Septyniais vaikais naktį pasirūpino Tauragės policija – vaiko teisių apsaugos specialistų prisikviesti nepavyko(76)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-02-07 08:01

Daugiavaikė šeima gyvena buvusios mokyklos pastate. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės policija, vidurnaktį gavusi pranešimą apie šeimoje neprižiūrimus nepilnamečius asmenis, bandė susisiekti su vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau jų neradę 7 nepilnamečiais pasirūpino patys.

Feisbuke Lietuvos policija pasidalino „Delfi“ portalo straipsniu apie šį įvykį. Jie rašo: „Policija nepaliks bėdoje, o kitos tarnybos?“

Vasario 6 d. 23 val. 37 min. Tauragės policija gavo pranešimą, kad Tauragės r. Skaudvilės sen. Gedgaudiškės k. daugiavaikėje šeimoje abu tėvai yra neblaivūs ir neprižiūri mažamečių vaikų. Į vietą nuvykę pareigūnai abu šeimos tėvus rado neblaivius: 47-erių tėvui nustatytas 3,19 prom., 40-metei motinai – 2,14 prom. girtumas.

Kartu su jais namuose girtavo keturi vyrai, jiems visiems nustatytas girtumas, ir moteris, kuri atsisakė girtumo patikrinimo.

Kadangi mažamečių vaikų tėvai buvo neblaivūs, o namuose prižiūrinčio vaikus asmens nebuvo, policijos pareigūnai paėmė iš namų 7 vaikus: 4 mergaites ir 3 berniukus. Jauniausiajam – 4 mėnesiai, vyriausiajam – 15 metų.).

Šeši vaikai pristatyti į Tauragės vaikų globos namus, vienas vyriausiasis – į Skaudvilės specialiąją mokyklą.

Iš viso šeimoje auga 17 vaikų. Iš jų 12 – nepilnamečiai. Penkių nepilnamečių vaikų namuose nebuvo, nes jie mokosi Skaudvilės specialiojoje mokykloje.

Pranešama, kad policijos pareigūnai bandė prisikviesti Vaiko teisių apsaugos darbuotojus, tačiau pastarieji nekėlė telefono ragelio.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 56 str. numato, kad „Kai tėvai (tėvas, motina) arba kitas teisėtas vaiko atstovas smurtaudamas arba kitaip sukeldamas pavojų vaikui piktnaudžiauja tėvų valdžia ir dėl to kyla reali grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija, arba valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija kartu su policija nedelsdama paima vaiką iš tėvų arba kitų teisėtų vaiko atstovų ir perduoda jį globoti (rūpintis) Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

Praėjusią savaitę šią šeimą aplankė Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis.

Plačiau apie šį įvykį skaitykite artimiausiame „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Skaityti komentarus (76) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras