Savaitę be patyčių mokykloje sumuštas mokinys(26)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-03-29 11:39

Moksleiviai susimušė per pertrauką prie mokyklos valgyklos. Autorės nuotrauka

Trečiadienį Jovarų pagrindinėje mokykloje sumuštas devintokas. Nuo bendramokslių kumščių ir spyrių nukentėjęs paauglys nuvežtas į ligoninę. Į mokyklą iškviesta nukentėjusio moksleivio mama apie incidentą pranešė policijai. Mokyklos direktorius neslepia, kad į konfliktą buvo įsivėlę ir daugiau moksleivių, tačiau vakar rytą paaiškinimas buvo paimtas tik iš vieno.  

Į namus po pamokų grįžę moksleiviai savo tėvams pasakojo, kad nuo dešimtokų nukentėjęs devintokas buvo nuėjęs pasikalbėti su mokyklos socialine darbuotoja ir už tai buvo sumuštas. Devintoką mušė ir spardė būrys dešimtokų. Vaikai pasakojo, kad berniukui buvo praskelta lūpa, lyg išmuštas dantis, nubrozdintas veidas.

Redakciją trečiadienio popietę pasiekė vieno Jovarų pagrindinės mokyklos moksleivio mama prisistačiusios moters laiško. Moteris pasakojo, kad mačiusieji įvykį buvo sukrėsti. Sumušto berniuko veidas buvęs kruvinas. Moteris prašė paviešinti šį įvykį spaudoje, nes mano, kad jis gali būti užglaistytas. Pasak laiško autorės, šioje mokykloje muštynės – neretas reiškinys, ji redakcijai išvardijo ir daugiau problemų, su kuriomis esą nesusidoroja mokyklos direktorius.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis, devintokas buvo sumuštas mokyklos koridoriuje, prie valgyklos, po ketvirtos pamokos. Mokyklos medikė apie incidentą pranešė nukentėjusio vaiko mamai, ši iškvietė policijos pareigūnus. Buvo iškviesti ir greitosios medicinos pagalbos medikai, jie nukentėjusį vaiką išsivežė.  

– Devintoką sumušė dešimtokas, tačiau konflikte dalyvavo ir daugiau mokinių. Kiek žinau, tai įvyko dėl telefoninių reikalų. Ne vagystė, bet kažkas kažką padarė telefonui. Moksleiviui buvo prakirsta lūpa, nubrozdintas veidas. Daugiau konflikto ir muštynių detalių nežinau, aiškinsis policija ir mes savo ruožtu. Nukentėjusio vaiko iškart nenorėjome kamantinėti. Po to, kas įvyko, dešimtokams socialinė darbuotoja vedė užsiėmimą patyčių tema, mat šiuo metu šalyje paskelbta savaitė be patyčių, – iškart po įvykio pasakojo A.Kaminskis.

Trečiadienį mokykloje sumuštas moksleivis į pamokas kitą dieną neatėjo. Mokyklos vadovybė iš vieno mušeikos paėmė pasiaiškinimą. Jam gali grėsti pašalinimas iš mokyklos, tačiau tai spręs mokytojų taryba. Mokymo įstaigos vidaus taisyklės numato, kad už sunkius nusižengimus 16 metų ir vyresni moksleiviai gali būti šalinami iš mokyklos.  

A.Kaminskis „Tauragės kurjerį“ patikino, kad moksleivių muštynių pasitaiko, bet nedažnai. Paprašytas pakomentuoti moksleivio mamos redakcijai atsiųstą laišką, paprašė paskelbti – jei kyla kokių nors problemų, direktorius norėtų, kad moksleivių tėvai jam praneštų.  

Policija ikiteisminio tyrimo dėl šio atvejo dar nepradėjo. Anot Tauragės policijos komisariato atstovės spaudai Rūtos Janavičiūtės, iš nukentėjusio paauglio mamos priimtas pareiškimas, šiuo metu pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes.

Skaityti komentarus (26) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras