Socialinė darbuotoja rankų nenuleidžia – toliau bylinėjasi su savivaldybe(8)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-08 12:54

Su Tauragės savivaldybės administracija Gaurės socialinio darbo organizatorė Irena Laugalienė bylinėjasi nuo pernai. Autorės nuotrauka

Gaurės seniūnijos socialinio darbo organizatorė Irena Laugalienė Klaipėdos apygardos teismui apskundė balandžio 12-ąją Tauragės rajono apylinkės teismo jai priimtą nepalankų sprendimą. Į teismą socialinė darbuotoja savivaldybės administraciją padavė dėl, jos nuomone, jai neteisėtai neišmokėto priedo prie atlyginimo. 

Balandžio 12-ąją Tauragės rajono apylinkės teismas Irenai Laugalienei priėmė nepalankų sprendimą, nors moteris bandė įrodyti, kad priedas prie atlyginimo, kaip ir kitiems Gaurės seniūnijos darbuotojams, jai priklausė. Atmesdamas moters ieškinį teismas rėmėsi senaties terminu. I.Laugalienė teigia esanti diskriminuojama Gaurės seniūno Vidmanto Skiriaus ir mano, kad šis siekia, jog ji paliktų pareigas.

Pernai Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis I.Laugalienei ir kitai Gaurės seniūnijos darbuotojai buvo skyręs nuobaudas už tai, kad esą jos darbo metu valdišku automobiliu išvyko asmeniniais reikalais. Tačiau tokį direktoriaus sprendimą I.Laugalienė apskundė Darbo ginčų komisijai. Ši nuobaudą panaikino, motyvuodama, kad seniūnijos darbuotojos iš Gaurės į Tauragę vyko ne asmeniniais, o darbo reikalais. Nors savivaldybės administracija Darbo ginčų komisijos sprendimą ir apskundė teismui, šis jį paliko galioti. Kita nubausta Gaurės seniūnijos darbuotoja direktoriaus M.Petraičio sprendimo skirti jai nuobaudą tuomet neskundė.

Pasak I.Laugalienės, nors nuobauda jai buvo panaikinta, priedo prie atlyginimo ji negavo, esą kitiems seniūnijos darbuotojams, įskaitant ir jos kolegę, kuriai nuobauda liko galioti, jie buvo mokami.  

Iš Tauragės rajono savivaldybės administracijos I.Laugalienė reikalavo 795 Eur, jos nuomone, jai priklausančių lėšų.

Nesutikdama su Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimu netenkinti jos ieškinio, Gaurės socialinė darbuotoja apskundė jį Klaipėdos apygardos teismui. Šis bylą nagrinėjo birželio 30-ąją ir priėmė nutartį atsižvelgiant į būtinybę tinkamai įvertinti bylos faktines aplinkybes ir byloje pateiktus įrodymus. Procesinio sprendimo priėmimas šioje civilinėje byloje atidėtas iki liepos 15 d.  

Paklausta, kokia šiuo metu situacija Gaurės seniūnijoje, kaip ji jaučiasi besibylinėdama su savivaldybės administracija, I.Laugalienė buvo atvira – padėtis nemaloni.

– Stengiuosi labai gerai atlikti savo darbą, kad neužkliūčiau seniūnui. O padėtis nesikeičia, priedus prie atlyginimų kiti darbuotojai gauna nuo birželio 1 dienos, štai mano kolegė, dirbanti panašų darbą, gauna net beveik 30 procentų priedą. Man priedas nemokamas. Seniūnas man pasiūlė rašyti prašymą savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui, tačiau parašiusi sulaukiau neigiamo atsakymo. Direktorius liepė man surašyti, kokius darbus dirbau prieš metus ir kokius dirbu dabar, mat norėjo įsitikinti, ar darbo padaugėjo. O jo tikrai padaugėjo. Smulkiai viską surašiau direktoriui, tačiau atsakymo ko kas negavau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė I.Laugalienė.

Moteris sako žinanti, kodėl ji darbe diskriminuojama, tačiau į detales veltis patikino nenorinti.  

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras