susivėlęs į neiššukuojamą kaltūną. „Tauragės kurjeriui“ A.Bajorinaitė sakė, kad šunį, kuriam reikėjo veterinarijos gydytojų pagalbos, priglaudė nesulaukusi atsakingų institucijų reakcijos. Gyvūnų mylėtoja teigė reagavusi nedelsdama, tačiau už tai buvo apkaltinta savavaldžiavimu.

Praėjusią savaitę A.Bajorinaitė buvo iškviesta į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl baudos skyrimo už administracinį nusižengimą. Tačiau likus mažiau nei pusvalandžiui iki nurodytos atvykti valandos moteris sužinojo, kad atvykti nebereikia, mat Tauragės rajono apylinkės prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl vagystės. 

– Kokia čia vagystė? Vagiama slaptai ir pasipelnymo tikslais, – nuo pat šios istorijos pradžios tvirtino gyvūnų globėja. 

Policija veterinarijos tarnybai nepranešė

Tauragės rajono Trumpininkų kaimo laukuose šernams iš bulvių lauko baidyti paliktą vokiečių aviganį birželio 25 dieną pastebėjo tauragiškis T.Kesarauskas. Toks šuns šeimininkų elgesys vyrui pasirodė žiaurus, todėl apie situaciją jis pranešė policijai. T.Kesarauskas internete išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip keturkojis sunkiai atsistoja. Atvykus policijos pareigūnams šuo neturėjo ėdalo, tik vandens dubenį. Pareigūnai išsiaiškino, kad šuo priklauso gretimame Skiržemės kaime gyvenantiems Ramanauskams. Policijos pareigūnai pakalbėjo su šuns šeimininkais, tačiau veterinarijos tarnybai apie gyvūną nepranešė. Po trijų parų šuo iš Trumpininkų kaimo dingo, o socialiniame tinkle „Gyvūnų užuovėjos“ vadovė A.Bajorinaitė išplatino pranešimą, kad tai ji globėjų savanorių paprašė šunį atvežti jai.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta A.Bajorinaitė tvirtino, kad apie savo poelgį informavo Tauragės valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ir policiją. Anot gyvūnų globėjos, institucijos nesureagavo tol, kol savininkė pasigedo šuns ir kreipėsi į policiją. Dėl to, kad institucijos reagavo tik į vienos pusės – Danutės Ramanauskienės pareiškimą, o į jos dėl galimo šuns kankinimo ne, gyvūnų globėja kreipėsi į Seimo kontrolierių, ketina rašyti pareiškimą ir prokuratūrai.

A.Bajorinaitė viešoje erdvėje nuolat dalijosi informacija apie priglausto šuns, kurį teko vežti pas veterinarus į Klaipėdą, o vėliau į Kauną, būklę. Nepaisant visų gyvūnų globėjos ir veterinarijos gydytojų pastangų, šuo iš ligų nebeišsivadavo – merdintį gyvūną veterinarai liepos 21-osios naktį užmigdė.

„Tauragės kurjerio“ kalbinta šuns šeimininkė D.Ramanauskienė neigė, kad jų šeima šuns, kuriam esą buvo 14 metų, neprižiūrėjo. Moteris teigė, kad jos nepilnametė dukra nuvažiuodavo į bulvių lauką ir dėl gyvūno vagystės labai sielvartauja.  

Žala išaugo nuo 100 iki 150 eurų

Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Aukštakalnis „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad dėl šuns vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. Anot prokuroro, į policiją kreipęsi šuns šeimininkai jį buvo įvertinę 100 eurų. Policija surašė administracinį teisės pažeidimų protokolą dėl savavaldžiavimo. Vėliau šuns šeimininkė parašė kitą pareiškimą, kuriuo šunį, jo antkaklį ir kitus bulvių lauke buvusius daiktus įvertino 150 eurų (esant didesnei nei 112 Eur žalai keliama baudžiamoji byla, pradedamas ikiteisminis tyrimas). Liepos pabaigoje policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šio pareiškimo.

– Aš įprasta, įstatymo numatyta, tvarka patikrinau šį atsisakymą ir nusprendžiau, kad vis dėlto reikia tyrimą pradėti. Nusprendžiau, kad atsisakyta neteisingai ir kad reikia papildomų tyrimų. Policijos atsisakymą panaikinau ir pradėjau ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. Kadangi ikiteisminis tyrimas pradėtas, automatiškai administracinės bylos nagrinėjimas sustabdomas, kol bus sprendimas priimtas šioje byloje. Atliksime tyrimą ir žiūrėsime, ar kas ką pavogė, ar nepavogė, kas kaip elgėsi, nes versijų daugybė, – aiškino prokuroras.  

Šuns pagrobimo istorija plačiai nuskambėjo ne vienoje šalies žiniasklaidos priemonėje, nekart transliuota per televiziją. Paviešinta net tai, kad šuns šeimininkės Tarailių progimnazijos chemijos mokytojos D.Ramanauskienės dukra Birutė Ramanauskaitė Vilniaus miesto apylinkės teisme dirba teisėjo padėjėja. Esą todėl teisinių patarimų šiai šeimai netrūksta.

*** 

„Tauragės kurjeris“ dėl pastarosios istorijos sulaukė ne vieno skaitytojo skambučio. Istoriją stebintys ir per televiziją ją matę žmonės sakė palaikantys gyvūnų globėją ir net prašė žurnalistų padėti šiai moteriai.

– Kiek mūsų šalyje daug biurokratizmo. Manau, kad ne bausti, o pagirti gyvūnų globėją, bandžiusią gelbėti bulvių lauke paliktą šunį, reikia. Gelbėkit tą mergaitę, baisu buvo matyti taip apleistą ir nuskriaustą gyvūną, – „Tauragės kurjeriui“ penktadienį sakė paskambinusi Tauragės miesto gyventoja.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras