Byla prieš Griežpelkių kaimo turizmo sodybos savininkę nutraukta(9)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-10-14 07:58

Griežpelkių kaimo turizmo sodybos savininkė Virginija Dedūrienė. Redakcijos archyvo nuotrauka

Griežpelkių kaimo turizmo sodybos savininkė Virginija Dedūrienė prieš teismą stojo dėl jai pateiktų kaltinimų nelegaliai įdarbinus virtuvės pagalbinę darbininkę. Tačiau byloje surinktų įrodymų nepakako įrodyti nelegalaus darbo požymius ir administracinio teisės pažeidimo byla nutraukta.

Patikrinimą Griežpelkių kaimo turizmo sodyboje trys Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnės atliko šių metų birželio 11-ąją, šeštadienį. Kaip rašoma patikrinimo protokole, tądien sodybai priklausančios kavinės virtuvėje kartu su virėja L.M. be jokios darbo sutarties dirbo Diana D.

Verslininkė, kaimo turizmo sodybos Griežpelkiuose savininkė ir vadovė Virginija Dedūrienė su jai pateiktais kaltinimais dėl nelegalaus moters įdarbinimo nesutiko ir kaltės nepripažino. Teisme V.Dedūrienė aiškino, kad birželio 11 dieną jos kavinėje dirbusios moters nepažįsta, apie darbą su ja nekalbėjo ir įdarbinti nežadėjo. Esą Diana D. tądien tik aplankė savo pažįstamą kavinės virėją ir jai pasisiūlė padėti nulupti svogūnus.

Tauragės rajono apylinkės teismas konstatavo: nors Valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimo metu V.Dedūrienės įmonės patalpose, tai yra kaimo turizmo sodybos virtuvėje, Diana D. ir buvo užtikta pjaustanti svogūnus, byloje nėra patikimų įrodymų, kad ji dirbo įmonės naudai, tai yra nelegalaus darbo požymiai nenustatyti. Nepaneigta, kad Diana D. padėjo savo draugei, dirbančiai įmonės kavinėje virėja.   

Tauragės rajono apylinkės teismo nutarime pabrėžiama, kad Administracinių teisės pažeidimų bylose patrauktojo administracinėn atsakomybėn asmens kaltę turi įrodyti administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusi institucija, o visi neaiškumai traktuojami administracinėn atsakomybėn patraukto asmens naudai. Kadangi byloje nesurinkta pakankamai neabejotinų V.Dedūrienės kaltės įrodymų, administracinio teisės pažeidimo byla nutraukta.

Nutarimas neįsiteisėjęs, proceso šalys per 20 dienų jį dar gali skųsti.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras