Autobusų parko garaže sužaloto vairuotojo byla nagrinėjama už uždarų durų(2)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-12-07 11:43

Ir civilinio ieškovo, ir atsakovo atstovai nusprendė, kad civilinę bylą reikia nagrinėti uždarame teismo posėdyje. Autorės nuotrauka 

Tauragės autobusų parko ir šios įmonės garaže prieš aštuonerius metus nelaimingo atsitikimo metu sužaloto vairuotojo byla dar nebaigta. 2015-ųjų gegužę pradėtos civilinio ginčo bylos su patikslintu ieškiniu nagrinėjimą antradienį nuspręsta tęsti už uždarų durų. Uždaro posėdžio paprašė ieškovo Vlado Paleko advokatas Vidas Adomaitis ir sužalotam vairuotojui teisme atstovaujanti žmona Vida Palekienė. 

Tauragės autobusų parko garaže vairuotojas Vladas Palekas buvo sužalotas 2009 metų rugpjūčio 18 dieną. Nelaimė įvyko sprogus kraunamam akumuliatoriui. Atsakovais civilinėje byloje dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo tapo UAB „Tauragės autobusų parkas“ ir šios bendrovės inžinierius Rimantas Kičas.

2015-ųjų gegužę, tebevykstant kitiems teisminiams su šiuo incidentu susijusiems ginčams, vyras kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės teismą, reikalaudamas atlyginti jam patirtą žalą – 65 tūkstančius eurų. Kokio dydžio civilinis ieškinys teismui pateiktas antradienį, buvo paskelbta už uždarų Tauragės apylinkės teismo posėdžių salės durų. Tačiau aukštesnės instancijos teismas yra paskyręs šios bylos teisminę mediaciją. Tai ginčų sprendimo procedūra, kurios paskirtis – padėti šalims civilinėje byloje ginčą išspręsti taikiai.

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teisme vykusiame posėdyje ieškovas V.Palekas, kaip ir ankstesniuose posėdžiuose, dėl sveikatos būklės nedalyvavo. Teisme kartu su advokatu V.Adomaičiu nukentėjusiajam atstovauja jo žmona Vida Palekienė. Į teismo posėdį dėl sveikatos problemų neatvyko ir vienas atsakovų – R.Kičas.

Kai Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė paklausė proceso dalyvių, ar šie turi prašymų teismui, V.Paleko advokatas pareiškė turįs du, tačiau antrasis prašymas buvo pareikštas tik žurnalistei išėjus iš salės, mat pirmuoju paprašyta uždaro posėdžio. Anot advokato V.Adomaičio, bylą nagrinėti uždarame posėdyje prašoma, nes ji susijusi su asmeniniais duomenimis ir tam tikrais konfidencialiais įsipareigojimais proceso metu. V.Palekienė ir atsakovo – „Tauragės autobusų parko“ – atstovas prašymą dėl uždaro posėdžio palaikė. Teisėja E.Bartulienė, vadovaudamasi Civilinio proceso kodeksu, prašymą nagrinėti civilinę bylą uždarame posėdyje tenkino. Pasak teisėjos, Civilinio proceso kodeksas leidžia teismo posėdį rengti uždarą, kai prašoma apsaugoti žmogaus asmeninio ar šeiminio gyvenimo slaptumą arba viešai nagrinėjama byla gali atskleisti komercinę paslaptį, arba kai teismas imasi priemonių šalims sutaikyti.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras