Buvęs Migracijos skyriaus viršininkas: „Teismai dar užtruks“(15)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2016-11-11 09:16

Redakcijos archyvo nuotrauka

Klaipėdos apygardos administracinis teismas tebenagrinėja buvusio Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus viršininko Roberto Masolo bylą – jis per teismą siekia panaikinti komisariato vadovybės jam skirtą papeikimą. Kai ši byla bus išnagrinėta, paskelbta ir įsiteisėjusi nutartis, tik tuomet bus skelbiamas sprendimas ir kitoje administracinėje byloje dėl R.Masolo sugrąžinimo į darbą. Jo įsitikinimu, tai dar bus negreit. 

Teismų tvarkaraštyje – dvi R.Masolo bylos tą pačią dieną

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjo padėjėjas Ričardas Pocius, lapkričio 3 dieną teismo posėdyje buvo nagrinėjama byla, kurioje pareiškėjas prašo panaikinti 2016 m. vasario 5 dieną Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) surašytą tarnybinio patikrinimo išvadą. Šioje skelbiama, kad pareiškėjas galimai pažeidė LR viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, LR vidaus tarnybos statuto, LR policijos veiklos įstatymo ir Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodekso nuostatas, taip atlikdamas tarnybinį nusižengimą. R.Masolas prašo teismo panaikinti ir vasario 15 dieną surašytą Tauragės AVPK viršininko įsakymą, kuriuo jam paskirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas.

Anot teisėjo padėjėjo R.Pociaus, teismo posėdis įvyko, byla išnagrinėta iš esmės, sprendimas bus skelbiamas lapkričio 21 dieną.  

Teismų tvarkaraštyje buvo paskelbta, kad tą pačią dieną vyks teismo posėdis dėl R.Masolo prašymo jį grąžinti į tarnybą bei priteisti jam vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laikotarpį. R.Masolas siekia prisiteisti ir 1500 Eurų neturtinės žalos. Tačiau šios bylos nagrinėjimas atidėtas iki kol bus paskelbtas ir įsiteisės sprendimas dėl nuobaudos.

Nesutinka su skirta nuobauda

Į teismą dabar jau buvęs Tauragės AVPK Migracijos skyriaus viršininkas R.Masolas kreipėsi dėl jam skirto papeikimo panaikinimo, kuris, kaip teigiama byloje, jam buvo skirtas už tai, kad jis galimai mokė pilietį  L.D., kaip teikiant melagingus parodymus išvengti transporto priemonės konfiskavimo.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Klaipėdos apygardos teismas, R.Masolas nesutinka su kaltinimais ir teigia, kad L.D. nieko nemokė. R.Masolas tvirtino, kad jo ir L.D. pokalbį esą girdėję kolegos veikė susitarę ir iš anksto suderinę savo veiksmus.

Jis mano, kad tarnybinio nusižengimo tyrimą Tauragės policijos komisariatas atliko neišsamiai, įsakymas dėl nuobaudos skyrimo priimtas praleidus teisės aktų nustatytus terminus. Esą atsakovas – Tauragės AVPK –  tarnybinio patikrinimo metu surinkęs faktinius duomenis juos netinkamai įvertino, dėl ko priėmė individualius teisės aktus, kurių pagrindu pareiškėjas nepagrįstai ir neteisėtai buvo atleistas iš vidaus tarnybos.

R.Masolas iš Tauragės AVPK Migracijos skyriaus viršininko pareigų buvo atleistas šių metų liepos 1-ąją, nes jam įstatymų nustatyta tvarka buvo atimtos specialiosios teisės, susijusios su jo tiesioginių pareigų atlikimu. Kaip „Tauragės kurjeriui“ yra paaiškinusi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė, R.Masolas nebegalėjo dirbti ir susipažinti su įslaptintais dokumentais.

Ką veikia – paslaptis

Buvęs Tauragės AVPK Migracijos skyriaus viršininkas R.Masolas „Tauragės kurjeriui“ penktadienį sakė, kad, jo manymu, teismai greitai nesibaigs.

– Lapkričio 21 dieną nagrinės tik dėl nuobaudos, paskui dar yra ir apskundimai... Visko čia dar yra. O kai priims nutartį, dar kol jis įsigalios praeis mėnuo. Viskas čia dar kelis mėnesius tikrai užtruks, – kalbėjo R. Masolas.

R.Masolas žurnalistei neatskleidė, ką šiuo metu veikia, kur dirba. Esą tegu tai lieka paslaptis.  

Tauragės policijos komisariato Migracijos skyriui R.Masolas vadovavo 20 metų.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras