Būkite atsargūs – „Mėlynasis banginis“ atplaukė į mūsų kraštą(4)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2017-04-24 09:15

Feisbuko profilyje „Mėlynasis banginis. Padėk juos naikint“ dalijamasi pokalbių viešoje erdvėje kopijomis

Save žaloti kurstantis žaidimas „Mėlynasis banginis“ jau tyko aukų ir mūsų šalyje. Ir visai čia pat: praėjusią savaitę į Šilalės pareigūnus kreipęsis 36-erių metų vyras pranešė sužinojęs, kad nežinomas asmuo internetinėje erdvėje paskelbė žaidimą „Mėlynasis banginis“ ir sukurstė jo vienuolikmetę dukrą žaloti save bei skatino nusižudyti.

Policijos pareigūnai gavę šį pranešimą pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 133 straipsnį dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės. Tam, kas sukurstė žmogų nusižudyti arba žiauriu ar klastingu elgesiu privedė prie savižudybės, gresia laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

„Tauragės kurjerio“ kalbintas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Antanas Urbelis įvykio Šilalėje išsamiau nekomentavo. Esą nenustatyta patvirtinančių duomenų dėl mergaitės susižalojimo. Paklaustas, kaip atpažinti šį žaidimą viešoje erdvėje, pareigūnas patikino, kad tokio pobūdžio informacijos viešoje erdvėje daug.

Įvedę žodžius „Mėlynasis banginis“ į Google paiešką radome nemažai straipsnių apie šį žiaurų žaidimą, taip pat ir kur prireikus dėl to kreiptis pagalbos. Socialiniuose tinkluose pavyko rasti profilių, kuriuose šis žaidimas niekinamas. Tačiau juose yra uždarų grupių, tad kokie pokalbiai juose rezgami – paslaptis. Į vieną grupę  „Tauragės kurjerio“ žurnalistė, pasinaudodama savo asmeniniu profiliu, buvo priimta. Grupėje diskutuojama apie žaidimą, dalijamasi užduotimis. Galbūt kuratoriai čia randa psichologinių problemų turinčių aukų, kuriomis vėliau gali lengvai manipuliuoti. Į žaidimą įstojęs asmuo gauna tam tikras gyvybei pavojingas instrukcijas ir užduotis. Šio žaidimo esmė ir yra užduotys, kurstančios save žaloti ir nusižudyti. Užduočių – 50.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, šiuo metu šalyje pradėta apie 10 ikiteisminių tyrimų dėl kurstymo žaloti save ir nusižudyti.

* * *

Savižudybė neišspręs problemos. išeitis yra visada! Visada gali pakalbėti apie savo problemas su artimais žmonėmis: šeimos nariais, draugais arba paskambinti pagalbos numeriais:

• Jaunimo linija – tel. 8 800 28 888

• Vaikų linija – tel. 11 61 11

• Linija Doverija (pagalba teikiama rusų kalba) – tel. 8 800 77 277

• Vilties linija – tel. 8 800 60 700

Jeigu kas nors iš tavo pažįstamų arba draugų pateko į sunkią situaciją arba pradėjo žaisti „Mėlynąjį banginį“, pranešk apie tai jo artimiesiems arba skambink bendruoju pagalbos numeriu 112.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras