Buvęs kandidatas į merus bankrutuoja(10)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-13 07:18

Valius Grinius norėjo tapti Tauragės meru, tačiau kandidatuodamas į šias pareigas apie savo nuodėmes ir nesėkmes nekalbėjo. Autorės nuotrauka    

Ketvirtadienį Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė paskelbė nutartį buvusio kandidato į Tauragės rajono savivaldybės merus Valiaus Griniaus fizinio asmens bankroto byloje. Teismas tenkina vyro prašymą – jam iškelta bankroto byla. V.Grinius kadaise yra dirbęs Tauragės miesto seniūnu. Nagrinėjant bankroto bylą, paaiškėjo, kad jis pernai, tuoj po tiesioginių merų rinkimų, buvo nuteistas už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą.

Tauragės rajono apylinkės teismo Valius Grinius prašė jo atžvilgiu iškelti fizinio asmens bankroto bylą ir paskirti bankroto administratorių. Vyras teismui teigė neišgalintis Medicinos bankui grąžinti paskolos.

Teismas nustatė, kad bendra V.Griniaus skolų šiam bankui ir Valstybinei mokesčių inspekcijai suma sudaro 831 296,38 Eur. Pasak V.Griniaus, laidavimo sutartį su Medicinos banku jis sudarė 2008 m. birželį. „Tauragės kurjeriui“ jis, nagrinėjant bylą, teigė, kad iš banko skolinosi ne jis, o pažįstamo žmogaus įmonė, kuri šiuo metu likviduota. Jis tik sutikęs už paskolą laiduoti. Galų gale atsitiko taip, kad didžiulė paskola „pakibo“ V.Griniui.

Teismui vyras nurodė, kad šiuo metu gauna maždaug 260 Eur pensiją, jokių kitų pajamų neturi, esą pusę pensijos sumoka antstoliams.

Medicinos bankas, kuriam skolingas V.Grinius, teismui pateikė informaciją, kad, sudarydamas laidavimo sutartį, jis galimai buvo neblaivus, todėl prašė jam bankroto bylos nekelti. Kaip teismui atsiliepime rašo bankas, V.Grinius esą slepia savo turtinę padėtį, „užuot dėjęs pastangas į atsiskaitymą su kreditoriais, bylinėjasi su banku, naudojasi brangių advokatų paslaugomis, moka didelius žyminius mokesčius, vilkina procesą ir geruoju nedengia skolos“.   

Tačiau teismas nustatė, kad V.Grinius pagal savo turtinę padėtį negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų – jokių santaupų neturi, yra nemokus. O tai, kad jis, sudarydamas laidavimo sutartį, galėjo būti neblaivus, dar neapsprendžia, jog nesuvokė savo veiksmų. Be to, Klaipėdos apygardos teismas 2015 m. birželio 26 d. nuosprendžiu V.Grinių pripažino kaltu baudžiamojoje byloje už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą ir dėl šio nusikaltimo jo mokumas pablogėjo mažiausiai 400 tūkstančių Eur suma. Būtent tokią sumą V.Grinius šiuo metu yra skolingas vienam privačiam asmeniui. Už šį nusikaltimą V.Griniui skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejų metų laikotarpiui. Per tą laiką V.Grinius įpareigotas be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo neišvykti iš gyvenamosios vietos. Teismo sprendimas įsiteisėjo 2015 m. liepos 17 d. 2015-ųjų vasarį šis vyras kandidatavo į Tauragės rajono savivaldybės merus.

Pasak teismo, atsisakius V.Griniui iškelti bankroto bylą, jis ir toliau liktų nemokus, nes jo gaunamos pajamos neleistų padengti kreditorinių reikalavimų sumos, o palūkanos už paskolą ir toliau būtų skaičiuojamos. Todėl nuspręsta bankroto bylą V.Griniui iškelti, jo bankroto administratoriumi paskiriant Mantą Milinį. Būtent šio bankroto administratoriaus paslaugų prašė Medicinos bankas, V.Grinius tikėjosi, kad jo fizinio asmens bankrotą tvarkys kitas administratorius – bendrovė „Atenergo“, tačiau M.Milinio paslaugos pigesnės.

Šią teismo nutartį per septynias dienas dar galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras