Mišką teršė, bet kaltų taip ir neatsirado(1)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-09-20 07:26

Dėl šių balandį Tauragės rajono miške išpiltų atliekų pareigūnams nepavyko nieko nei apkaltinti, nei nubausti. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nuotrauka 

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį nepatenkino Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos skundo, kuriuo direkcija skundė tauragiškiui Nerijui Kontrimui palankų Tauragės rajono apylinkės teismo nutarimą. Nagrinėjant bylą, N.Kontrimas kaltintas užteršęs Šilinės girininkijos mišką – ant miško paklotės buvo rasta ne viena tona jam priklausančių statybinių atliekų. 

Tauragiškiui Nerijui Kontrimui administracinio teisės pažeidimo protokolas buvo surašytas už tai, kad šių metų balandį iš nugriauto namo sklypo jis, kaip teigta teismui pateiktuose dokumentuose, Šilinės girininkijos miške išpylė statybines atliekas. Kaip nustatė miškininkai, atliekos į mišką buvo vežtos per kelis kartus, sukrautos į maišus. Tarp atliekų buvo rastas N.Kontrimo vardu išrašytas apskaitos dokumentas. Tačiau Tauragės rajono apylinkės teismas bylą nutraukė, N.Kontrimo veiksmuose administracinio teisės pažeidimo neįžvelgęs.

N.Kontrimas pripažino, kad į mišką patekusios atliekos jo, tačiau kad jas į mišką vežė – ne. Vyro teigimu, šiukšles iš jo sklypo statybvietės išgabeno ne jis, o kitas žmogus, pažadėjęs atliekas nuvežti į sąvartyną. Pasak N.Kontrimo, kad atliekos išpiltos miške, jis sužinojo tik jo namuose apsilankius aplinkosaugininkams.

Su tokiais tauragiškio teiginiais ir Tauragės rajono apylinkės teismo nutartimi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija nesutiko. Kaip teismui aiškino direkcijos atstovas, miške buvo išpilta ir aplinkai pavojingų atliekų – ruberoido, o atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad jos į aplinką pateko būtent iš N.Kontrimo sklypo. N.Kontrimui buvo nurodyta atliekas iš miško išgabenti į sąvartyną. Tai padaryti vyras įpareigotas dalyvaujant aplinkos apsaugos pareigūnams. Tačiau, po keleto dienų į mišką nuvykus direkcijos inspektoriams, pastebėta, kad dalis atliekų – daugiau kaip tona iš miško dingo. Apie tai aplinkosaugininkams nepranešta. N.Kontrimas tuomet pareigūnams sakė apie dingusias atliekas nieko nežinąs. Už tai, kad nevykdo įpareigojimo pašalinti iš miško atliekas pagal nustatytą tvarką, N.Kontrimui buvo skirta bauda. Dar vėliau, jau lydimas direkcijos pareigūnų, N.Kontrimas susėmė miške likusias atliekas ir nuvežė į sąvartyną, už jų pridavimą sumokėjo. Skirtą baudą vyras sumokėjo. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos teigimu, atliekų turėtojas už jas atsakingas tol, kol atliekos neperduotos atliekų vežėjui.

Direkcijos pareigūnams vėliau N.Kontrimas pranešė, kad atliekas iš jo namų išvežė Žygaičių kaimo gyventojas N.M. Šis vyras buvo iškviestas liudyti į teismą ir patvirtino, kad už pažadėtą 100 eurų atlygį, neturėdamas teisės vairuoti, automobiliu „Volvo“ parsivežė atliekas namo, dalį jų esą sudegino, kitas išpylė ant keliuko.

Tačiau teismo tokie direkcijos argumentai neįtikino. Klaipėdos apygardos teismo teisėja Regina Bertašienė konstatavo, kad byloje nėra surinkta patikimų ir nenuginčijamų įrodymų, patvirtinančių, jog administracinį teisės pažeidimą padarė būtent N.Kontrimas. Pasak teismo, Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija nepateikė duomenų, kad dėl miške išpiltų atliekų buvo padaryta žala gamtai, žalos dydis nebuvo apskaičiuotas. Direkcijos skundas atmestas. Galioti paliktas Tauragės rajono apylinkės teismo nutarimas. Klaipėdos apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras