Tauragiškiai kaltinami neteisėtu pabėgėlių gabenimu (13) 

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-11-22 09:10

Irmanto Gelūno nuotr. | 15min.lt

Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje tauragiškis 25-erių metų Aivaras Maskaliūnas, lauksargiškiai 38-erių metų Tadas Žilaitis ir 31-erių metų Evaldas Žironas, pravarde Dramblys, kaltinami dėl neteisėto užsieniečių gabenimo per valstybės sieną – iš Latvijos ir Lietuvos į vakarų Europą. 

Pirminiais byloje surinktais duomenimis, Tauragės rajono gyventojai kaltinami organizavę du nelegalų pervežimus. 2015 m. spalio 12–13 d. kaltinamieji iš Latvijos į Vokietiją nugabeno septynis Irako Respublikos piliečius. 2015 m. spalio 20 d. tuo pačiu „Seat Alhambra“ automobiliu iš Lietuvos į vakarų Europą bandė nuvežti dar 13 Afganistano Islamo Respublikos piliečių.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Vilniaus apygardos teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene Raimonda Jagminaitė, Tadas Žilaitis kaltinamas tuo, kad veikdamas bendrininkų grupėje kartu su Aivaru Maskaliūnu, Evaldu Žironu ir ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis, organizavo, tai yra susitarė su nenustatytais asmenimis dėl užsieniečių paėmimo vietos ir laiko. T.Žilaitis pasiūlė bendrininkui A.Maskaliūnui piniginį atlygį – 1500 eurų už neteisėtą užsieniečių gabenimą per Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos teritorijas bei šių valstybių sienas.

Pasak R.Jagminaitės, T.Žilaitis ir E.Žironas kaltinami dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną, abiem atvejais pagal Baudžiamojo kodekso 292 str. (neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną) 3 d., o A.Maskaliūnas – pagal BK 292 str. 2 d. 

T.Žilaičiui ir E.Žironui gresia laisvės atėmimas nuo ketverių iki dešimties metų. A.Maskaliūnui laisvės atėmimas gresia iki aštuonerių metų. Kiti teismo posėdžiai numatyti gruodžio 7, kitų metų sausio 17 ir vasario 6 dienomis.

Kaip skelbia portalas 15min.lt, vienas įkliuvusių nelegalų atskleidė, kad su šeima apsimetę turistais iš Afganistavo lėktuvu nuskrido iki Maskvos, kur laukdami išvykos į Vokietiją praleido pusę metų. Spalio 20 dieną šeima iš Maskvos išvyko su vedliu. Netoli Minsko nelegalams teko persėsti į kitą automobilį, kur buvo daugiau afganistaniečių. Atvykus į Lietuvą, tolesnė kelionė buvo nesėkminga. Maždaug po 40 minučių pareigūnai visus juos sulaikė.

Ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų A.Maskaliūnas teisme išsižadėjo. Kaltės nepripažįsta ir T.Žilaitis bei E.Žironas.  

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras