Už nelegalų darbą restorano vadovei skirta bauda(18)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-02-20 14:17

Kad „Skonio džiaze“ darbuotoja dirbo nelegaliai, buvo įrodyta tik teisme. Daivos Žebelienės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas skyrė 1000 eurų baudą restorano „Skonio džiazas“ direktorei Lijanai Stasiulienei už nelegalų įdarbinimą. Darbo inspektorių ir teismo nemalonėn viešojo maitinimo įstaigos vadovė pateko už tai, kad restorane tris dienas nelegaliai dirbo barmenė-padavėja. Mergina institucijoms pranešė, kad darbdavė jos ne tik kad legaliai neįdarbino, bet ir nesumokėjo už atliktą darbą. 

Teismas nustatė, kad restorane „Skonio džiazas“ tris dienas, nuo 2016 metų lapkričio 16 iki 18 d., barmenės-padavėjos funkcijas atliko oficialiai neįdarbinta mergina.

Kaip teismui aiškino apklausiama nelegaliai dirbusi darbuotoja, ji priiminėjo klientų užsakymus, nešiojo užsakytus maisto produktus ir nešvarius indus, dirbo su kasa. Direktorė jai sakiusi, kad priims į darbą, tačiau po kelių darbo dienų sužinojo, kad nepriims. Tris dienas restorane nelegaliai dirbusi mergina kreipėsi į Darbo inspekciją.

Restorano direktorė Lijana Stasiulienė teismo posėdžio metu apklausiama dėl padaryto pažeidimo iš pradžių jo nepripažino. Kaltę verslininkė pripažino tik po liudytojos parodymų – po to pati nurodė, kad mergina restorane dirbo be darbo sutarties.

Už nelegalų darbą Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 1000 iki 5000 Eur. Dėl kaltės nepripažinimo teismas netenkino administracinėn atsakomybėn patrauktos L.Stasiulienės prašymo skirti mažesnę, nei įstatymas numato, administracinę nuobaudą. Restorano direktorės atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. „Skonio džiazo“ direktorei skirta 1000 Eur administracinė nuobauda.

Šis teismo nutarimas neįsiteisėjęs. Jį per 20 kalendorinių dienų proceso šalys dar gali skųsti. Jei nutarimas nebus apskųstas, 1000 eurų bauda ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo įteikimo dienos turės būti sumokėta į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.  

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras