Iš „Tauragės šilumos tinklų“ reikalauja 29 tūkstančių eurų(6)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-09-14 10:29

Katilinę Eičiuose pastačiusi bendrovė už atliktus darbus siekia atsiimti visus pinigus. Raimondos Alysienės nuotrauka

Rugsėjo 6-ąją Tauragės rajono apylinkės teismas ketino surengti parengiamąjį posėdį dviejų bendrovių – „Tauragės šilumos tinklų“ ir „Naujosios šilumos“ ginčo byloje. Tačiau tai padaryti teismui sutrukdė „Tauragės šilumos tinklų“ generalinio direktoriaus Mindaugo Nevardausko atostogos. Šilumininkų vadovas poilsiauja Turkijoje. 

Pavaduotojas nekompetentingas

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Žebelienė, Vilniaus bendrovė „Naujoji šiluma“ Tauragės rajono Eičių gyvenvietėje stačiusi naują katilinę, priklausančią „Tauragės šilumos tinklams“, iš Tauragės bendrovės reikalauja 29 tūkstančių eurų skolos, 8,3 proc. palūkanų nuo šios sumos ir 6,5 proc. delspinigių. Tačiau byla antradienį taip ir nepradėta nagrinėti. Atostogų išvykus „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriui Mindaugui Nevardauskui, posėdis atidėtas į spalio 4 dieną.

Nauja biokuru kūrenama katilinė Eičių gyvenvietėje pastatyta jau prieš metus. Ją statant buvo kilę keletas nesusipratimų. „Tauragės šilumos tinklai“ tuomet tikino užfiksavę ne vieną statybininkų broką. Šių metų sausį Eičių gyventojai keletui dienų buvo likę be šildymo. Eičių katilinė šioje gyvenvietėje šildo 144 butus.

„Tauragės šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas Silverijus Statkus ginčo su „Naująja šiluma“ detalių nekomentavo. Patikino, kad tai ne jo kompetencija. S.Statkaus teigimu, katilinė Eičiuose veikia, šildymo sezonas būsiąs pradėtas laiku, tačiau, jo pastebėjimu, statant katilinę šioje gyvenvietėje, buvo kilę nesklandumų.

Valdyba greičiausiai nežino

Bendrovės valdybos pirmininkas, teisininkas Kristijonas Paliutis „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog greičiausiai šioje byloje „Tauragės šilumos tinklams“ kaip advokatas neatstovaus, kad nekiltų interesų konflikto. Jis teigė „Tauragės šilumos tinklų“ vadovybei tik padėjęs parengti teismui reikalingus dokumentus, kad bendrovė patirtų mažiau teisinių išlaidų.

– Kaip valdybos pirmininkas atsiliepimus teismui pateikiau nemokamai, turiu tokią teisę, nes teisinės išlaidos bylinėjantis nemenkos, – sakė K.Paliutis.

Tačiau nagrinėjant bylą iš esmės „Tauragės šilumos tinklams“ greičiausiai prireiks papildomų teisinių paslaugų, nors ši savivaldybės įmonė ne kartą kritikuota už didžiules išlaidas teisininkams.

Pasak K.Paliučio, Vilniaus bendrovei „Naujoji šiluma“ „Tauragės šilumos tinklai“ už darbus Eičiuose liko skolinga 29 tūkstančius eurų, tačiau patyrė ir bene tiek nuostolių.

– „Naujoji šiluma“ vėlavo pastatyti katilinę, sutartyje buvo numatyta, kad 2015 metų šildymo sezonas Eičiuose turi būti pradėtas laiku jau iš naujosios katilinės. Tačiau taip neatsitiko, darbai vėlavo. „Tauragės šilumos tinklai“ patyrė nuostolių, nes turėjo šioje gyvenvietėje statyti mobiliąją katilinę, naudoti kitą kurą. „Naujoji šiluma“ su tuo nesutinka, – kalbėjo K.Paliutis.

Paklaustas, ar informavo bendrovės valdybą apie dar vieną „Tauragės šilumos tinklų“ teismo procesą, K.Paliutis atsakyti negalėjo, neprisiminė, ar šis klausimas valdybos nariams buvo pristatytas.

Tai ne pirmas teisminis ginčas, į kurį įsipainiojo savivaldybės bendrovė „Tauragės šilumos tinklai“. Bylinėjimosi procesai tebevyksta dar su keliomis bendrovėmis – „Timbex“ ir „Enerstena“.

Naujoji šiluma“: „Iš mūsų tyčiojasi“

Bendrovės „Naujoji šiluma“ direktorius Vytenis Daunoravičius bylos detalių atskleisti nepanoro, jo teigimu, oficialią poziciją bendrovė pateiks teismui. Tačiau V.Daunoravičius „Tauragės kurjeriui“ išsakė nusistebėjimą, kad teismo procesas atidedamas dėl iš pirmo žvilgsnio nesvarbios priežasties – „Tauragės šilumos tinklų“ direktoriaus poilsio.

– Juk ne vienas direktorius bendrovėje yra, yra juristas, yra kitų administracijos atstovų, kurie gali atstovauti. Man toks požiūris atrodo keistas. Taip atrodo, kad vienas žmogus išeina atostogų ir visi darbai šioje bendrovėje stringa, – kalbėjo V.Daunoravičius.

„Naujosios šilumos“ vadovas sako, kad 29 tūkstančių eurų ieškinys, pateiktas bendrovei „Tauragės šilumos tinklai“, pagrįstas – jo vadovaujama įmonė Eičiuose katilinę pastatė savo lėšomis, be jokio avansinio mokesčio, dalį reikalingos sumos skolinosi.

– O dabar iš mūsų tyčiojasi, – pasvarstė V.Daunoravičius.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras