Autobusų parke sužaloto vyro žmona siekia nušalinti teisėją(13)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-01-27 05:41

Vidą Palekienę (antra dešinėje) į teismo posėdį atlydėjo būrys rėmėjų. Autorės nuotrauka

Praėjusį penktadienį Tauragės rajono apylinkės teismui ir vėl nepavyko atversti 2015-ųjų gegužę pradėtos civilinio ginčo bylos, kurioje tauragiškis, buvęs savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Tauragės autobusų parkas vairuotojas iš savo buvusio darbdavio reikalauja atlyginti turtinę ir neturtinę žalą – 65 tūkstančius eurų. Prieš beveik aštuonerius metus šis vyras buvo sužalotas Tauragės autobusų parko garaže sprogus kraunamam akumuliatoriui. Įvairūs teisminiai su šia nelaime susiję procesai tebesitęsia ir galo jiems nematyti.

Sužaloto vyro žmona: „Tyrimas buvo neišsamus“ 

Nelaimė Tauragės autobusų parke įvyko 2009 metų rugpjūčio 18 dieną, kai šios bendrovės garaže buvo sužalotas vairuotojas Vladas Palekas. 2015-ųjų gegužę, tebevykstant kitiems teisminiams su šiuo incidentu susijusiems ginčams, vyras kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės teismą, reikalaudamas atlyginti jam patirtą žalą – 65 tūkstančius eurų. Deja, iki pat šiol bylos pradėti nagrinėti Tauragės teismui nepavyko. Pats V.Palekas per tą laiką dar labiau susirgo – jis kenčia nuo onkologinės ligos, teisme jam drauge su advokatu Juliumi Jasaičiu atstovauja žmona Vida Palekienė. 

Sausio 20-ąją šio ginčo atsakovai tikėjosi, kad teismas pagaliau pradės nagrinėti bylą, tačiau nukentėjusiojo žmona V.Palekienė jau antrą kartą pareikalavo nušalinti bylą nagrinėjančią teisėją Daivą Žebelienę. V.Palekienės teigimu, ikiteisminį tyrimą dėl jos vyro sužalojimo 2009-aisiais kuravo Tauragės vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys, teisėjos D.Žebelienės vyras. Tyrimas, kaip teismui kalbėjo V.Palekienė, buvo vangus, neišsamus ir nevisavertis. Esą prokuroras G.Žebelys siekė, kad įvykio dėl sprogusio akumuliatoriaus kaltininku būtų pripažinta ne už savo darbuotojų saugumą atsakinga bendrovė Tauragės autobusų parkas ir šios bendrovės inžinierius Rimantas Kičas, bet pats nukentėjęs vairuotojas. Pasak V.Palekienės, G.Žebelys nevertino to, kad visi byloje pateikti dokumentai apie darbų saugą buvo surašyti atgaline data, daugelis jų buvę suklastoti, be parašų. Esą prokuroras siekė pateisinti Tauragės autobusų parko vadovo aplaidumą, todėl atmetęs V.Paleko skundą. 

Suabejojo teisėjos nešališkumu

Tačiau, kaip teismui teigė V.Palekienė, Klaipėdos apygardos teismas 2011 m. rugpjūčio 2 dienos nutartimi nurodė, kad teigti, jog dėl nelaimingo atsitikimo darbe yra kaltas nukentėjęs vairuotojas, yra akivaizdžiai per anksti, todėl ikiteisminis tyrimas turi būti tęsiamas. Be to, moters teigimu, 2016 m. rugsėjo 27 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija nustatė, kad V.Palekas nepažeidė darbdavio vidinių teisės aktų reikalavimų, todėl bendrovės teiginiai apie jo neteisėtą elgesį darbe esantys nepagrįsti, teismas atmetė visus Tauragės autobusų parko argumentus, kad dėl nelaimingo įvykio kaltas V.Palekas.  

– Šie teiginiai leidžia neginčijamai pagrįsti, jog prokuroras Gražvydas Žebelys siekė, kad byla nepasiektų teismo, todėl bylą sąmoningai vilkino, neteisėtai apkaltino nukentėjusįjį ir jo skundą atmetė. O civilinis ieškinys buvo paskirtas nagrinėti šio prokuroro sutuoktinei Daivai Žebelienei. Abejojame, ar ši teisėja galės nešališkai išnagrinėti bylą, todėl reikalaujame jos nusišalinimo, – teismo prašė V.Palekienė. 

2016-ųjų pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas jau buvo atmetęs tokį pat V.Palekienės pareiškimą ir nei teisėja D.Žebelienė, nei visas Tauragės rajono apylinkės teismas nuo šios bylos nagrinėjimo nenusišalino. 

V.Palekienės pareiškimas dėl teisėjos nušalinimo bus nagrinėjamas vėl – atsakymą teismas turi pateikti per tris darbo dienas. 

Palaikyti V.Palekienės į teismo posėdžių salę penktadienį atvyko visas būrys žmogaus teisių gynėjų. Mat ši moteris Tauragėje gerai žinoma kaip aktyvi kovotoja už žmogaus teises. 

Aiškina, kad kaltas pats vairuotojas 

65 tūkstančiai eurų, kurių iš atsakovų – Tauragės autobusų parko ir šios bendrovės inžinieriaus R.Kičo reikalauja V.Palekas, – šiai nuostolingai dirbančiai savivaldybės bendrovei būtų sunkiai pakeliama našta. Todėl nieko nuostabaus, kad su ieškiniu ir Tauragės autobusų parkas, ir R.Kičas nesutinka. Savivaldybės bendrovę gina advokatas Piotras Orlovas. 

Atsakovai – Tauragės autobusų parkas ir R.Kičas teigia esantys nekalti, kad bendrovės darbuotojas V.Palekas kraudamas akumuliatorių susižalojo. Pasak jų, 2007 m. Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius eiti akumuliatorininko pareigas bendrovėje buvo pavedęs darbuotojui Algiui Daukilui ir krauti autobusų parko akumuliatorius akumuliatorinėje privalėjęs tik jis. Ir Tauragės autobusų parkas, ir R.Kičas teigia, kad V.Palekas krauti akumuliatoriaus neturėjo teisės. Esą šis darbas V.Palekui buvo uždraustas ir tiesioginiu jo viršininko Vytauto Nievos, atsakingo už transporto priemonių techninę priežiūrą, įsakymu. V.Nieva V.Palekui pasakęs, kad nereikia krauti akumuliatoriaus, nes autobusas V.Paleko atostogų metu buvo nevažiuojantis. Tačiau V.Palekas nepaklausęs savo viršininko nurodymo ir savavališkai nuvežęs akumuliatorių krauti. 

Tauragės autobusų parko teigimu, dėl nelaimės, kurios metu buvo sužalotas, kaltas pats vairuotojas V.Palekas. Todėl ieškinį atsakovai teismo prašo atmesti.  

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius teismo posėdyje nedalyvavo.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras