Bėglys iššoko iš važiuojančios mašinos (0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-11-02 09:34

Vairuotojas paliko važiuojantį automobilį. VSAT nuotrauka 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiams įkliuvo 55 metų Tauragės rajono gyventojas, vairavęs Vokietijoje pavogtą 2008 m. laidos visureigį BMW X5. Pasieniečių stabdomas automobilio vairuotojas nestojo, pareigūnai jį persekiojo apie 34 kilometrus. Po įnirtingų gaudynių Vištyčio miestelyje užspiestas vairuotojas iššoko iš važiuojančio visureigio ir bandė bėgti, tačiau buvo sulaikytas.

Kaip informuoja VSAT, šio automobilio paieška Vokietijoje buvo paskelbta vos prieš kelias dienas.

Šeštadienį, apie 2 val. nakties, VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Klinavo kaimo ribose stabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį BMW X5 vokiškais numeriais. Jo vairuotojas nepakluso uniformuotų pasieniečių reikalavimui, padidino greitį ir nulėkė į Lietuvos gilumą. VSAT pareigūnai jį nusivijo tarnybiniu visureigiu įjungtais šviesos ir garso signalais.

Tamsoje pavojingai manevruodamas, bėglys dideliu greičiu važiavo Vištyčio link. Kalvarijos užkardos pasieniečiai apie tai informavo kolegas Vištytyje, kur yra VSAT užkarda. Gaudynės jau buvo užsitęsusios maždaug 32 kilometrus, kai Vištyčio pasieniečiai šalia šio miestelio ant kelio patiesė priverstinio stabdymo juostą, vadinamąjį ežį. Jį pervažiavęs BMW X5 nulėkė toliau ir nuvažiavo dar apie 2 kilometrus iki pat Vištyčio. Matyt, supratęs, kad nepaspruks, netoli vienos sodybos vairuotojas sumažino greitį, iššoko iš važiuojančio automobilio ir leidosi bėgti. Be vairuotojo BMW X5 nuriedėjo apie pusšimtį metrų.

Kaip praneša VSAT, sprukusiam vyrui pavyko pabėgėti keliolika metrų, tačiau prisiviję pasieniečiai uždėjo antrankius. Paaiškėjo, kad tai – teisės vairuoti neturintis 55-erių Tauragės rajono gyventojas, o mašina vogta Vokietijoje. Automobilio vairuotojo durelių spynelė buvo išlaužta.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Sulaikytą Tauragės rajono gyventoją pasieniečiai buvo uždarę į areštinę.

Jam taip pat teks atsakyti ir už nepaklusimą uniformuoto VSAT pareigūno teisėtam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Už tai gresia bauda nuo 869 iki 1158 eurų. Už tai, kad vairavo neturėdamas tam teisės, Tauragės rajono gyventoją baus ir policija.

BMW X5 saugomas Kalvarijos užkardoje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras