Apskundęs teismo sprendimą, sulaukė švelnesnės bausmės(14)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-02-21 07:19

Dariui Stirbiui už automobilių sušaudymą skirta laisvės atėmimo bausmė. „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotrauka 

Tauragės rajono apylinkės teismo pernai rudenį nuteistas 37-erių metų Tauragės rajono gyventojas Darius Stirbys ir po jam paskelbto nuosprendžio savo kaltės dėl šoviniais suvarpytų dviejų svetimų automobilių nepripažino. Nuteistasis pasinaudojo teise apskųsti nuosprendį Klaipėdos apygardos teismui ir šiek tiek išlošė: Klaipėdos teismas Tauragės teismo jam skirtą bausmę keliais mėnesiais sutrumpino.  

Balčių kaimo gyventojas Darius Stirbys Tauragės rajono apylinkės teisme buvo nuteistas už tai, kad 2015 metų rugpjūtį Šilalės rajone šaudė į „Subaru Legacy“, o po kelių valandų jau Tauragės rajone, Draudenių kaime, taikiniu pasirinko „VW Passat“.

Nukentėjusi Šilalės rajono gyventoja Janina P. teismui pasakojo, kad į jos kiemą su kitu vyriškiu atvažiavęs D.Stirbys pradėjo serijomis šaudyti į orą ir žemę, po incidento sėdo į mašiną ir išvažiavo. Tada moteris pamatė, kad buvo sušaudyti jos automobilio „Subaru Legacy“ galinis ir šoniniai langai, kulkomis suvarpytos sėdynės. Pasak nukentėjusiosios, su D.Stirbiu yra pykęsis jos sūnus.  

Kita nukentėjusioji – Greta P. teismui aiškino, kad buvo sušaudyti penki jos mašinos „VW Passat“  stiklai, įlenktas bagažinės dangtis, peršautos durelės. Tą pačią dieną Gretos P. draugas buvo gavęs iš D.Stirbio žinučių dėl skolos grąžinimo.

D.Stirbys savo kaltę neigė. Teismą jis tikino tądien nebuvęs nė vienoje nusikaltimo vietų ir niekada neturėjęs šaunamojo ginklo. Neva kratos metu pas jį rastas šaudmuo priklauso tėvui.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą 2016 metų spalį Tauragės rajono apylinkės teismas D.Stirbį pripažino kaltu įvykdžius kelis nusikaltimus – sugadinus turtą visuotinai pavojingu būdu ir neteisėtai įsigijus bei laikius šaunamąjį ginklą bei šaudmenis. Už tai vyras į pataisos namus buvo pasiųstas trejiems metams.

Apeliaciniu skundu į Klaipėdos apygardos teismą kreipęsis nuteistasis D.Stirbys prašė Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendį panaikinti ir priimti naują išteisinamąjį nuosprendį, neįrodžius jo dalyvavimo padarant nusikalstamas veikas. Nuteistasis aiškino, kad nuosprendis neteisėtas ir nepagrįstas, paremtas prielaidomis, jis esą nepagrįstai pripažintas kaltu.

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas dėl automobilių sugadinimo visuotinai pavojingu būdu išsamiai ir nešališkai ištyrė visas teisingam bylos išsprendimui svarbias aplinkybes, todėl dėl šios dalies priėmė teisėtą ir pagrįstą nuosprendį, kurį naikinti nėra pagrindo. Klaipėdos apygardos teismas iš dalies pakeitė Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendį dėl neteisėtai įsigyto nenustatytos markės ir modelio šaunamojo ginklo bei laikyto vieno šovinio. Prieita išvada, kad D.Stirbiui inkriminuotas neteisėtas šaunamojo ginklo įsigijimas neįrodytas.

Subendrinęs bausmę su 2013 metais už kitą nusikaltimą D.Stirbiui paskirta, tačiau nesumokėta bauda, Klaipėdos apygardos teismas jam paskyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą dvejiems metams ir trims mėnesiams bei 753 eurų baudą.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė, šis nuosprendis įsiteisėja jo paskelbimo dieną, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

D.Stirbys už kulkomis suvarpytą automobilį buvo baustas ir prieš maždaug penkerius metus. Už viešosios tvarkos pažeidimus jis buvo baustas du kartus, taip pat už bandymą neteisėtai pereiti valstybės sieną. 

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras