Šaudytojui skirta reali laisvės atėmimo bausmė(17)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-10-19 07:05

Dariui Stirbiui skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka 

Tauragės rajono apylinkės teisme nuteistas du svetimus automobilius neteisėtai laikytu ginklu suvarpęs 36-erių metų Darius Stirbys. Nors Tauragės rajono gyventojas savo kaltės nepripažino, teismas nusprendė, kad ji įrodyta baudžiamojoje byloje surinktais įrodymais, ir skyrė jam laisvės atėmimo bausmę. Nuteistasis turės atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą.  

Nukentėjusiosios nuteistąjį pažinojo

Kaip nustatė Tauragės rajono apylinkės teismas, nusikaltimą Balčių kaimo gyventojas Darius Stirbys įvykdė praėjusių metų rugpjūčio 1-osios vakarą. Šilalės rajone, Janinos P. sodyboje, jai priklausantį automobilį „Subaru Legacy“ vyras apšaudė apie 20 val. Kitos nukentėjusiosios, Gretos. P., automobilis „VW Passat“ buvo apšaudytas vėliau jau Tauragės rajone, Draudenių kaime, apie 23 val.

Janina P. teismui pasakojo, kad jos automobilis „Subaru Legacy“ tą vakarą stovėjo sodybos kieme. Kai įvyko incidentas, dar buvo šviesu. Į moters namų kiemą įsukusiame automobilyje buvo dviese: vairuotojas, kurio ji nepažino, ir D.Stirbys. Iš automobilio išlipęs D.Stirbys, pasak moters, iš karto pradėjo šaudyti į orą, į žemę – serijomis. Paskui sėdo į mašiną ir išvažiavo. Tada Janina P. pamatė, kad buvo sušaudyti jos automobilio galinis ir šoniniai langai, kulkomis suvarpytos sėdynės. Pasak nukentėjusiosios, jos sūnus yra konfliktavęs su D.Stirbiu. Janinos P. sūnus tą vakarą buvo išvykęs į krikštynas.

Kita nukentėjusioji Greta P. teismui aiškino, kad D.Stirbys gyvena netoli jos namų. Mergina pasakojo, kad jos brolis yra turėjęs reikalų su D.Stirbiu. Šis kartą, Gretos P. teigimu, jau buvo apšaudęs jos brolio mašiną. O 2015-ųjų rugpjūčio 1-ąją sumaitotas jai priklausantis automobilis „VW Passat“ – buvo sušaudyti penki mašinos stiklai, įlenktas bagažinės dangtis, peršautos durelės. Mergina pasakojo nemačiusi, kas šaudė į jos mašiną, nes buvo vėlu – ji jau buvo susiruošusi miegoti. Esą pajutusi, kad į kiemą įvažiavo automobilis, mergina priėjo prie lango ir pamatė tamsų džipą užsienietiškais numeriais. Šaudė pro langą, net neišlipę iš automobilio. Tą patį vakarą apie incidentą mergina pranešė policijai. Ieškinį Greta P. pareiškė D.Stirbiui, nes įtarė, kad tai jo darbas. Tą pačią dieną Gretos P. draugas buvo gavęs iš D.Stirbio žinučių dėl skolos grąžinimo. 

Dvi nukentėjusiosios – kulkų suvarpytų automobilių savininkės Šilalės rajono gyventoja Janina P. ir Draudenių kaime gyvenanti Greta P. nurodė, kad patyrė 1500 ir 1000 Eur žalą.

Teismui sakė tapęs keršto auka

Kaltinamasis D.Stirbys kaltės nepripažino ir aiškino, kad nė vienoje įvykio vietoje nebuvo. Policijos rastas ginklo šaudmuo esąs jo tėvo, o jis pats niekada nėra turėjęs šaunamojo ginklo. D.Stirbys teigė patekęs į asmeninių kerštų pinkles.

Nors kaltinamasis kaltės visiškai nepripažino, ji įrodyta nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, baudžiamojoje byloje surinktais įrodymais.

Pridėta ir nesumokėta bauda

Teismas nustatė, kad D.Stirbys padarė tris tyčinius apysunkius nusikaltimus – sugadino du automobilius ir neteisėtai disponavo šaunamuoju ginklu. Teismas atsižvelgė į tai, kad žalos nukentėjusiosioms jis neatlygino, anksčiau buvo teistas už analogišką veiką, paskirtos bausmės – baudos nesumokėjęs, teistumas neišnykęs.

Subendrinus bausmes už turto sugadinimą ir neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu D.Stirbiui skirta galutinė trejų metų laisvės atėmimo bausmė ir 753 Eur bauda. Laisvės atėmimo bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose.  

Civiliniai ieškiniai tenkinti visiškai, tad nukentėjusioms moterims D.Stirbys turės atlyginti turtinę žalą – iš viso 2500 eurų.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs, per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. 

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras