Norėjo įspėti kitus – atsidūrė teisme(4)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2018-04-14 15:23

Į teismo suolą sėdęs statybų įmonės vadovas Giedrius Danusas tikino jokios melagingos informacijos nepaskleidęs. Daivos Žebelienės nuotrauka

Į teismo suolą sėdo Tauragėje registruotos statybų bendrovės „Dantaura“ vadovas Giedrius Danusas. Verslininkas kaltinamas socialiniame tinkle išplatinęs svetimą nuotrauką su prierašu „Aferistas. Atsargiai. Nemoka už atliktus darbus. Būkite atsargūs“. Tokiu poelgiu jis teigia siekęs apsaugoti kitus. Prieš pusantrų metų viešoje erdvėje pačiam G.Danusui buvo mesti panašūs kaltinimai, nes esą neatsiskaitė su darbininkais, tik į teismą jis nesikreipė.

Finansinės peripetijos

2016 metų liepą į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipęsis vyras pasakojo, kad verslininkas Giedrius Danusas nesumokėjo jam už darbą statybose. Jis tvirtino, kad paviešindamas savo istoriją nori apsaugoti kitus tauragiškius, kad šie „neužkibtų“ ant to paties kabliuko.

– Tai melagingi faktai. Mes Vilniuj nieko nedirbom. Čia viskas išgalvota. Aš šito žmogaus, kurį jūs įvardijate, nepažįstu, nesu jo matęs, – tuomet „Tauragės kurjeriui“ sakė G.Danusas.

Tačiau į teismą dėl galimai melagingos informacijos verslininkas tuomet nesikreipė. Vilniaus universitetinės ligoninės atstovas patvirtino, kad ligoninės pastato remonto darbų rangovas buvo ne „Dantaura“, o „Garanta“.

Šįkart G.Danusas – jau kitoje barikadų pusėje. Neatsikaitymu už darbus jis kaltina Igną Areškevičių, kuris taip pat nebuvo su G.Danusu sudaręs jokių oficialių sutarčių. Tačiau finansinės statybų verslo peripetijos bus nagrinėjamos kitoje civilinėje byloje Kauno apylinkės teisme. Į teismą kreipėsi UAB „Dantaura“.

Prieš velykinį savaitgalį Tauragės apylinkės teismo rūmuose teisėja Daiva Žebelienė atvertė bylą, kurioje G.Danusas kaltinamas pažeidęs teisę į atvaizdą. Į teismą kreipėsi I.Areškevičius, kadangi 2017 metų lapkritį socialiniame tinkle buvo išplatinta iš jo asmeninio profilio paimta nuotrauka. Ant nuotraukos buvo užrašyta: „Aferistas. Atsargiai. Nemoka už atliktus darbus. Būkite atsargūs“.

Modifikuotos nuotraukos pasklido trijose feisbuko grupėse. Viena šių grupių –  „Aferistai“ – tuo metu turėjo per 30 tūkstančių narių. I.Areškevičius teigia, kad tokiu būdu buvo pažeminti jo garbė ir orumas. Moralinės žalos atlyginimo vyras iš G.Danuso neprašo, tik siekia, kad jis būtų pripažintas kaltu.

G.Danusas: „Norėjau, kad kiti neapsigautų“

Ieškovas – I.Arašekevičius – į teismo posėdį Tauragės teismo rūmuose vėlavo, tačiau iš anksto apie tai buvo pranešęs. Kol jis atvyko, „Tauragės kurjeris“ pakalbino atsakovą G.Danusą. Verslininkas netvėrė pykčiu, kad į posėdį atvyko žurnalistė, tačiau supratęs, kad posėdis viešas, paaiškino, kodėl išplatino I.Areškevičiaus nuotrauką internete.

– Areškevičius samdė mano įmonę ir nesumokėjo už darbą. Norėjau, kad kitos įmonės neapsigautų. Neparašiau nieko melagingo. Areškevičius susijęs su Kaune registruota „EU energija“, kuri mums liko skolinga. Jis, aišku, neigs, kad su mano vadovaujama įmone turėjo komercinių ryšių, bet aš tik su juo ir tebendravau – su jokiu kitu „EU energijos“ vadovu nebendravau, nesu jų matęs, – sakė G.Danusas.

Vėliau teismui I.Araškevičius pripažino, kad jis koordinavo ir padėjo įvykdyti UAB „EU energija“ projektus, tačiau finansinių dalykų netvarkęs.   

Tarėsi dėl taikos, bet susivaidijo dar labiau

Teismo posėdžio pradžioje teisėja D.Žebelienė G.Danusui ir I.Areškevičiui pasiūlė bylą užbaigti taikiai. Šalims pasitarti buvo skirta kiek daugiau nei 10 minučių. Kad ir kaip keista, taikytis labiau buvo linkęs ieškovas I.Areškevičius. Už uždarų durų jis atsakovui pateikė savo siūlymus. Tačiau taika taip ir nepakvipo – iš salės sklido ieškovo ir atsakovo rietenos. Po pertraukos G.Danusas teisėjai pranešė, kad taikiai šios bylos nebaigs.

G.Danusas teisme vis kartojo: „Tegul I.Areškevičius man sumoka už darbą“. Pastarasis atkirto, kad sutarčių, pagal kurias su „Dantaura“ nebuvo atsiskaityta už darbą, jis nesudarinėjo. Apie tai, kad internete paskelbta jo nuotrauka, I.Areškevičius sakė sužinojęs iš pažįstamo asmens.

– Tai neteisinga informacija apie mane. Aferistas – tai sukčius, kuris siekia sau naudos nusikalstamu būdu. Jaučiuosi pažeimintas, – teismui aiškino I.Areškevičius.

G.Danusas teisinosi:

– Aferistas – tai nesąžiningas žmogus. Mane apgavo, nenoriu, kad ir kitus apgautų.

Sąvoką, ką reiškia žodis „aferistas“, ir nuotraukos panaudojimo teisėtumą teismas aiškinsis kitame posėdyje dar šį mėnesį.   

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras