Nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėjo žmona (3)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-09-29 07:13

Vytas Jurgėlas tikina jaučiąs didžiulę gėdą, kad pasiūlė kyšį pareigūnams. Autorės nuotrauka

Baudžiamąją atsakomybę galima užsitraukti ne tik už kyšio davimą pareigūnui, bet ir siūlymą jį duoti. Prieš teismą dėl to stojęs 65-erių metų tauragiškis Vytas Jurgėlas tikina net pinigų neturėjęs, tik išsigandęs ir pasakęs, ko nereikia. Šiam vyrui baudžiamosios atsakomybės pavyko išvengti – laidavus sutuoktinei baudžiamoji byla nutraukta. 

Paprašė surengti bylos nagrinėjimą teisme

Vytas Jurgėlas neblaivus prie vairo policijos pareigūnams įkliuvo rugpjūčio 17 dieną, apie 16.30 val., Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje. Vairuotojui buvo nustatytas lengvas girtumas (0,6 prom.). Tačiau norėdamas išvengti administracinės atsakomybės pareigūnams jis pasiūlė susitarti ir pažeidimo nefiksuoti. Už tai sakė duosiąs 500 eurų.

Už vairavimą išgėrus administracine tvarka V.Jurgėlui skirta 289 eurų bauda ir atimta teisė vairuoti automobilį vienerius metus. Baudą dėl to, kad vairavo neblaivus, vyras sumokėjo. O dėl siūlymo duoti kyšį patruliams vos neužsitraukė baudžiamosios atsakomybės. Tiesa, teismo baudžiamuoju įsakymu V.Jurgėlui už kyšio siūlymą jau buvo paskirta 376,60 Eur bauda, tačiau išsiaiškinęs teisinius niuansus V.Jurgėlas paprašė surengti bylos nagrinėjimą teisme ir atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Už vyrą laidavo sutuoktinė

Rugsėjo 21 dieną Tauragės rajono apylinkės teismas V.Jurgėlą nuo baudžiamosios atsakomybės atleido. Gelbėjo tai, kad jis teisiamas pirmą kartą, neturi galiojančių administracinių nuobaudų, gailisi dėl savo poelgio, teigiamai charakterizuojamas. Kaip posėdžio metu sakė teisėjas Egidijus Mockaitis, tikėtina, kad V.Jurgėlas ateityje laikysis įstatymų. Laiduotoja, V.Jurgėlo sutuoktinė, taip pat atitinka visus įstatyme numatytus reikalavimus laiduotojui. Moteris neteista, teigiamai charakterizuojama. Tačiau jei per metus V.Jurgėlas nusikalstų, būtų baudžiamas ir už šį nusikaltimą – kyšio siūlymą.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ po posėdžio sakė teisėjas E.Mockaitis, kaltinamajam pateikus prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme, teismo baudžiamasis įsakymas netenka teisinės galios. Mokėti baudžiamuoju įsakymu paskirtos baudos nereikės.

Anot teisėjo, net 90 procentų tokių bylų pagal laidavimą nutraukiamos ikiteisminio tyrimo metu. V.Jurgėlas apie tokią galimybę, matyt, sužinojo per vėlai, todėl ir vyko bylos nagrinėjimas. Nuo baudžiamosios atsakomybės V.Jurgėla atleistas pagal laidavimą be piniginio užstato.

Siūlė pinigus, nors jų net neturėjo

Dar prieš teismo posėdį „Tauragės kurjerio“ kalbintas V.Jurgėlas sakė, jog jaučia didžiulę gėdą dėl to, kad pareigūnams siūlė kyšį. Žurnalistei jis pasakojo, kad rugpjūčio 17-osios pavakarę žiūrėjo krepšinio rungtynes. Lietuviai tuomet žaidė su ispanais. Išgėrė šiek tiek alaus. Atsitiko, kad staiga prireikė važiuoti.

– Aš net tų pinigų neturėjau. Nežinau, kas man už liežuvio patraukė. Pasimečiau. Ar reikėjo taip sakyti? Žinoma, nereikėjo. Gėda prieš žmoną, vaikus, kitus žmones. Jaudinuosi, kaip mama reaguos. Žinoma, pergyvens. Per 35-erius vairavimo metus nesu gavęs baudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, – kalbėjo V.Jurgėlas.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras